Nepaisant Barselonos: Ispanijos uostamiestiai, rekomenduojama aplankyti

Ispanija žinoma dėl savo didelės jūrų infrastruktūros, turinčios daug uostų. Šalyje yra daugiau nei 60 komercinių uostų, todėl ji yra viena iš pasaulio šalių, turinčių daugiausiai uostų. Jie buvo svarbūs praeityje ir ir toliau pritraukia žmones iš viso pasaulio. Vienas iš užimčiausių Ispanijos uostų yra Barselonoje. 2022 metais jis buvo pirmaujantis kruizinių laivų uostas Viduržemio jūroje ir vienas iš aktyviausių pasaulyje. Kiti populiarūs uostai Ispanijoje yra Alikantė, Malaga, Kartachena, Sevilija ir Kadyras.

Alikantė

Alikantės uosto istorija, susijusi su laivyba, siekia daugiau nei 2500 metų atgal. Romėnai čia įkūrė Lucentumą kaip svarbų uostą prekių mainams tarp Romos provincijų ir kitų Viduržemio jūros dalių. VIII amžiuje po Kr., maurai suprato uosto svarbą ir pagerino jo įrenginius bei infrastruktūrą, kad galėtų patenkinti didėjančią jūrų prekybą ir jūrų veiklą. Šiandien Alikantės uostas yra vienas didžiausių Ispanijoje. Be to, jis pritraukia turistus su savo krantine, palmių apsodintomis alėjomis ir gyva atmosfera su kavinėmis, barais ir restoranais.

Alikantės mieste taip pat yra daug įdomių dalykų, kuriuos reikėtų pamatyti. Santa Barbaros pilis yra milžiniška tvirtovė, datuojama IX amžiumi. Explanada de España yra nuostabi promenada, apsodinta palmėmis ir marmurinėmis plytelėmis. Alikantės muziejus, taip pat vadinamas Alikantės miesto muziejumi, yra būtina lankytina vieta žmonėms, besidomintiems miesto gausia kultūros paveldu. Jame saugoma didelė artefaktų, meno kūrinių ir istorinių dokumentų kolekcija, parodanti, kaip Alikantė keitėsi nuo senųjų laikų iki šių dienų. Tabarkos sala taip pat yra populiari vienos dienos išvykos kryptis turistams. Joje yra skaidrūs vandenys, gražūs paplūdimiai ir gražūs pastatai, primenantys Viduržemio jūros regioną. Galima skristi į miestą ir uostą naudojant Kaunas Alikante skrydis.

Kartachena

Kartachenos uostas yra pagrindinis karinis ir komercinis uostas pietų Ispanijoje. Jo istorija siekia daugiau nei 2000 metų, kai kartagiečiai valdė, jie padarė jį dideliu kariniu baze Pūnų karų prieš Romą metu. Vėliau, kai romėnai perėmė kontrolę, ji išliko dideliu uostu, kuriuo prekės keliavo iš Romos provincijų į kitas Viduržemio jūros dalis. Šiandien Kartachenos uostas yra vienas iš Ispanijos karinių jūrų pajėgų pagrindinių bazų. Jis taip pat yra svarbus komercinis uostas, kuriame kasmet pervežama daugiau nei 33 milijonai tonų prekių.

Kartachena taip pat yra turistų traukos objektas. Romėnų teatras, datuojamas prieš maždaug 2000 metų, yra viena iš pagrindinių lankytinų vietų. Jis buvo atrastas tik XX amžiaus pabaigoje ir restauruotas. Dabar tai yra viena iš geriausiai išsilaikiusių Romos epochos statinių Ispanijoje. Kartachenos jūrų muziejuje eksponuojami laivai, povandeniniai artefaktai ir kitos jūrinės istorijos dalys. Kartachenos uosto aplinka taip pat yra labai įdomi. Ji apima įvairius architektūros stilius, nuo senovės iki šiuolaikinių laikų, ir siūlo daugybę kavinių, barų ir restoranų.

Malaga

Malagos uosto jūrų paveldo istorija siekia daugiau nei 2500 metų. Kai Romos imperija valdė, ji tapo svarbia vieta, kur prekės keliavo iš Romos provincijų į kitas Viduržemio jūros dalis. VIII amžiuje po Kr., maurai pagerino uosto įrenginius ir infrastruktūrą, kad galėtų patenkinti didėjančią jūrų prekybą ir jūrų veiklą. Šiandien Malagos uostas yra svarbi ekonomikos dalis. Kasmet per jį pervežama daugiau nei 300 000 krovininių konteinerių prekių. Daug turistų lanko uostą dėl jo istorijos ir gražios krantinės su palmėmis ir lauko kavinėmis.

Malagos miestas taip pat pritraukia turistus. Yra daugybė kitų žavingų lankytinų vietų. Alkazaba yra maurų tvirtovė, datuojama XI amžiumi. Tai viena didžiausių ir geriausiai išsilaikiusių tvirtovių Ispanijoje. Gibralfaro pilis yra XIV amžiaus pilis, iš kurios atsiveria nuostabūs vaizdai į Malagą ir Viduržemio jūrą. Malagos katedra, žinoma kaip „La Manquita“, buvo pastatyta Renesanso stiliaus XVI amžiuje. Jos statyba truko daugiau nei 200 metų. Malaga taip pat yra Pikaso gimimo vieta. Malagos muziejuje yra daug garsių Ispanų menininko darbų.

Sevilija

Sevilijos uostas yra vienas seniausių Ispanijoje. Jo istorija siekia maždaug 2000 metų, kai romėnai valdė. Jie naudojo Guadalquivir upę kaip pagrindinį prekybos maršrutą, jungiantį Viduržemio jūrą su Atlanto vandenynu. VIII amžiuje po Kr., maurai pagerino uosto įrenginius ir infrastruktūrą, kad galėtų patenkinti didėjančią jūrų prekybą ir jūrų veiklą. XV amžiuje, kai Kristupas Kolumbas atrado Ameriką, Sevilijos uostas tapo pagrindiniu prekybos maršrutu tarp Ispanijos ir Naujojo pasaulio. Tai padėjo miestui tapti vienu turtingiausių ir svarbiausių Ispanijoje. Šiandien Sevilijos uostas yra svarbus komercinis uostas, kuriame kasmet pervežama daugiau nei 4,5 milijono tonų prekių.

Sevilija taip pat yra vienas iš populiariausių turistų lankomų miestų Ispanijoje. Alcazar yra įspūdinga maurų tvirtovė, datuojama XIV amžiumi. Tai vienas seniausių dar naudojamų karališkųjų rūmų Europoje. Sevilijos katedra, žinoma kaip „Santa María de la Sede“, yra didžiausia gotikinė katedra pasaulyje ir viena iš UNESCO pasaulio paveldo objektų. „Plaza de España“ yra įspūdinga aikštė, pastatyta 1929 m. Pasaulio parodai. Jos architektūra įkūnija regioninį „neo-mudejar“ stilių, o tai reiškia, kad ji derina įvairius architektūros elementus iš Ispanijos istorijos. Sevilija taip pat žinoma dėl savo flamenko šokių ir muzikos, kurie yra svarbi miesto kultūros dalis.

Kadyras

Kadyro uostas yra vienas seniausių Ispanijoje. Jo istorija siekia maždaug 3000 metų, kai fenikiečiai čia įkūrė pirmąją apsigyvenvietę. Vėliau, kai romėnai perėmė kontrolę, jis tapo svarbiu uostu, kuriuo prekės keliavo iš Romos provincijų į kitas Viduržemio jūros dalis. XV amžiuje, kai Kristupas Kolumbas atrado Ameriką, Kadyro uostas tapo pagrindiniu prekybos maršrutu tarp Ispanijos ir Naujojo pasaulio. Tai padėjo miestui tapti vienu turtingiausių ir svarbiausių Ispanijoje. Šiandien Kadyro uostas yra svarbus komercinis uostas, kuriame kasmet pervežama daugiau nei 4 milijonai tonų prekių.

Kadyras taip pat yra populiari turistų lankoma vieta. Senamiestis, žinomas kaip „El Pópulo“, yra vienas seniausių miesto rajonų. Jame yra daugybė senovinių pastatų ir siaurų gatvelių, kurios atspindi miesto istoriją. Kadyro katedra, žinoma kaip „Santa Cruz sobre el Mar“ arba „Santa Cruz sobre las Aguas“, yra įspūdingas barokinis pastatas, pastatytas XVIII amžiuje. Jis yra vienas iš miesto simbolių. „La Caleta“ paplūdimys yra vienas iš populiariausių mieste. Jis yra puikus vieta atsipalaiduoti ir mėgautis saule bei jūra. Kadyras taip pat yra žinomas dėl savo karnavalų, kurie yra vieni didžiausių ir spalvingiausių Ispanijoje.

Taip pat skaitykite: