Naujas sukčiavimo būdas

sukčiai

Pastarosiomis dienomis Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vis dažniau gauna pranešimų iš asmenų apie bandymus sukčiauti. Į policijos pareigūnus kreipiasi asmenys sulaukę skambučių iš tariamų Alytaus miesto savivaldybės darbuotojų, kurie informuoja gyventojus, jog jie kelis mėnesius už komunalinius mokesčius mokėjo padirbtais pinigais.

Su jais susisiekia savivaldybės darbuotojais apsimetę sukčiai ir reikalauja padengti susidariusią skolą, nes kitu atveju bus kreipiamasi į policiją.

Norime perspėti piliečius apie šį naują sukčiavimo atvejį ir prašome informuoti savo senyvo amžiaus artimuosius, kurie dažniausiai moka mokesčius grynaisiais pinigais.

Policijos pareigūnai visada stengiasi padėti į keblią situaciją patekusiems asmenims ir dėkoja pilietiškiems gyventojams, kurie ne tik nenukentėjo patys, bet ir informavo pareigūnus apie bandymą sukčiauti.

Artėjant šventėms kviečiame visus gyventojus labai atsakingai vertinti tokio pobūdžio skambučius. Taip pat primename, kad perkant dovanas internetu ar iš asmenų reikia imtis atsargumo priemonių.

Paieškokite atsiliepimų apie įmonę, įsitikinkite, kad internetinė svetainė yra tikra (ar nurodyti reikiami rekvizitai, ar įmanoma susisiekti nurodytu telefonu ir pan). Perkant iš asmenų, siūlome neapsigauti lyginant su rinkos kaina viliojančiais pasiūlymais, jei įmanoma, nemokėti visos sumos negavus prekės ar reikalauti daugiau duomenų apie pardavėją.

Primename, kad policijos pareigūnai ar kiti valstybinių institucijų darbuotojai, susisiekę su gyventojais, nereikalauja asmeninių ar banko mokėjimo duomenų ir jokiu atveju nereikalauja pinigų ar mokėjimo patvirtinimų.

Taip pat skaitykite: