,

KOKIE YRA NAUJAUSI 2023 METŲ RUDENS SEZONO MIUZIKLAI?

Miuziklo žanras sėkmingai populiarumo estafetę perėmė iš operetės dar praėjusio amžiaus trečiajame dešimtmetyje. Miuziklų siužetai ir muzika yra grynai pramoginio, estradinio pobūdžio. Jų lopšys – JAV. Šio žanro aukso fonde tokie miuziklai, kaip „Mano puikioji ledi“, „Sveika, Doli“, „Vestsaido istorija“, „Muzikos garsai“ ir „Smuikininkas ant stogo“.  Daug informacijos apie naujausius šiuo metu Lietuvoje rodomus miuziklus sužinosite apsilankę interneto svetainėje: https://pickvibe.lt/lt/p/renginiai/miuziklai

Ką miuziklo žanro mėgėjams siūlo Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras?

2023 metų spalio mėnesio viduryje Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras uostamiesčio gyventojus ir svečius kviečia užsukti pasižiūrėti Dan Goggin miuziklo „Šounuolynas“. Šioje šaunioje muzikinėje komedijoje pasakojama apie kupiną komiškų nuotykių vienuolių gyvenimą. Pasaulinė šio miuziklo premjera įvyko 1985 metais Niujorko Brodvėjaus „Cherry Lane“ teatre, kuri bemat sulaukė pasaulinės šlovės ir komercinės sėkmės. „Šounuolynas“ pelnė įvairius apdovanojimus už geriausią Brodvėjaus miuziklą, už libretą, jo pastatymą ir išskirtinę muziką.

O lapkričio mėnesį šis muzikinis teatras pakvies į nuotaikingą J. Steino miuziklą „Smuikininkas ant stogo“ (Libretas parengtas pagal Š. Aleichemo apysaką „Tevjė pienininkas“). Šis miuziklas yra kupinas karštų aistrų ir temperamento. Dauguma miuzikle skambančių dainų seniai yra tapę gerai žinomais šlageriais, ypač Tevjė dainelė „Jei turtingas būčiau“ ir bendrai visų veikėjų atliekama daina „Saulė teka, saulė leidžias“.

Kuris Lietuvos muzikinis teatras pasiūlė edukacinį miuziklą, skirtą visai šeimai?

Panevėžio muzikiniame teatre 2023 metų balandžio pabaigoje įvyko G. Svilainio ir N. Petroko mokomojo miuziklo visai šeimai „Natukai iš Muzikėnų šalies“ premjera. Jo personažai mažuosius žiūrovus išradingai supažindino su muzikos subtiliaisiais ypatumais, o juos lydėjusius suaugusius apdovanojo profesionaliais pasirodymais. Miuziklo personažus sukūrė šio teatro solistai, choras ir Vytauto Mikalausko menų gimnazijos moksleiviai.

Miuziklo siužetas žiūrovus nukelia į pilną stebuklų Muzikėnų šalį, kurioje kartu su linksmaisiais Natukais gyvena baisusis slibinas Triolijus, valdovas Metronomas, karalienė Partitūra, maištingoji paauglė Sinkopė ir kiti šaunūs personažai. Šioje muzikinėje istorijoje pilna linksmų nuotykių, smagaus veiksmo ir komiškai dramatiškų situacijų, kurias puikiai perteikia spalvingos muzikos melodijos.Taip pat skaitykite: