,

Vasario 16-osios koncertą režisuojantis A. Žiurauskas: „Reikia švęsti, jog esame nepriklausomi“

Jau ne pirmus metus Vasario 16-osios proga rengiamas šventinis koncertas „Aš – dalis tavęs“ patikimas į režisieriaus Andriaus Žiurausko rankas. Žinomas vyras šiemet žada unikalų renginį, kurio scenografija simboliškai atspindės vingiuotą Lietuvos Nepriklausomybės kelią ir nors jis pažymėtas skaudžiais įvykiais, iškovotą laisvę reikia branginti, vertinti bei švęsti. Šį koncertą žiūrovai bus kviečiasi gyvai stebėti vasario 15 dieną 19 val., prieš tai atsiėmus kakava.lt platformoje nemokamai dalinamus bilietus, arba per TV3 televizijos ekranus vasario 16 d. 19:30 val.

Vasario 15 d., Kauno Žalgirio arenoje vyks įspūdingas Lietuvos valstybės atkūrimo dienos progai skirtas koncertas „Aš – dalis tavęs“. Šiemet renginys pasakos mūsų valstybės istorijos kelią: vingiuotą, duobėtą, griautą ir atstatytą; kelią, kuriuo ėjo šviesuoliai, važiavo tankai, riedėjo tremties traukiniai; kelią, kuriame stovėjo rankomis susikibę ir laisve tikintys žmonės.

„Koncertas yra apie nelygų Lietuvos Nepriklausomybės kelią, kuris istorijos verpetuose buvo draskomas, plėšomas, niekinamas, kol tapo laisvas ir nepriklausomas. Jau trečius metus iš eilės režisuoju šį šventinį renginį ir kiekvienąkart su komanda galvojam, kaip patriotinį jausmą skatinantį koncertą padaryti kitokį, padaryti patrauklų. Norime, kad tai būtų šviesi ir džiugi šventė. Kai pirmą kartą režisavau šį renginį, koncerte dalyvavo ukrainiečių grupė „Go_A“, lygiai po savaitės jų šalyje prasidėjo karas. Būtent tuomet tu supranti, jog ta nepriklausomybė yra be galo trapi, ją reikia saugoti, branginti ir švęsti“, – teigia šventės režisierius Andrius Žiurauskas.

Koncerte numatyti trys, Lietuvos vėliavos spalvomis nušviesti laikotarpiai, nuo 1918 metais vasario 16 dieną pasirašyto nepriklausomybės nutarimo, iki šiandienos. Kiekvienas jų turi savo temas, savo dainas ir savo muzikinius choreografijos etiudus, o renginio, kurio vairas bus patikėtas pasaulio kelius išmaišiusiems keliautojams Vytarui Radzevičiui ir Martynui Starkui, metu ant scenos pasirodys žinomi šalies atlikėjai: Merūnas, Kristina Radžiukynaitė-KaYra, Raminta Naujanytė-Bjelle, Jurga Šeduikytė, Liudas Mikalauskas, Sandra Lebrikaitė, Jonas Nainys-Jovani, Inga Jankauskaitė, Vidas Bareikis, Kauno berniukų ir jaunuolių choras „Varpelis ir kiti. 

„Mūsų šalies istorija yra paženklinta tragiškais įvykiais, kuriuos prisimename per šventines valstybines dienas. Daugybė žmonių kovojo už laisvę, daugybė jų buvo nuskriausti negailestingo likimo: ištremti, nukankinti, sušaudyti. Aukų skaičius – milžiniškas, tačiau mes jau turime daugiau nei 30 metų nepriklausomybės, užaugo jau antroji nepriklausomos Lietuvos vaikų karta ir manau, jog atėjo metas ne tik priminti, kiek ta laisvė kainavo, tačiau ir ja pasidžiaugti, atėjo metas švęsti valstybės gimtadienį, su fanfaromis ir pasididžiavimu, jog esame laisvi lietuviai laisvoje Lietuvoje. Tai yra vertybė, ne duotybė, mes ją prarasti galime bet kada, jeigu nesirūpinsime. Todėl reikia švęsti savo nepriklausomybę ir garsiai kalbėti apie tautiškumą, bendrystę, norą išsaugoti mūsų Lietuvą“, – sako A. Žiurauskas.

Kaip ir kasmet, šventinės dienos koncertą papildys tradicija tapę Kauno miesto savivaldybės apdovanojimai, skirti pagerbti šalį garsinančias asmenybes, organizacijas bei herojus, nusipelniusius už savo pilietiškumą bei atsidavimą Tėvynei. Simboliniai trofėjai bus įteikti net penkiose nominacijose: „Laisva šalis“, „Unikali šalis“, „Šviesi šalis“, „Klestinti šalis“ bei „Stipri šalis“.

„Aš pats, kaip kaunietis, džiaugiuosi, jog iškilmingą, visos šalies mastu svarbų renginį organizuojame mano gimtajame mieste, tačiau šie apdovanojimai nėra vien tik apie Kauną. Vasario 16-oji yra valstybės gimtadienis ir ta proga ieškome savo mieste žmonių, kurie per einamus metus padarė kažką vertingo, prasmingo ir reikalingo Lietuvai. Dažnai mes to nepastebime, pamirštame, jog žmonės žygdarbius daro ne tik karo lauke, o kasdien, čia pat, šalia mūsų. Tad kada, jei ne dabar, mes turėtume parodyti patriotiškus, tautiškumą puoselėjančius, savo šalį mylinčius ir dėl jos gerovės besistengiančius žmones?“, – tikina renginio režisierius.

Nemokami bilietai į šventinį koncertą „Aš – dalis tavęs“ platinami platformoje kakava.lt: https://kakava.lt/renginys/as-dalis-taves/7635/13891
Vienas asmuo gali atsiimti po du bilietus.

Taip pat skaitykite: