Nemokamų renginių ciklas „60+ kine“ Birštone: Metų senjorės sveikinimas, ekspozicija iš Lietuvos miškuose randamų šiukšlių ir žinutė jaunajai kartai

Šį pirmadienį „Eglės sanatorijos“ kiemelyje Birštono senjorai rinkosi į nemokamą edukacinį renginį „60+ kine“, kuriame susipažino su atliekų tvarkymo alternatyvomis bei antrinio panaudojimo galimybėmis, pasitikrino rūšiavimo žinias rūšiavimo turnyre ir draugiškai nėrė kilimą iš antrinių tekstilės atliekų.

Renginio Birštone akimirkos.

Ramučio Gustaičio nuotr.

Renginį Birštono kultūros centre vainikavo išeivijos lietuvio režisieriaus Tomo Vengrio vaidybinio kino filmo seansas „Gimtinė“.

Žaidimai iš Lietuvos miškuose randamų šiukšlių

Edukacijos metu senjorai turėjo galimybę žaisti populiariausius žaidimus – šaškes, „pagauk žuvį“, piešimą ir kitus, kurie padaryti iš antrinių žaliavų – terasos lentų, linoleumo likučių, subraižytų stalų, statybinių atliekų.

Taip pat senjorai susipažino, kaip rūšiuoti vaistus, kurios pakuotės šiuo metu yra surenkamos ir perdirbamos Lietuvoje, apžiūrėjo jaunųjų menininkų antram gyvenimui prikeltų daiktų ekspozicija ir „Basų kojų taką“, kuris atskleidžia, kokių šiukšlių galima aptikti Lietuvos miškuose.

„Šiandien miške randama daugybė atliekų – vaikų žaisliukų, plaukų suktukų, kaukių, kavos puodelių, ploviklių, kosmetikos indelių ir daugybė kitų atliekų. Organizuodami talkas ir tvarkydami Lietuvos miškus, pastebime, kad dažniausiai tik pažintiniai takai Lietuvoje yra švarūs. Einant giliau į mišką, randame įvairiausių daiktų, kuriuos renkame, rūšiuojame, o kai kuriuos sudėjome ir į „Basų kojų tako“ ekspoziciją, kad žmonės pamatytų, kokios šiukšlės yra paliekamos gamtoje. Edukacijų metu raginame visus dalyvius einant į gamtą savo šiukšles susirinkti, nes gamtoje nėra etatinių valytojų“, – pasakoja edukacijų senjorams atstovė, „Žaliasis taškas“ marketingo ir komunikacijos vadovė Asta Burbaitė.

Ramučio Gustaičio nuotr.

Žinutė jaunajai kartai

Kilimas iš antrinių tekstinės atliekų pradėtas nerti dar Vilniuje,  keliaus per visus 7 miestus, kuriuos aplankys renginys „60+kine“. Senjorų nertas kilimas bus padovanotas Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentui. Kilimas papuoš vaikų lėlių teatro studiją „Berniukas Žirniukas“. Tai simbolinė žinutė ateinančioms kartoms, kaip svarbu tausoti mus supančią aplinką.

Pasveikino Metų senjorė

Pasveikinti susirinkusius senjorus renginyje atvyko ir 2020 m. Metų senjore išrinkta Onutė Sakalauskienė, kuri Marijampolės Trečiojo amžiaus universitetui vadovauja jau 15 metų. Aktyvi senjorė birštoniečius aplankė su kitomis universiteto studentėmis, kurios pristatė ir savo rankdarbių parodą iš antrinių žaliavų.

Renginio organizatoriai teigia, kad senjorai yra linkę ne tik patys mokytis rūšiavimo subtilybių, bet ir savo pavyzdžiu įkvepia jaunąją kartą gyventi tvariau.

Laukia dar 5 Lietuvos miestai

„60+ kine“ lankysis dar penkiuose Lietuvos miestuose. Birželio 16 d. „60+ kine“ lankysis Kėdainiuose, birželio 17 d. – Druskininkuose, birželio 18 d. – Kaune, birželio 21 d. Jonavoje, o paskutinis renginys birželio 22 d. įvyks Ukmergėje.

Renginių registracija

Visas renginio vietas ir tikslų užsiėmimų bei kino seansų laiką rasite čia. Užsiregistruoti galite el. paštu marketingas@60plius.lt, nurodydami savo vardą, pavardę, tel. nr. ir miestą, kuriame dalyvausite.

Renginio metu dalyvių bus prašoma pateikti galiojantį galimybių pasą.

Taip pat skaitykite: