Jubiliejinė „Akacijų alėja“

Dėl koronaviruso pavojaus šalyje, nemokamo bardų, dainuojamosios poezijos ir gyvos muzikos festivalio „Akacijų alėja“ organizatoriai ribojo dalyvių skaičių, tačiau nepaisant visų suvaržymų, jubiliejinė festivalio programa buvo įspūdinga. Scenos grandų pasirodymus gyvai stebėjo vos tūkstantis dalyvių, o didžioji dalis festivalio gerbėjų turėjo galimybę mėgautis festivalio akimirkomis nuotoliniu būdu.

Tradiciškai festivalio programa prasidėjo nuo „Mažosios akacijos“ pasirodymų, kuriuos jau ne pirmus metus festivalyje surengia Gerda Kalvaitytė, Domantas Barkauskas, Ignas Lapienius.

Festivalio programoje – scenos grandai

Po penkerių metų pertraukos „Akacijų alėjos“ festivalio scenoje savo pasirodymą surengė Lietuvoje bei užsienyje gerai žinoma dainuojamosios poezijos, alternatyvios muzikos, indie žanro dainų kūrėja bei atlikėja Alina Orlova. Anot atlikėjos, nepaisant visų suvaržymų ir mažo žiūrovų kiekio, festivalio dvasia jai nepakito.

„Čia žmonės labai atsipalaidavę, jaukiai šeimyniškai klausosi muzikos. Toks jausmas, kad net giminėmis renkasi. Taip pat nuostabi gamta, skamba autorinės dainos, tai, apie ką ir yra šis festivalis“, – teigė A. Orlova.

Po kelių metų pertraukos jubiliejinėje „Akacijų alėjos“ scenoje pasirodė kantri muzikos legenda ir buvęs ilgametis festivalio prodiuseris Virgis Stakėnas, kuris papirko klausytojų širdis savo pasirodymą pradėjęs nuo festivalio himno „Akacijų alėja“.

Scenoje pasirodė ir aktorius, režisierius, kompozitorius, dainų kūrėjas ir atlikėjas Aidas Giniotis, kuris negailėjo pagyrų po jo pasirodžiusiam aktoriui, dainų autoriui ir atlikėjui Kostui Smoriginui. A. Gyniotis teigė, kas K. Smoriginas yra jam pavyzdys.

Savo pasirodymą atliko ir ilgametis festivalio vedėjas, aktorius Giedrius Arbačiauskas, festivalio prodiuseris bei atlikėjas Kazimieras Likša, taip pat pernai savo pirmąjį studijinį albumą „Kalbėkime“ festivalyje pristačiusi grupė „Vitražai“.

Debiutantai „Akacijų alėjoje“

Pirmą kartą puikiai festivalio scenoje pasirodė jaunosios kartos svajingasis bardas Kristijonas Ribaitis bei išskirtinio vokalo atlikėja Gabrielė Vilkickytė, kuri po savo pasirodymo scenoje sulaukė daugybės jaunų žmonių dėmesio užkulisiuose. Sparčiai populiarėjanti atlikėja, mielai fotografavosi ir dalino autografus savo gerbėjams.

Taip pat pirmą kartą festivalio scenoje pasirodė neseniai naują albumą „Oh My Beloved“ bei sceninį vardą viešumoje pristačiusi Eglė Sirvydytė, kuri nuo šiol vadinsis Purnamasi Yogamaya. Specialią lietuvių liaudies dainų akustinę programą atlikusi E. Sirvydytė teigė, kad bėgant metams, aiškėja apie ką norisi dainuoti, kodėl norisi dainuoti, o naujas sceninis vardas su tuo yra susijęs ir turi simbolinę reikšmę. „Purnamasi – reiškia pilną mėnulį, visame mėnulio cikle pilnatis man atrodo tokia sodriausia, o Yogamaya reiškia jėgą, kuri jungia fizinį pasaulį su dvasiniu. Tokį regimą su neregimu. Tai šitas vardas žymi tokį išsigryninimą ir aiškumą. Šis vardas yra dovana iš mano mokytojo“, – savo naujojo sceninio vardo prasmę aiškino E. Sirvydytė.

Anot E. Sirvydytės, „Akacijų alėjos festivalyje“ jai ne kartą teko dalyvauti kaip žiūrovei, taip pat lankytis Kulautuvoje įvairiais edukaciniais tikslais.

„Kulautuva man asmeniškai nėra tik geografinis taškas, tai nuostabi vieta. Taip pat man labai patinka, kad festivalis tiek metų gyvuoja ir matau čia žmonės visi žino, ko atėjo ir ką čia gaus. Šiame festivalyje jaučiasi ilgametė organizatorių, publikos ir atlikėjų draugystė. Laikas patikrina dalykus, todėl galiu sakyti, kad tai kažkas labai vertingo“, – kalbėjo atlikėja.

Renginį vainikavo charizmatiškas ir publiką ant kojų pastatantis atlikėjas, teatro režisierius Vidas Bareikis. Atlikėjas į savo pasirodymą įtraukė festivalyje dalyvavusių vaikų būrį, kuriems suteikė galimybę scenoje koncertuoti kartu su juo.

„Akacijų alėja“ – nemokamas dainuojamosios poezijos festivalis, nuo 2001 metų vykstantis kurortiniame Kulautuvos miestelyje.

Nuotraukų autorė Ieva Jonelytė-Arlauskienė