,

Prostatito simptomai: kaip juos atpažinti ir kada reikia kreiptis į gydytoją

Vyrų sveikata yra viena svarbiausių mūsų gyvenime, tačiau dažnai jai nesuteikiame pakankamai dėmesio. Prostatitas yra viena iš dažniausiai vyrų patiriamų ligų. Ši liga dažniausiai pasireiškia vidutinio amžiaus vyrų tarpe ir, nepaisant to, kad jos simptomai gali būti sunkūs, daugelis vyrų nenori dėl jų kreiptis pagalbos iš specialistų. Šiame straipsnyje sužinosite, kokie yra prostatito simptomai ir kada būtina apsilankyti pas gydytoją.

Kokie yra prostatito požymiai?

Prostatitas yra uždegiminė prostatos liaukos liga, kuri gali pasireikšti vyrų, kurie yra tarp 30 ir 50 metų amžiaus. Pagrindiniai prostatito simptomai yra: šlapimo nelaikymas, skausmas šlapinimosi metu arba po jo, skausmas ar diskomfortas tarpvietėje, taip pat dažnas šlapinimasis, ypač naktį. Šie simptomai gali pasireikšti staiga arba palaipsniui didėti, ir gali būti laikomi lengvais ar sunkiais.

Tačiau, nebūtinai visi prostatito simptomai yra kiekvienam žmogui vienodi. Šios ligos rūšių yra keletas, ir simptomai gali skirtis priklausomai nuo to, kurios prostatito rūšies patiriamas. Bakterinis prostatitas, kuris gali būti sukeltas bakterine infekcija, yra viena iš prostatito rūšių, ir šiuo atveju simptomai yra gana sunkūs. Kitiems prostatito tipams (nespecifinis, lėtinis bakterinis, lėtinis nebakterinis) būdingi skirtingi simptomai, taigi reikėtų kreiptis į kvalifikuotą specialistą.

Kartais prostatitas gali pasireikšti ir be jokio simptomo. Tai dar labiau pavojinga, nes vyras tuo atveju nesupranta apie savo ligą, todėl negalės kreiptis į gydytoją laiku. Jis paprastai diagnozuojamas paskutinėje ligoje, kai šlapinantis procesas tampa per dažnas ir skausmingas.

Taigi, kada reikia kreiptis į gydytoją?

Tiksliai atsakyti į šį klausimą yra labai sunku, nes visi žmonės yra skirtingi. Tačiau, jei pastebėjote bent vieną iš paminėtų simptomų ar nejaučiate jokių simptomų, tačiau žinote, kad esate rizikos grupei (pvz., turite šeimą, kurioje yra prostatos ligų), tai turėtumėte skirti laiko specialisto konsultacijai.

Gydymas gali būti nurodomas tik gydytojo

Labai svarbu kuo greičiau pradėti gydymą. Prostatitas gali būti gydomas antibiotikais ir kitais vaistais, tačiau tik kvalifikuotas specialistas gali nuspręsti, koks gydymas bus veiksmingiausias. Kai kuriais atvejais gali prireikti chirurginės intervencijos. Todėl, jei jaučiate kurį nors iš pirmiau išvardytų simptomų arba manote, kad jums gali grėsti, turėtumėte kuo greičiau kreiptis į gydytoją. Ankstyva diagnozė ir gydymas gali padėti sumažinti komplikacijų riziką ir pagerinti jūsų gyvenimo kokybę.

Taip pat svarbu stebėti bet kokius savo sveikatos pokyčius, net jei dar nejaučiate jokių prostatito simptomų. Reguliarūs patikrinimai pas kvalifikuotą specialistą padės laiku nustatyti ligą ir pradėti tinkamą gydymą. Kai kuriems vyrams tai yra itin skaudi tema, tačiau ji yra neišvengiama. Ignoruodami problemą, jos neišspręsite. Kuo anksčiau kreipsitės pagalbos, tuo didesnė tikimybė, kad gydymas bus sėkmingas.

Laikydamiesi šių patarimų ir tinkamai rūpindamiesi savo sveikata, galite išlikti sveiki ir gyventi visavertį gyvenimą.

Taip pat skaitykite: