„Vilnoniai pokalbiai“ mezga bičiulišką ryšį su senjorais

vilnoniai pokalbiai

Ankstus pavasario rytas. Klausausi, kaip paukščiai dalijasi buvusia ar būsima diena. Stebiu, kaip saulė, palydėta mėnulio, kyla mūsų sveikinti. Tarsi viskas taip pat, bet kažko stinga… Ir staiga suprantu: tokiu metu kieme būriuodavosi daugiabučio senoliai, laukiantys to, kuris sustojęs, klustelės: „Ko šiandien norėsit? Kaip visada?“. Kaskart senjorai būriuodavosi ir savo dienos vargais, džiugesiu, išgirstomis naujienomis dalindamiesi, laukdavo atvežamo pieno, sūrio ar kiaušinių. O šįryt tyku: paukščių balsai, vėjas ir … nutilęs miestas.

Kad tylos senjorų namuose būtų mažiau, Alytaus miesto teatras kviečia megzti gražius tarpusavio ryšius ir bendrauti grupėmis nuotoliniu būdu – telefonu arba internetu.

„Vilnoniai pokalbiai“ – tai socialinis-edukacinis projektas senjorams ir šilti pašnekesiai, kurių metu Alytaus miesto teatro aktoriai skaitys literatūrinių kūrinių, spektaklių ištraukas, kartu su pašnekovais gvildens pasirinktą temą, atsakinės į smagių viktorinų klausimus, aptars senjorų gyvenimo patirtis, visuomet gyvus prisiminimus, šiandienos aktualijas. Tokių susitikimų metu bičiuliškas šiltas ryšys visiems leis atsiverti, sužinoti naujų dalykų, pajusti bendrystės ir reikalingumo jausmą.

„Vilnoniai pokalbiai“ prasidės balandžio 14 dieną ir vyks antradienį, trečiadienį, penktadienį 9 ir 11 valandomis. Vienoje grupėje dalyvaus 4 – 7 senjorai.

Ką reikia daryti senjorams?

Pasirinkite vieną iš temų:

• „NAMAI“ pagal M. Valiuko pjesę „Pamatai iš Mindaugo pilies. Netikras akmuo.“ Pokalbį ves Ona Gudaitytė ir Eugenijus Rakauskas.
• „LIETUVA VAKAR IR ŠIANDIEN“ pagal A. Škėmos romaną „Balta drobulė“. Pokalbį ves Tomas Pukys.
• „ŽMOGUS ŽMOGUI“ pagal V. Krėvės Mickevičiaus apsakymą „Raganius“. Pokalbį ves Vidas Vaškius ir Jonas Gaižauskas.
• „ANŪKAI“ pagal V. Krėvės Mickevičiaus „Bobulės vargai“ bei „Antanuko rytas“. Pokalbį ves Inesa Pilvelytė ir Erika Jasinskaitė – Salickienė.
• „AFERISTAI“ pagal Charles Perreault pasaką „Raudonkepuraitė“. Pokalbį ves Vaidas Praspaliauskas ir Povilas Adomaitis.
• „KELIONĖS“ pagal Jonathan Swift satyrinį romaną „Guliverio kelionės“. Pokalbį ves Eglė Kordiukovaitė ir Vincas Vaičiulis.
• „O MŪSŲ LAIKAIS BUVO…“ pagal spektaklį „Be adreso. Be pavadinimo“ . Jurgio Kunčino kūrybos motyvais. Pokalbį ves Eglė Juškaitė ir Tomas Kunčinas.
• „PRISIJAUKINIMAS“ pagal Antuano de Sent Egziuperi alegorinę pasaką „Mažasis princas“. Pokalbį ves Andra Kavaliauskaitė.
Pasirinkta tema šnekučiuosimės visą savaitę, tris susitikimus iš eilės, po to galėsite rinktis kitą temą.

Registruokitės:

• telefono numeriais: 8-686-41900, 8-626-40082;
• arba elektroniniu paštu vadyba@alytausteatras.lt;
• gaukite registracijos patvirtinimą; Gavę jūsų žinutę, supažindinsime, kaip sutartą dieną ir sutartu laiku prisijungti prie pokalbio telefonu ar internetu.
• laukite susitikimo laiko ir aktorių skambučio.

Drąsiai registruokitės ir dalyvaukite jaukiuose „Vilnonių pokalbių“ susitikimuose, kurie sušildys protą ir širdį, sumažins ilgesį ir vienatvę…

Taip pat skaitykite: