,

Lagaminų gausybė: kaip nepasiklysti ir pasirinkti tinkamiausią?

Lagaminai yra tokie daiktai, kurių nenaudojame kasdien, tačiau jie reikalingi tam, kad būtų patogu daiktus gabentis iš vienos vietos į kitą. Ar sunku išsirinkti lagaminą klausimas yra retorinis, tačiau pamačius platų pasirinkimą gali likti klausimas: ogi nuo ko pradėti? Kas turi būti tinkamame lagamine? Pasiruošti lagaminų pirkimui padeda Zuza specialistai.

Kokio lagamino turėtumėte tikėtis?

 

Geras lagaminas gali tarnauti metus ar net dešimtmečius, todėl svarbu pasirinkti tokį, kuris jums puikiai tarnaus, nesvarbu, ar skrisite į tolimą vietą, ar keliaujate į mėgstamą pajūrio vietą. Idealiu atveju jūsų bagažas turėtų pagerinti jūsų kelionės patirtį, sutalpindamas viską, ko jums reikia, netapdamas per sunkus ar sunkiai manevruojamas. Ir, žinoma, jis turėtų būti pakankamai tvirtas, kad galėtumėte pasitikėti, kad jis apsaugos jūsų turtą.

Pažiūrėkite į medžiagą: turite rinktis tik kokybišką

 

Yra du pagrindiniai variantai: minkštasis ir kietasis bagažas. Maišeliai su minkštais kraštais turi daugiau vietos, todėl tinka, jei ketinate juos prikimšti iki galo (arba šiek tiek per daug). Patikrinkite, ar viduje yra vandeniui atsparus pamušalas, kad daiktai būtų sausi. Be to, atminkite, kad net labai patvarūs audiniai gali plyšti, nors juos dažnai lengva pataisyti lipnia juostele ar panašiai. Kai kurios kelionių bendrovės reikalauja maišų su minkštais kraštais, ypač jei keliaujate. Kieti kelioniniai lagaminai paprastai yra tvirti ir pagaminti taip, kad atlaikytų stiprų smūgį. Tačiau jie gali būti sunkesni išpakuoti ir sunkiau uždaryti, jei įdėsite papildomų suvenyrų.

Kiek bagažas turi ratų ir ar jie suteikia komfortą?

 

Anksčiau bagažas su ratukais paprastai turėjo du ratus, tačiau dabar daugelis krepšių ir lagaminų turi keturis. Keturi ratai suteikia galimybę lengvai stumti ir traukti bagažą keliomis kryptimis; kiekvienas ratas gali būti „dvigubas“, o tai suteikia papildomo stabilumo. Dviejų ratų lagamino pranašumas yra tas, kad pakreipus jį į stačią poziciją, jis išliks nejudantis ir nenuriedės – naudinga stovint ant šlaito. 

Patikrinkite, kiek jis sveria ir ar turi rankeną

 

Vidutinis bagažo limitas tolimųjų ekonominių skrydžių metu yra 23 kg., todėl pats lagamino svoris yra labai svarbus. Kuo lengvesnis lagaminas, tuo daugiau galima įsidėti į jį daiktų. Labiausiai paplitęs tipas yra teleskopinės rankenos – jos susilanksto, kai nenaudojamos. Tačiau tai reiškia, kad rankenų sistema užima šiek tiek lagamino talpos, todėl didesnė sistema reiškia mažiau pakavimo vietos. Vieno poliaus rankenos būna tvirtesnės, o dviejų polių rankenos užtikrina geresnę pusiausvyrą. Rankenos pagamintos iš tvirtų medžiagų, todėl jos lengvai nesulūžta, o rankenos ilgis pritaikomas, kad nereikėtų lenktis norint ja naudotis.

Kaip lagaminas atrodo viduje?

 

Kai kurie dideli lagaminai yra suskirstyti į kelis skyrius, o tai yra patogu norint išlaikyti tvarką, bet šis privalumas šiek tiek padidins svorį. Taip pat lagamine esančios sekcijos ypač naudingos atskiriant švarius ir nešvarius drabužius. Paprastai minkštų lagaminų išorėje esančios kišenės suteikia daugiau vietos, tačiau jos netinka svarbiems daiktams, nes nėra užrakinamos.

Kokius priedus turi lagaminas?

 

Kai kuriuose modeliuose bus papildomos funkcijos, pvz., integruotas kombinuotas užraktas, kuris pritvirtina užtrauktukus prie lagamino, arba sekimo įrenginys. Tai gali būti naudinga, bet padidins bagažo svorį ir galbūt išlaidas, todėl pagalvokite, ar jums jų tikrai reikia šio priedo.

 

Taip pat skaitykite: