Kur švęsti Jonines?

joninės

Jau netrukus Lietuvoje bus švenčiamos Joninės, žinomos ir Rasų vardu. Mūsų šalyje ši šventė turi gilias tradicijas, mat yra atėjusi dar iš pagonybės laikų. Jonines (Rasas) galime matyti ir kaip progą atsigręžti į gamtą, per šventės tradicijas – vainikų pynimus, žoliavimus ar šildančius laužus – ieškoti santykio su ja.

„Joninės yra viena mėgstamiausių lietuvių švenčių ir tikrai ne veltui. Tai trumpiausia metų naktis – savotiška pergalė prieš tamsą, šaltį ir negandas, o taip pat – žmogaus ryšį su gamta žyminti data, apipinta daugybės papročių.

Šiemet norime lietuviams parodyti, kad tradicijos gali įgyti ir naują, modernų pavidalą, tad dainas kviečiame pakeisti į elektroninės muzikos vakarą, paparčio žiedo paieškas – į orientavimosi sportą, o vieną naktį – į keturias dienas ant jūros kranto trunkantį festivalį. Ir, žinoma – keliauti, patirti, atrasti“, – teigia „Keliauk Lietuvoje“ produktų ir rinkodaros skyriaus vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

„Lietuvos geležinkelių“ bendrovės „LG Keleiviams“ generalinis direktorius Linas Baužys atkreipia dėmesį, kad kelionė traukiniu yra gamtai draugiškiausias būdas atrasti naujas vietoves ir patirtis jose: „Dieną, kai atsigręžiame į gamtą, skatiname paminėti, pirmiausia, saugant ją ir renkantis keliones traukiniu. Juose patogiai galėsite vežtis ir dviračius, kuriais kelionę pratęsite iki galutinio tikslo.“

Siekiant, kad Joninės suteiktų išskirtinių patirčių, o kelionė iki šventės vietos kuo mažiau kenktų gamtai, „LG Keleiviams“ kartu su „Keliauk Lietuvoje“ siūlo šias tris Joninių kryptis:

Joninių „Garsovaizdžiai“ Rumšiškėse

Birželio 23 d. Rumšiškėse Joninių rūką sklaidys net trijų atlikėjų muzika – „MiglojE“, „Girių dvasių“ ir „Vėjopačio“. Ypatingoje Lietuvos liaudies buities muziejaus vietoje, prie Klojimo teatro, galėsite žvelgti į medžių aukštybę, mėgautis vidine ramuma ir stebėti, kaip muzikoje susijungia senoji ir šiuolaikinė lietuvių kultūros.

Daugiau apie renginį skaitykite ČIA.

Nuvykti į jį galite traukiniais, važiuojančiais maršrutu „Naujoji Vilnia–Pravieniškės“, likusį nedidelį atstumą nuo Pravieniškių iki Rumšiškių numinant dviračiu ar tiesiog „pravėdinant“ galvą ir pasivaikštant pėstute. Vežtis dviratį patogiai galėsite traukinyje.

Rasos basos Baltų mitologijos parke

Sausdravuose, Darbėnų seniūnijoje esantis Baltų mitologijos parkas jau nuo vidurdienio kvies svečius ruoštis pačių kuriamai šventei: kartu pjausite žolę, statysite stulpą vainikų mėtymui, ręsite laužą ir pinsite vainikus. Vakarop drauge užkursite aukurą bei pradėsite magiškas Rasų apeigas, burtus ir orientacinius žaidimus. Drąsiausieji galės pabėgioti žarijomis, o sulaukę ankstaus ryto – išsimaudyti Lazdininkų tvenkinyje.

Daugiau apie renginį skaitykite ČIA.

Nuvykti į jį galite traukiniais, važiuojančiais per Kretingą maršrutais „Vilnius–Klaipėda“ ir „Radviliškis–Klaipėda“. Atstumui nuo Kretingos iki Sausdravų įveikti „LG Keleiviams“ rekomenduoja rinktis dviratį, nes atstumas – kiek ilgesnis. Dviratį taipogi galėsite vežtis traukinyje.

Folkloro festivalis Neringoje

Festivalis „Tek saulužė ant maračių“ Neringoje vyks nuo birželio 20 iki 23 dienos. Visos keturios jo dienos suksis apie mūsų kultūros papročius, amatus, ryšį su gamta ir įspūdingą mitologiją. Galėsite leistis į žygį kopomis, užsiimti rankdarbiais, stebėti spektaklių pasirodymus, mėgautis muzika ir kulinarinio paveldo atradimais. Birželio 23-ąją, Joninių išvakares, pasitiksite sveikindami saulę, vėliau – žoliuosite, pinsite vainikus ir mesite burtus.

Daugiau apie renginį skaitykite ČIA.

Nuvykti į jį savaitgalį galite jungtiniais „Pajūrio ekspreso“ traukinių ir autobusų maršrutais, kursuojančiais iš Vilniaus; darbo dienomis – traukiniais, į Klaipėdą vykstančiais iš Vilniaus ir Radviliškio. Nuo Klaipėdos Neringą pasieksite keltu.

Taip pat skaitykite: