Dantys per dieną – ne stebuklas, o realybė

Dar neseniai dantų implantacija buvo laikoma sudėtinga ir ilgai trunkančia procedūra, o įsriegus implantą ne vieną mėnesį tekdavo laukti, kol bus galima džiaugtis nauju dantimi. Šiuolaikinės medicinos dėka situacija visiškai pasikeitė – dabar nauja, sveika šypsena galima pasipuošti per vieną procedūrą.

Dantų implantacija atliekama netekus vieno ar kelių dantų. Šiuo metu tai yra pažangiausias ir ilgaamžiškiausias būdas, kuriuo pilnai atkuriama kramtymo funkcija, pacientas vėl gali drąsiai šypsotis, o dantys nei pojūčiu, nei išvaizda visiškai nesiskiria nuo natūralių.

Implantuojantis odontologas Remigijus Laurinčikas pasakoja apie galimybes, kurias atveria Clinic DPC naudojami inovatyvūs metodai.

Naujoji implantologija – kokia ji?

Technologinės naujovės ir pažangūs metodai dantų implantaciją pavertė greitu, neskausmingu ir patogiu būdu susigrąžinti šypseną. R. Laurinčikas sako, kad dar neseniai prakalbus apie naujus dantis per vieną dieną, niekas nebūtų patikėjęs. Dabar tokia galimybė – reali ir prieinama. „Nesvarbu, pacientas ką tik neteko danties, ar jau ilgai turi šią bėdą. Per vieną dieną galime jam suteikti naują šypseną. Tai daroma naudojant specialaus paviršiaus implantus. Jie stabiliai įsriegiami žandikaulyje, o ant viršaus iš karto galima dėti laikiną dantį. Nuo natūralių jūsų dantų jis niekuo nesiskiria, todėl jau tą pačią dieną galite drąsiai šypsotis. Po kelių mėnesių laikinas dantis pakeičiamas nuolatiniu. Naujų dantų priežiūra – lygiai tokia pati, kaip paciento natūralių. Jausmas burnoje bei išvaizda taip pat niekuo nesiskiria nuo savų dantų“, – aiškina gydytojas.

clinic dpcO ką daryti jei netekote beveik visų dantų arba implantaciją sunkina žandikaulio kaulo sunykimas? R. Laurinčikas sako, kad tokiu atveju geriausia išeitis – dantų atkūrimo technika „Visi ant keturių“. Šis metodas yra tapęs Lietuvos verslo konfederacijos rengiamų „Metų paslaugos“ apdovanojimų laureatais „Metų sveikatingumo paslaugos“ kategorijoje.

„Tai – pažangiausias viso dantų lanko atkūrimo metodas. Šiuo būdu galime atkurti dantis net esant žandikaulio pažeidimams ar visiškai netekus dantų. Kaip tai vyksta? Visų pirma pašaliname sugedusius ir silpnus dantis. Dantų lanko atkūrimui užtenka 4 implantų ant kurių jau tą pačią dieną tvirtinamas laikinas dantų lankas. Tai – patogus ir išvaizdus sprendimas, leidžiantis jau tą pačią dieną pacientui džiaugtis naujais dantimis. Implantams visiškai prigijus, maždaug po pusės metų, ant jų gaminami nuolatiniai nauji dantys – tai ilgaamžis, tvirtas ir patogus sprendimas. „Visi ant keturių“ – tai mokslo laimėjimas, leidžiantis atkurti pacientui dantis be žandikaulio kaulo priauginimo, vienos procedūros metu“, – pasakoja implantuojantis gydytojas.

Kada implantai – geriausias sprendimas?

dpcDantų implantacija nėra pigi procedūra, tačiau kaina, kurią sumokate pasirinkę jos neatlikti – kur kas didesnė. Tai – ne tik diskomfortas kramtant ir gėda šypsantis. Laiku neišspręsta iškritusių dantų problema galiausiai baigiasi žandikaulio pakitimais, kurie sunkiai atstatomi. „Iškritusio danties vietoje ima tirpti kaulas. Žandikauliui atrofuojantis, kinta ir kitų dantų padėtis, jie ima krypti, greičiau gesti, o galiausiai galite netekti ir jų. Kartais žmonės mano, kas čia tokio, jei iškrito šoniniai dantys, juk nesimato, o kramtyti galiu su likusiais. Tačiau problema gilėja – kaulas tirpsta, kinta net veido išvaizda: įdumba skruostai, išryškėja raukšlės. Likę dantys labai greitai dėvisi, nes jiems tenka didesnis kramtymo krūvis, o dėl kaulo atrofijos galiausiai jie ima klibėti. Taigi, nesvarbu kiek ir kurioje vietoje trūksta dantų, spręsti šią problemą būtina nelaukiant“, – tikina Clinic DPC gydytojas.

Kitas gajus įsitikinimas – dantų neverta implantuoti senyvame amžiuje. Vieni baiminasi komplikacijų, kiti mano, jog senatvėje grožis – ne toks svarbus. Anot R. Laurinčiko, tvarkingo dantų lanko atkūrimas reikalingas visų pirma ne dėl grožio, o dėl komforto ir sveikatos. Naujų technologijų ir pažangių metodų dėka dantų implantacija tapo itin saugi procedūra net senyvame amžiuje. „Vyriausias klinikos pacientas buvo perkopęs devynias dešimtis metų. O šešiasdešimtmečiai mano kabinete – dažni svečiai. Sutinku labai jaunatviškų senjorų, kurie nori gyventi visavertį gyvenimą, rūpinasi savo sveikata, trokšta juoktis pilna burna be jokių kompleksų. Garbus amžius – ne priežastis mažiau savimi rūpintis ar juo labiau, taupyti sveikatos sąskaita. Atvirkščiai, senatvėje investuoti į savo gerą savijautą tampa dar svarbiau. Net pilno dantų lanko atkūrimas atliekamas tik su vietine nejautra, komplikacijų rizika – minimali arba nulinė. Dantų implantai gaminami iš pažangių aukščiausios kokybės medžiagų. Dažniausiai tam pasirenkamas titanas arba cirkonis, kuriuos paciento kūnas lengvai priima. Tad dantų implantacija tapo kiekvienam pacientui prieinama ir saugi procedūra“, – sako gydytojas.

Taip pat skaitykite: