,

Komiko M. Bartuševičiaus filmukuose „Močiutės spąstai“ išgarsėjusi Natalija: „Nesėdžiu namuose ir bijau juose sulaukti senatvės“

Guvi ir energinga 74-erių metų Natalija Dzičkancienė savo kelionę socialinių tinklų platformose pradėjo prieš keletą metų, kuomet konkurse „Mano seneliai – influenceriai“ užėmė garbingą antrąją vietą. Ten ją pastebėjo komikas Mantas Bartuševičius ir pakvietė nusifilmuoti keliuose trumpuose reklaminiuose filmukuose. Būtent tuomet Natalija sulaukė begalės gerų atsiliepimų apie savo aktorinius sugebėjimus, o svajonė tapti nuomonės formuotoja tik dar labiau išaugo.

Šeštadienio rytais „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovus jau trečią savaitę žadina laida „Pirmi kartai. 60+“, kurioje dalinamasi ne tik senjorams aktualia šių dienų informacija, bet ir unikaliomis istorijomis, kurių herojai, laužydami mitus apie savo amžių, išpildo ilgai kauptas svajones ir pasiryžta išbandyti dalykus pirmą kartą savo gyvenime.

Šios laidos herojė – dviejų anūkių ir net keturių proanūkių močiutė Natalija, socialiniuose tinkluose būtent taip visiems ir žinoma (@mociute.natalija). Nepaisant pase įrašytų metų, moteris be galo aktyvi, veikli ir energinga, o savo kasdienybe dalinasi „Instagram“ paskyroje, neatsilikdama nuo populiariausių tendencijų.

„Užsiimti šia veikla mane paragino anūkės. Jos rūpinosi, kad močiutė nepasentų ir sakė, kad reikia man dalyvauti tame socialinių tinklų gyvenime. Susikūriau paskyrą, sudėjau savo nuotraukas ir ėmiau aprašinėti ką veikiu, kur keliauju, ką sodinu, ką auginu“, – laidoje pasakos herojė.

Socialinių tinklų kelionė prasidėjo, kai prieš kelis metus Natalija dalyvavo projekte „Mano seneliai – influenceriai“ ir ten užėmė antrąją vietą. Būtent tada moterį pastebėjo žymus komikas Mantas Bartuševičius ir pakvietė nusifilmuoti savo filmuke. Po šio pasirodymo Natalijos sekėjų skaičius ženkliai padidėjo, o ir pati senjorė pradėjo dar aktyviau dalintis savo kasdienybe, kuri veiklos gausa gali nustebinti net perpus jaunesnius. Moteris ne tik aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose, bet ir keliauja, o kitus senjorus įkvepia sakydama, kad sulaukus garbingo amžiaus, svarbiausia neužsisėdėti namuose.

„Mano brolio sūnus daugiausiai mūsų šeimoje organizuoja mums keliones. Jis suorganizuoja man ir savo mamai ir visi kartu keliaujam. Kartą skridome į Indiją, kur keliavau jau su anūke. Ten atskridau trečią valandą nakties, tikrai kėliau sau klausimą, kokio velnio čia atlėkiau, bet po to apsipratau ir dviese su anūke taip ir keliavom. Nesėdžiu namuose ir bijau senatvės sulaukti namuose. Į bėdas numoju ranka, sakau, aš dar sveika ir man reikia lėkti. Kitiems senjorams palinkėčiau nesėdėti ir nežiūrėti pro langus. Nebumbėkit, pajudėkit, išeikit, raskit, kokie renginiai ar susibūrimai organizuojami būtent senjorams, sudalyvaukit juose“, – savo energija kitus įkvėps moteris.

Natalija ilgus metus turėjo svajonę – gyvai susipažinti su žinomu Lietuvoje pramogų pasaulio atstovu. Aktyviai naudodamasi socialiniais tinklais, ji seka ir stebi komunikacijos specialistą, renginių organizatorių bei žurnalo vyrams redaktorių Saugirdą Vaitulionį, su kuriuo laidos „Pirmi kartai. 60+“ dėka Natalija ne tik susitiks ir galės užduoti rūpimus pikantiškus klausimus, bet ir sulauks patarimų, kaip tapti sėkminga nuomonės formuotoja.

NAUDINGI PATARIMAI SENJORAMS

Kaip bėgant metams išsaugoti akių sveikatą?

Akys yra vienas svarbiausių mūsų organų, tačiau jei akių problemos gali prasidėti dar vaikystėje, vyresniame amžiuje šios yra itin dažnos ir neretais atvejais neišvengiamos. Amžinės akių ligos yra katarakta, senatvinė geltonosios dėmės degeneracija ir glaukoma. Gydytojai pastebi, kad senjorai neretai delsia kreiptis pagalbos dėl ilgų eilių, nes mano, kad gydymo teks laukti kelis mėnesius.

„Yra ir privačios, ir rajoninės ligoninės, kur atliekama kataraktos operacija, o ligonių kasos mūsų senjorams dengia tokio gydymo kaštus. Lieka klausimas dėl intraokulinio lęšio pasirinkimo. Atliekant šią operaciją, padrumstėjęs žmogaus lęšis pakeičiamas į implantą. Technologinė pažanga yra tokia, kad nors tai ir labai mažas daiktas, bet jis turi eilę savybių. Lęšių yra labai skirtingų, o ligonių kasos apmoka tik bazinį variantą“, – laidoje pasakos „Akių lazerinės chirurgijos centro“ vadovas, oftalmologas Algimantas Gutauskas.

Gydytojas tvirtina, kad pablogėjus regėjimui nereikia bijoti, verčiau iš karto kreiptis į specialistus, kurie pasakys ar reikia kažką daryti ir jeigu reikia – ką. Šiai dienai net ir operacija nėra katastrofa, nes akių sveikata prilygsta bet kurio kito organo sveikatai, kuomet ištikus bėdai, ją reikia spręsti.

„Visuomenė yra senstelėjusi ir toliau senėjanti, tai yra gyvenimo būdo dalis, kaip susitvarkyti dantis, kad gerai kramtytume, taip susitvarkyti ir savo regėjimą“, – teigs A. Gutauskas.

Paraudimas, perštėjimas ar jausmas, tarsi akys būtų pilnos smėlio – tai simptomai, su kuriais bent kartą gyvenime susiduria kone kiekvienas. Specialistų teigimu, 4 iš 5 pacientų skundžiasi akių sausumu, o ši liga tampa dar dažnesnė vyresniame amžiuje.

„Akių problemos prasideda nuo vaikystės, anksčiau nebuvo telefonų, kompiuterių, bet mes labai mėgome skaityti, ypač vėliais vakarais po antklode su žibintuvėliu, kad nematytų mama, skaitai ir skaitai. Vėliau mokslai, darbai, vieną kartą pajaučiau, jog akyse pradėjo žaibuoti. Nuėjus pas gydytojus sužinojau, kad yra truputį atšokusi tinklainė“ , – laidoje savo istorija dalinsis senjorė Vida Juškienė.

Po šio lemtingo įvykio Vida pradėjo atsakingai rūpintis savo akių sveikata. Būtent amžius yra vienas pagrindinių akių sausumo priežasčių, o tam įtakos gali turėti įvairios ligos, menopauzė, vaistų vartojimas ar atliktos akių intervencijos.

„Įveikti akių skausmą, sausumą ir nuovargį efektyviausias ir greičiausias būdas yra akių tirpalas-lašai. Sunkiems sausėjimo atvejams rekomenduojam naudoti akių gelį, ypač nakčiai, nes jis yra riebesnės konsistencijos. Jo negalima naudoti su kontaktiniais lęšiais, o akių lašus, pasirinktus be konservantų, galima naudoti ir ant kontaktinių lęšių“, – patarimais dalinsis vaistininkė Toma Gečienė.

Laida „Pirmi kartai. 60+“ – puikus įrodymas, kad troškimui mėgautis gyvenimu amžiaus ribos nėra. Senjorai, jų pirmi kartai bei aktualiausios naujienos – šeštadienį, 10 val., tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Taip pat skaitykite: