,

Terasinės plytelės šiuolaikiniame interjere: ką rinktis?

Šiuolaikinė terasa yra ne tik poilsio vieta, bet ir svarbus elementas, kuris estetiškai turi derėti prie bendros namų charakteristikos. Tinkamai parinktos terasinės plytelės turėtų atspindėti čia gyvenančių žmonių pomėgius, suteikti reikalingo patogumo ir funkcionalumo. Tiesa, plytelių terasoms pasirinkimas yra gana sudėtingas darbas, todėl prieš priimant galutinį sprendimą, svarbu atidžiai įvertinti plytelių paskirtį, jų atsparumo rodiklius bei nepamiršti reguliarių terasos priežiūros darbų.

 

Kokia terasos paskirtis?

Prieš pradedant terasos įrengimą, visų pirma reikėtų atsakyti į klausimą, ką iš tiesų planuojate terasoje veikti – mėgautis jaukiu laiku su knyga, pasikviesti draugus vakarienei, leisti popietę su šeima, o gal medituoti, sportuoti ar užsiimti kita mėgstama veikla? Jūsų atsakymas padės tiek aiškiai apibrėžti terasos paskirtį, tiek priimti geriausius sprendimus dėl jos įrengimo. Jei, pavyzdžiui, terasoje dažniau leisite laiką su draugais ir organizuosite vakarėlius, ji turėtų būti patogiai išplanuota ir pasižymėti originaliu, žaismingu dizainu. Jei čia galvojate įrengti poilsio zoną, kurioje mėgausitės ramybe, plytelės terasai, greičiausiai bus ramesnių, žemiškesnių spalvų, o pati aplinka bus puošiama jaukiais aksesuarais, žydinčiais augalais. 

Reikėtų nepamiršti ir to, kad jei terasa bus naudojama intensyviai, turėtumėte rinktis atsparias ir lengvai prižiūrimas terasines plyteles. Rečiau lankomai terasai galėtų tikti originalios, bet galimai mažiau funkcionalios terasinės plytelės. Tiesa, čia reikėtų neapsigauti – jei norite ilgaamžio ir patikimo rezultato, visuomet turėtumėte galvoti apie aukštos kokybės ir patikimą apdailą, kuri nereikalaus skubių remonto darbų.

 

Kokios terasinės plytelės dominuoja rinkoje?

Šiandien plytelės terasai pasižymi itin plačia spalvų, dizainų ir medžiagų įvairove. Tobulėjant technologijoms, plytelės terasoms tampa praktiškesnės, funkcionalesnės, atsparesnės įvairiems aplinkos veiksniams. Šiuo metu itin didelio susidomėjimo sulaukia keraminės ir klinkerio plytelės terasoms, kurios yra vertinamos dėl savo atsparumo ir dizaino įvairovės. Šios plytelės terasoms pasižymi praktiškumu ir ilgaamžiškumu. Tiesa, ilgaamžiu pasirinkimu laikomos ir akmens masės plytelės lauko terasai, kurios lengvai perneša net atšiauriausius klimato pokyčius, kas yra itin aktualu atsižvelgiant į permainingus Lietuvos orus. Šios plytelės taip pat yra itin atsparios įbrėžimams bei trinčiai, todėl puikiai tinka ten, kur dažnai vaikščiojama. Itin dažnas pirkėjų pasirinkimas yra ir medžio imitacijos plytelės, suteikiančios jaukumo ir natūralumo jausmą, todėl ypač tinkančios terasoms, kuriose norima sukurti SPA atmosferą.

 

TOP3 ekspertų patarimai, kaip pasirinkti plyteles terasai

  1. Terasinių plytelių atsparumas ir praktiškumas. Įvertinkite pasirinktų terasinių plytelių charakteristiką. Plytelės terasai turi būti atsparios temperatūrų pokyčiams, šalčiui, karščiui ir tiesioginiams saulės spinduliams. Taip pat reikėtų pagalvoti apie plytelių priežiūrą, kas tampa itin aktualu, jei terasa bus naudojama dažnai. Rinkitės didesnio formato plyteles, kadangi taip susidarys mažesnis tarpų tarp plytelių kiekis, kur kaupiasi visi nešvarumai. Įsitikinkite, kad jūsų pasirinktos terasinės plytelės gali būti lengvai valomos įprastomis priemonėmis ir nereikalauja sudėtingos priežiūros.
  2. Plytelių terasoms slidumas ir įgeriamumas. Kokybiškos plytelės terasai turi turėti aukštą slydimo atsparumo koeficientą, todėl atkreipkite dėmesį į plytelių GRIP paviršių arba R11 slidumo klasę. Plytelių slidumas tampa itin aktualus, kai kalbama apie lietingus orus. Taip pat įvertinkite, koks yra plytelių įgeriamumo rodiklis. Ekspertai sutinka, kad kokybiškos plytelės terasoms turėtų išsiskirti itin mažu – iki 0,5 proc. – įgeriamumu.
  3. Lauko terasos plytelių dizainas ir estetika. Plytelės terasai turėtų harmoningai derėti su jūsų namo architektūra ir kraštovaizdžiu. Šiandien galima rinktis iš itin plačios terasinių plytelių pasiūlos, todėl nebijokite eksperimentuoti su spalvomis, stiliais ir akcentais. Jei ieškote ramesnio sprendimo, kuris ilgus metus išlaikys puikų estetinį vaizdą, rinkitės ramesnių spalvų plyteles. Jei norite sukurti originalią, išskirtinę aplinką, verta pagalvoti apie drąsius dizaino sprendimus ir ryškių spalvų derinius, tačiau, siekiant optimalaus rezultato, visuomet rekomenduojama pasitarti su šios srities profesionalais.

Kaip prižiūrėti terasos plyteles?

Kad terasinės plytelės užtikrintų ilgaamžį rezultatą, lauko plytelės terasai turėtų būti montuojamos ant tvirto, gerai paruošto pagrindo. Reikia užtikrinti, kad pagrindas būtų lygus ir stabilus, nes tai turės įtakos plytelių ilgaamžiškumui ir bendrai terasos išvaizdai. Norint išlaikyti terasinių plytelių grožį, reikia nepamiršti reguliarių priežiūros darbų. Tiesa, dažniausiai pakaks tiesiog išplauti plyteles vandeniu ir nuvalyti jų paviršių šluoste. Vis dėlto, nepamirškite, kad apdailą reikėtų saugoti nuo agresyvių cheminių priemonių ir kuo greičiau nuvalyti ant plytelių išsiliejusius skysčius, taip pat neleisti kauptis baloms bei reguliariai patikrinti, ar nesusidėvėjo skiedinys.

Taip pat skaitykite: