Daugelis gali patvirtinti, kad mūsų senoliai sugedusius daiktus taisydavo ne kartą ir ne du, o pietus suvalgydavo iki paskutinio kąsnio, taigi, išradingumo kaip nešvaistyti maisto ir pinigų naujiems daiktams jiems tikrai netrūko.

Šiandien tokį gyvenimo būdą madinga vadinti zero waste, o mūsų seneliai tai vadina – nešvaistymu. Toks gyvenimo būdas ne tik padeda sutaupyti, bet ir tausoti mus supančią aplinką. 

Tausoti aplinką galime pradėję rūšiuoti atliekas, tačiau vien tik to nepakanka – ne mažiau svarbu yra pakartotinis panaudojimas bei perdirbimas, kuris leidžia taupyti išteklius, energiją, kovoja prieš klimato atšilimą ir sąvartynų gausą.

Jei ir Jums nesvetimas pakartotinis daiktų panaudojimas, kviečiame dalyvauti nemokamo žurnalo aktyviems senjorams „60+“ ir pirmosios bei didžiausios licencijuotos pakuočių tvarkymo organizacijos Lietuvoje „Žaliasis taškas“ organizuojamame konkurse „Senjorai nešvaisto“. Šia iniciatyva siekiama ne tik skatinti pačius senjorus tinkamai rūšiuoti atliekas, bet kartu savo asmeniniu pavyzdžiu parodyti visuomenei, kaip senus daiktus galima prikelti naujam gyvenimui.

Dalyvauti konkurse kviečiame visus senjorus, kuriems yra 55 metai ir daugiau, gebančius kūrybiškai pažvelgti į susidėvėjusius daiktus ir iš naujo įkvėpti jiems gyvybės! Nugalėtojas ne tik puikuosis ant birželio mėnesio „60+“žurnalo viršelio – jo lauks ir naudingos rėmėjų dovanos, o geriausias atlygis – galimybė džiaugtis švarėjančia aplinka.

SU KONKURSO NUOSTATAIS GALITE SUSIPAŽINTI ČIA

Neabejojame, kad ir Jums ne kartą teko jogurto pakuotę naudoti vietoje vazono ar nebetinkantį drabužį – namų tvarkymui, o dabar atėjo laikas pasidalinti savo patirtimi. Parodykite mums perdirbtus, pakartotinai, kūrybiškai panaudotus daiktus – užpildykite anketą ir dalyvaukite konkurse!

KAIP VYKS KONKURSAS? 

Konkursas vyks dviem etapais. 

  • Nuo kovo 11 d. iki balandžio 8 d. vyks registracija – kviečiame pildyti dalyvio anketą portale www.60plius.lt ir įkelti vieną savo darbo nuotrauką arba jų koliažą. SVARBU! Vienoje anketoje pateikiamas tik vienas darbas, o kilus įtarimams, jog darbams pagaminti naudojami specialiai projektui nupirkti nauji daiktai ar medžiagos (vienkartiniai indai, šiaudeliai, plastmasės maišai ir pan.), organizatoriai pasilieka teisę darbo nevertinti. Vienas dalyvis gali pateikti ne daugiau kaip 3 darbus.
  • Užsiregistravusių senjorų darbų aprašymai ir nuotraukos, atitinkantys konkurso reikalavimus, per 24 val. bus paviešinti portale www.60plius.lt, kuriame dalyviai nuo balandžio 9 iki 21 d. varžysis dėl skaitytojų simpatijų. Balsuoti iš vieno įrenginio galima vieną kartą per dieną.
  • Daugiausiai balsų surinkę dalyviai pateks į antrąjį rinkimų etapą, kuriame nugalėtoją išrinks komisija. Antrajam etapui viso bus atrinkti 9 dalyviai – po 3 iš kiekvienos kategorijos. Nugalėtojas bus paskelbtas balandžio 23 d.

„Senjorai nešvaisto“ nominacijos

Jei sugebate išradingai panaudoti pakuotes ar tvarumo idėjos yra Jūsų kasdienybė – nedelskite ir registruokitės vienoje iš kategorijų.

  • Kūrybiškumas
  • Praktiškumas
  • Daugkartiškumas

Nereikalingus ar sugedusius daiktus naudojate žaislų anūkams gamybai? O gal nereikalingos pakuotės Jūsų rankose virsta meno dirbiniais? Kviečiame į KŪRYBIŠKUMO kategoriją!

Galbūt jau žinote, kad kiaušinių dėklai yra puikiai tinkami augalų daiginimui, o vietoje to, kad seni daiktai keliautų į šiukšliadėžę, suteikiate jiems antrą šansą ir vėliau praktiškai panaudojate juos savo gyvenime? Tuomet laukiame kategorijoje PRAKTIŠKUMAS.

Jei gyvenime vadovaujatės principu „mažiau yra daugiau“, o nereikalingiems daiktams, pakuotėms gebate įkvėpti gyvybę, sukūrę iš jų kažką naujo, gyvenate ir vartojate šiandien taip, kad ateities kartoms liktų tiek pat, ne mažiau – papasakokite apie tai mums DAUGKARTIŠKUMO kategorijoje.

Dėl atsiradusio poreikio konkurse dalyvauti ne tik atskiriems asmenims, skelbiame naują kategoriją „Nešvaistanti organizacija“. Registruotis kviečiame visas senjorų organizacijas, kurių nariai kasdien vadovaujasi tvarumo idėjomis – rūšiuoja, naudoja pakartotinai ar perdirba įvairius gaminius, o šios kategorijos nugalėtojai galės džiaugtis išskirtiniu, būtent jiems skirtu edukaciniu renginiu!

KONKURSO DALYVIŲ DARBŲ GALERIJĄ RASITE ČIA

DĖMESIO

Konkurse gali dalyvauti tik tie dirbiniai, kurių gamybai yra naudojamos atliekos ir jau panaudotos pakuotės, atsirandančios Jūsų aplinkoje – namuose, sode, garaže ar kt., ir nenaudojami papildomi nauji daiktai, kuriuos teko pirkti.

Svarbu, kad būtų mažinamas į sąvartyną patenkančių atliekų kiekis, todėl kuo daugiau jų naudojama objekto gaminimui – tuo geriau. Konkursu neskatiname kurti naujų atliekų, todėl sukurtas daiktas turi būti naudojamas ir kokybiškas.

Metų kūribiškiausias 2021

Metų kūribiškiausias 2021

Metų praktiškiausias 2021

Metų praktiškiausias 2021

Metų daugkartiškiausias 2021

Metų daugkartiškiausias 2021

Nešvaistanti organizacija 2021

Nešvaistanti organizacija 2021