,

Naudingi ir įdomūs pratimai per karantiną

Senior tourists go trekking in the forest

Karantinas visai neturi būti nuosprendis užsikloti antklodėmis ir įsitaisyti su televizoriaus pulteliu rankose. Galime ir turime išlikti aktyvūs dėl savo sveikatos. Judėti galime namuose, arba saugiai netoliese esančiame parke, sodyboje, pamiškėje. Ne priežastis atsisakyti judėjimo ir esant šlapimo nelaikymui.

Šlapimo nelaikymas arba inkontinencija nėra liga, tiesiog būklė, kurią galima gydyti ir išspręsti. Žinoma daug veiksnių, kurie nulemia šlapimo nelaikymą. Dalis jų susiję su mūsų kūno pokyčiais senstant, kiti – su ligomis, gyvenimo būdu. Šlapimo nelaikymas būdingesnis gimdžiusioms moterims, po menopauzės, vyrams – esant prostatos išvešėjimui. Inkontinencija abiejų lyčių žmonėms dažnesnė tiems, kuriuos vargina vidurių užkietėjimas, nutukimas, kurie rūko, vartoja alkoholį, dirbo sėdimą darbą arba atvirkščiai – buvo profesionalūs sportininkai. Nesvarbu, kokį darbą dirbote, ar buvote aktyvūs anksčiau, judėti būtina dabar.

Aktyvioms dienoms ir patogioms naktims

Labai intensyvi fizinė veikla gali sustiprinti šlapimo nelaikymą, todėl rekomenduojama rinktis pratimus, kurie yra lengvo arba vidutinio aktyvumo. Venkite šokinėjimo šokdyne, kardio treniruočių. Specialistai rekomenduoja rinktis ilgesnius, bet nesudėtingus užsiėmimus, nes tai padės ne tik valdyti šlapimo nelaikymo sutrikimą, bet ir bus naudingi, jei jums nustatytas širdies nepakankamumas, hipertenzija, diabetas.

Jau supratome, kad judėti reikia, ir verta. O šlapimo nelaikymas nėra liga, net jei ir atrodo nemalonu. Nė vienas sveikatos sutrikimas nėra gėdingas.

Šlapimo nelaikymą galima sukontroliuoti ir neprarasti aktyvumo – netgi jį padidinti. Danų kompanija „Abena“ gamina patikimas slaugos ir higienos priemones, kurios platinamos daugiau nei 60 šalių visame pasaulyje. Aktyvioms dienoms ir patogioms naktims – su tokiu šūkiu „Abena“ gamintojas skatina mus drąsiai įveikti kliūtis, kurias gali sukelti šlapimo nelaikymas.

Nors karantino metu esame raginami vengti kontaktų, daugiau laiko leidžiame namuose, bet ir juose arba šalia jų galime sėkmingai judėti. „Abena“ gaminamos „Abri-Flex“ sauskelnės-kelnaitės yra puikus pasirinkimas judriems, aktyviems žmonėms, kurie susiduria su vidutiniu ir sunkiu šlapimo nelaikymu. Šios sauskelnės-kelnaitės yra diskretiškos, jų nesimato po drabužiais. Jos nešiugžda, sulaiko ir „užrakina“ kvapą su sistema „Odour system“. Negana to, šis aukščiausios klasės produktas yra labai patogus ir švelnus net jautriai odai. „Abri-Flex“ suaugusiųjų sauskelnės-kelnaitės, kurias galima įsigyti vaistinėse, nesmunka. Jose esanti „kanalų sistema“ išsyk sugeria skystį, todėl mūvintys „Abri-Flex“ kelnaites drėgmės net nepajaučia.

Senior tourists go trekking in the forest

Jau žinote, kad „Abri-Flex“ sauskelnės-kelnaitės padės užkirsti kelią nepatogumams, todėl nebelieka argumentų nejudėti. Judėjimas – sveikata, judėjimas stiprina imunitetą, kelia ūpą. Apie mankštos naudą pasakosite savo vaikams, anūkams, o patys jausitės pilnavertiškai.

Judame įdomiai ir visu kūnu

Siūlome keletą skirtingų pratimų, kuriuos galite atlikti tiek namuose, tiek lauke gryname ore. Jie skirtingi, kad nepabostų ir būtų mankštinamas visas kūnas.

RAUMENYS

Sulaukę maždaug 50 metų imame po truputį netekti raumenų skaidulų, todėl darosi sunkiau atlikti jaunystėje įprastus dalykus – pakelti krepšį, paimti stiklinę nuo viršutinės lentynos. Tyrimai įrodė, kad mankšta gali sulėtinti laipsnišką raumenų silpimą.

Štai vieni smagiausių pratimų raumenims:

Pratimas su kėde. Atsitokite už kėdės atkaltės ir laikykitės įsikibę į ją. Lėtai kelkite vieną koją atgal, tvirtai stovėdami ant kitos. Nesulenkite per kelį, pėdos neištieskite. Pakartokite pratimą su kiekviena koja po 15 kartų.

„Pastumkite“ sieną. Atsistokite veidu prie sienos, kur nėra jokių pakabintų daiktų, durų, stiklų. Palinkite į sieną sulenktomis alkūnėmis ir atsiremkite delnais, laikydami juos pečių plotyje. Kojos praplėstos ir tiesios. Atsitieskite ir pakartokite pratimą 20 kartų.

Žygiavimas vietoje. Kelkite vieną kelį taip aukštai, kaip pavyksta, tada nuleiskite ir kelkite kitą. Jei per paprasta – pasiimkite į rankas po buteliuką vandens ir kelkite po vieną į viršų. Su „Abri-Flex“ sauskelnėmis-kelnaitėmis nebus jokių pratekėjimų žygiuojant ne tik vietoje, bet ir taku.

IŠTVERMĖ

Ištvermę didiname atlikdami bet kurį pratimą, dėl kurio padidėja širdies ir kvėpavimo dažnis. Neaktyviam asmeniui pradėti verta nuo 10 minučių greito tempo ėjimo. „Abri-Flex“ suaugusiųjų sauskelnės-kelnaitės užtikrins, kad mankšta bus maloni – sausa, nejausite jokio nepatogumo. Vaikščiojimas, bėgiojimas ristele, važiavimas dviračiu kasdien 30 min. per dieną nedvejotinai pridės sveikatos. Fiziniu aktyvumu galite sunormalizuoti kraujospūdį, sumažinti širdies ligų, insulto, krūties bei storosios žarnos vėžio riziką.

LANKSTUMAS

Sendami jaučiamės sustirę, raumenys ir sausgyslės praranda elastingumą, todėl sąnariai ne tokie paslankūs. Šie lankstumo pratimai, jei juos atliksite bent 2 kartus per savaitę, gali padėti išvengti traumų ir pagerinti sąnarių paslankumą.

Prisiminkime tempimo pratimus:

lengvai lankstykite ir sukite kaklą, ištempkite rankas lyg rąžytumėtės. Sulenkite vieną ranką per alkūnę ir prispauskite prie krūtinės, pakartokite tą patį su kita. Sunerkite rankas už nugaros ir lengvai kelkite į viršų.

Padarykite įtūpstus: vieną koją lenkite per kelį, kitą slinkite nuo savęs.

Atsistokite ant vienos kojos ir sukite per kelį, tada per čiurną. Jei svyruojate, įsikibkite į kėdės atkaltę.

Tai paprasti ir nenuobodūs pratimai, kuriuos galite atlikti virdami vandenį ar prieš ruošdamiesi miegoti.

Judėti smagu, kai jautiesi patogiai. Šlapimo nelaikymas neturi sukliudyti jūsų nuo sveikatai būtino fizinio aktyvumo. Judėkite saugiai kasdien, nepaisant oro ir karantino, kad ir savo namuose. „Abri-Flex“ sauskelnės-kelnaitės užtikrins, kad jūsų aktyvumas nesumažėtų, o jaustumėtės gaiviai ir švariai. Visi „Abena“ inkontinencijos produktai yra valstybės kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąraše, juos galite įsigyti visose vaistinėse.

Taip pat skaitykite: