Dantys – sugrąžintas gyvenimo džiaugsmas

Dantys – sveikatos garantas, nes jie yra svarbi virškinimo sistemos dalis. Ir tai tik viena priežasčių, kodėl medikai vienbalsiai pritaria, kad praradus nors vieną dantį ilgai nelaukiant būtina jį atstatyti.

Ilgalaikis efektyvus sprendimas

Sugedus dantims arba nors vieną, kelis jų praradus, dalinai netenkame ir gyvenimo džiaugsmo, ir sveikatos. Varžomės šypsotis, sunkiau mėgautis maistu, atsiranda dar daugiau odontologinių problemų, be to, ilgainiui gali imti silpti organizmas, nes blogiau sukramčius maistą tampa sunkiau įsisavinti reikalingas medžiagas, atsiranda virškinimo sistemos sutrikimų.

CLINIC | DPC klinikų tinklo vyr. gyd. Simonas Bankauskas ir gydytojas Remigijus Laurinčikas aiškino, kad netekus dantų ir ilgesnį laiką jų neatstatant, mažėja kaulo kiekis, šalia esantys dantys krypsta į defekto pusę, priešais esantys dantys išilgėja. Netekus daugiau dantų, keičiasi ir žmogaus išvaizda – įdumba skruostai, lūpos, dėl to nosis ir smakras atrodo atsikišę, žmogus atrodo vizualiai senesnis. Kenčia ne tik žmogaus išvaizda, sveikata, bet ir savivertė.

„Kuo daugiau dantų netenkame, tuo labiau apkraunami kiti. Dėl to dantys migruoja (juda), keičiasi sąkandis ir jo funkcija“, – pasakojo implantuojantis gydytojas S.Bankauskas.

Dantis atkurti galima įvairiais būdais, tačiau efektyviausias, patogiausias ir labiausiai tausojantis kitus dantis yra implantacija, kai į žandikaulį įsriegiamas atitinkamo ilgio implantas, prie jo pritvirtinama atrama, o ant jos – individualiai pagaminta karūnėlė.

„Atkuriant dantį dantų implantu nekenkiama greta esantiems dantims, pavyzdžiui, jų nereikia šlifuoti kas yra būtina gaminant dantų tiltą. Dantį atkūrus implantu toje vietoje tiesiogiai stimuliuojamas kaulas, panašiai kaip tai vyksta esant natūraliam dančiui, sustabdomas žandikaulio nykimas, ko negali užtikrinti išimamas dantų protezas“, – teigia gydytojas R.Laurinčikas.

Be to, teisingai laikantis individualios burnos higienos ir reguliariai lankantis pas specialistą profesionaliai priežiūrai, implantacija, kaip rodo praktika, yra ilgalaikis sprendimas.

Į darbą – jau kitą dieną

Minėtų medikų ir jų kolegų atstovaujama klinika per veiklos dešimtmetį atliko daugiau nei 30 tūkst. implantacijų. Nepaisant implantų populiarumo ir jų naudos, nemažai gyventojų, kuriems tokios odontologinės pagalbos reikėtų nedelsiant, jos vengia ir tą lemia niekuo nepagrįsti mitai.

„Visų pirma, žmones atbaido intervencijos baimė, bijoma pačios procedūros. Procedūros metu naudojami nuskausminamieji vaistai, procedūra tampa visiškai neskausminga, pacientai gali jaustis tikrai komfortiškai“, – teigė pašnekovai.

Dauguma pacientų po procedūros neslepia įsitikinę, kad veltui baiminosi.

Implantacija vyksta taikant vietinėje nejautrą. Pacientams, kurie labai bijo, siūloma ir sedacija, kuri sumažina baimę ir nemalonius pojūčius. Implantuojant vieną implantą operacija paprastai trunka apie 30 minučių.

„Be to, pojūčiai po tokios operacijos dažniausiai būna lengvesni nei po danties šalinimo“, – komentavo gydytojas R.Laurinčikas. Paciento darbingumas priklauso nuo operacijos apimties ir individualių organizmo savybių. Kai kurie jau kitą dieną gali eiti į darbą, kitiems pooperacinis laikotarpis gali užtrukti ilgiau. Dažniausiai nemalonius pojūčius sukelia gyjančios dantenos, tačiau gijimo procesas burnos ertmėje yra labai greitas ir po kelių dienų nemalonūs pojūčiai atslūgsta.

Dar vienas mitas – dantų neva negalima pagaminti per vieną dieną. Dauguma galvoja, kad tai tam per trumpas laiko tarpas. „Laikinus dantis galime pagaminti jau tą pačią dieną“, – tvirtino CLINIC | DPC vyr. gydytojas S.Bankauskas.

To paties vizito metu

Taupant pacientų laiką ir tausojant jų sveikatą siūloma vienmomentė implantacija, vykstanti to paties vizito metu iš karto po danties pašalinimo ir netekimo.

„Jos pranašumas – maksimaliai išsaugomas dantenų ir kaulo kiekis, sumažėja chirurginių procedūrų skaičius, išvengiama kitų dantų padėties pokyčių, lengviau atkuriama natūrali estetika bei dažnai išvengiama kaulo priauginimo procedūrų. Ji rekomenduojama, kai dantį dėl tam tikrų priežasčių reikia šalinti ar pacientas jo neteko, tačiau jį vėliau bus planuojama atkurti, arba kai dantis yra aiškiai matomas pacientui šypsantis“, – aiškino R.Laurinčikas.

„Visi ant keturių“ ir „Trefoil“ – efektyviausi dantų atkūrimo metodai

Kokią geriausią išeitį šiuolaikinė odontologija siūlo pacientams, kurių didžioji žandikaulio dalis ar visas žandikaulis yra bedantis? Tokiais atvejais rekomenduojamas all-on-4 (lietuviškai „visi ant keturių“) sistema. Anksčiau tokiems pacientams tradiciškai buvo siūlomi išimamieji protezai, kurie sukelia daug keblumų.

Unikali „visi ant keturių“ gydymo metodika skirta daugumą ar visus dantis praradusiems žmonėms, kuriems iki šiol buvo tradiciškai siūlomi išimamieji protezai. Taikant šią metodiką vieno žandikaulio dantims visiškai atkurti vietoj tradiciškai sriegiamų 6–8 implantų naudojami tik 4. Šis būdas dažnai padeda išvengti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų.

Tuo tarpu apatinio žandikaulio dantims atkurti reikia vos 3 implantų, ant kurių ir tvirtinamas dantų protezas. Tam pasitelkiamas patentuotas, saugus ir patikimas „Trefoil“ metodas.

Visų šių metodų metu naudojamų implantų medžiagos yra biologiškai suderinamos, o dantų spalva ir kontūrai visiškai nesiskiria nuo natūralių dantų. Be to, dantys ant įsriegtų implantų ne tik atrodo, bet ir tarnauja kaip tikri.

Naujos kartos keraminiai dantų implantai – jautriausiems pacientams

Kartais, dėl polinkio į alergijas ar lėtines ligas, žmogaus organizmas yra linkęs implantus atmesti. Tačiau šiandien tai nėra galutinis sprendimas turintiems jautrią imuninę sistemą ir norintiems atkurti sveiką šypseną.

Naujosios kartos cirkonio implantai – tai vienas saugiausių, patikimiausių ir ilgalaikiškiausių dantų atkūrimo metodų. Cirkonio dantų implantai yra patvaresni, natūraliau atrodantys. Vienas pagrindinių cirkonio implantų privalumų yra tai, kad jie į organizmą neišskiria jokių dalelių, galinčių sukelti alergiją. Taigi, cirkonio implantacija visų pirma rekomenduojama į alergijas linkusiems pacientams.

„Mūsų klinikoje pasitelkiama technologija ir medžiagos plačiai naudojamos visame pasaulyje. Technologija patikrinta mokslinių tyrimų ir laiko.“, – pasakojo S.Bankauskas.

DPC informacija

Daugiau informacijos: https://www.clinicdpc.lt/lt/

Taip pat skaitykite: