„60+ kine“ atidarymas Vilniuje: apsilankė ir ministrė Monika Navickienė su mama

Penktadienį Vilniuje, Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, įvyko pirmasis senjorams skirtas edukacinis renginys „60+ kine“, kurio metu senjorai susipažino su atliekų tvarkymo alternatyvomis bei antrinio panaudojimo galimybėmis, pasitikrino rūšiavimo žinias rūšiavimo turnyre ir draugiškai pradėjo nerti kilimą iš antrinių tekstilės atliekų, kuris taps simboline žinute ateinančioms kartoms, kaip svarbu tausoti aplinką.

Kilimą iš antrinių tekstinės atliekų ners visų 7-ių miestų senjorai, kuriuos aplankys renginys „60+kine“. Jį organizatoriai dovanos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentui. Kilimas papuoš vaikų lėlių teatro studiją „Berniukas Žirniukas“.

Pasveikino ir ministrė

Pasveikinti susirinkusius senjorus renginyje atvyko ir socialinės apsaugos ir darbo ministrė  Monika Navickienė su mama. Drauge dalyvaudama užsiėmimuose su senjorais, apžiūrėdama Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto Tautodailės fakulteto dekanės Irenos Jonkuvienės darbų parodą iš tekstilės atliekų, ministrė atkreipė dėmesį, kad senjorai yra puikus pavyzdys jaunajai kartai.

Rūtos Rylaitės nuotr.

„Džiaugiuosi, kad esate aktyvūs, dalyvaujate renginiuose, dalijatės sukaupta patirtimi. Bendravimas, bendrystės jausmas lemia ne tik gerą emocinę, bet ir fizinę sveikatą. Jūs savo asmeniniu pavyzdžiu parodote visuomenei, kaip senus daiktus galima prikelti naujam gyvenimui. Toks Jūsų gyvenimo būdas ne tik padeda sutaupyti, bet ir tausoja mus supančią aplinką. Jūs esate puikus pavyzdys jaunajai kartai“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Renginio organizatoriai teigia, kad senjorai yra linkę ne tik patys mokytis rūšiavimo subtilybių, bet ir savo pavyzdžiu įkvepia jaunąją kartą gyventi tvariau.

Renginį vainikavo išeivijos lietuvio režisieriaus Tomo Vengrio vaidybinio kino filmo seansas „Gimtinė“.

Laukia dar 6 Lietuvos miestai

„60+ kine“ lankysis dar šešiuose Lietuvos miestuose. Birželio 14 d. „60+ kine“ lankysis Birštone, birželio 16 d. – Kėdainiuose, birželio 17 d. – Druskininkuose, birželio 18 d. – Kaune, birželio 21 d. Jonavoje, o paskutinis renginys birželio 22 d. įvyks Ukmergėje.

Renginių registracija

Visas renginio vietas ir tikslų užsiėmimų bei kino seansų laiką rasite čia. Užsiregistruoti galite el. paštu marketingas@60plius.lt, nurodydami savo vardą, pavardę, tel. nr. ir miestą, kuriame dalyvausite.

Renginio metu dalyvių bus prašoma pateikti galiojantį galimybių pasą.

„60+ kine“ Vilniuje: renginio akimirkos.

Taip pat skaitykite: