Renatos spalvingasis daržovių pyragas

Tie, kurie yra ragavę svogūnų pyrago, turbūt nesunkiai įsivaizduos, kokio gardumo yra ir šis, mat ruošiu jį beveik taip pat, tik su kitokiomis, įvairesnėmis, daržovėmis. Nieko naujo, sakysite, pažįstamas receptas, matytas vaizdas. Tačiau, kelis kartus neiškepus morkų juostoms, susimąsčiau, kuo jas pakeisti, arba kaip paruošti morkas, kad jos būtų tokios pačios skanios, kaip ir sultingosios cukinijos ar grybus primenantys baklažanai. Ir kilo išganinga mintis – dalijuosi idėja.

Pyrago pagrindui reikės:
180 g sviesto (standartinė pakuotė)
2 st. kvietinių miltų
2 v. š. 30 proc. riebumo grietinės
žiupsnio druskos

Įdarui:
2 jaunų geltonųjų cukinijų
1 jaunos žaliosios cukinijos
1 didelės morkos
1 nedidelio baklažano
4 kiaušinių
250 ml grietinės
1 a. š. druskos
1 v. š. sezamų sėklų
1 a. š. džiovinto raudonėlio

Sviestą tešlai išlydau metaliniame inde orkaitėje, įjungusi 700 C temperatūrą, jį supilu į gilesnį indą ir lengvai šaukštu išmaišau su miltais, keliais šaukštais grietinės, druska, galiausiai išminkau tešlą ir dedu ją į šaldytuvą.

Užkaičiu puodą su didesniu kiekiu vandens, morką nulupu ir supjaustau plačiomis juostomis – tai geriausia daryti plačiu daržovių skustuku. Vandeniui užvirus, sumetu juostas ir apverdu jas apie 5–6 minutes, išgriebiu į koštuvą ir perlieju šaltu vandeniu, palieku apdžiūti. Tuo pačiu skustuku juostomis supjaustau likusias daržoves, šerdžių nenaudoju.

Tešla iškloju silikoninės formos dugną, suformuoju 4–5 cm bortus. Pradėdama nuo centro, suku skirtingų spalvų daržovių juostas (kaip matote nuotraukoje). Dubeny išplaku kiaušinius, įmaišau grietinę, druską ir sezamų sėklas. Plakiniu atsargiai užpilu daržoves.

Pyragą šaunu į iki 1800 C įkaitintą orkaitę. Kepimo laikas priklauso nuo įdaro storio: ploniausiam užteks 35–40 minučių, storesniam reiks pasisvečiuot kaitroj apie valandą. Dar vienas silikoninių formų privalumas – jose puikiai matosi, kada pyragas iškepęs – kai paskrudę pyrago kraštai atšoka nuo formos sienelių.

Pyragas skanus tiek karštas, tiek šaltas. Supjaustytas gabaliukais puikiai tinka iškylai gamtoje.

SKANAUS!

Renata Šniolienė

Renata Šniolienė

Esu lėto gyvenimo užmiestyje propaguotoja, naminių aliejų spaudėja, tinklaraščio apie maistą autorė, fermentacijos ir fotografijos pasaulio tyrinėtoja, konditerės anūkė, pedagogės dukra, kariškio žmona ir kelių labai artimų žmonių draugė

Daugiau Renatos receptų: https://kumutesvirtuve.lt

Taip pat skaitykite: