,

Senjorė Antanina išėjusi į pensiją pradėjo dainuoti: „Muzika man yra švyturys“

Beveik penkiasdešimt metų pieno fabrike kadaise dirbusi Antanina šiandien džiaugiasi oria, įdomių veiklų nestokojančia senatve. Ji ne tik yra senjorų klubo „Berželis“ pirmininkė, bet ir muzikinės kapelos vadovė, apie kurią kolegos atsiliepia paprastai, bet aiškiai „Antaninos visur pilna“. Iš tiesų, į pensiją išėjusią moterį taip užvaldė muzika, kad ji be jos nebeįsivaizduoja savo kasdienybės ir pagaliau išdrįso išpildyti seną svajonę – uždainuoti solo.

Kaip ir kiekvieną šeštadienį, „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovus prie ekranų kvies senjorų norus pildanti laida „Pirmi kartai. 60+“, kurioje dalinamasi ne tik senjorams aktualia šių dienų informacija, bet ir unikaliomis istorijomis, kurių herojai, laužydami mitus apie savo amžių, išpildo ilgai kauptas svajones ir pasiryžta išbandyti dalykus pirmą kartą savo gyvenime.

Šios savaitės herojė – Kauno senjorų klubo „Berželis“ pirmininkė Antanina Birutė Liutvinskienė, kuri prieš dešimt metų dar ir subūrė kapelą „Šaltinis“, kurioje save atranda ir mėgėjai, ir profesionalai. Muzika senjorės gyvenime šiandien užima itin svarbią vietą, tačiau taip buvo, pasirodo, ne visada.

Prieš išeidama į pensiją, Antanina beveik penkis dešimtmečius dirbo pieno fabrike ir sukosi namų, vaikų bei darbo trikampyje. Ir tik nustojus dirbti, jai atsivėrė naujos galimybės, kurių dėka gimė senjorų klubas bei jame kasdien skambanti muzika.

„Šilainiuose gyvena labai daug senjorų ir jie prašė tokio klubo. Renginiuose žmonės susipažįsta, sužino daugiau apie vienas kito gebėjimus: vieni skaito eiles, kiti vaidina, treti dainuoja. Mes kartu keliaujame, vykstame į edukacijas, šokame, mankštinamės, sportuojame. Žmonėms reikia bendrauti“, – laidoje tikins senjorų klubo pirmininkė.

Šio klubo nariai apie Antaniną atsiliepia labai skamba fraze: „jos visur pilna“. Ir tai yra tiesa, mat energijos, drąsos bei ryžto moteriai tikrai netrūksta. Kartu su kitais senjorais ji kartą per savaitę repetuoja kapeloje, ruošiantis koncertams visoje Lietuvoje. Būtent muzika į Antaninos gyvenimą pasibeldė išėjus į pensiją ir šiandien lydi kiekviename žingsnyje. 

„Muzika man neatsiejama. Kai reikia gerų emocijų, muzika yra mano švyturys. Aš nebegaliu nebedainuoti, nors dainuot pradėjau tik išėjusi į pensiją. Visgi dabar svajoju pabandyti dainuoti ne tik su kapela, bet ir viena. Nes gyvenime reikia bandyti, su meile viskas įmanoma“, – užklausta apie dar neišpildytą norą ir nebandytus kartus, prasitars Antanina. 

Būtent šį siekį ketinant įgyvendinti, herojės solistės debiutas įvyks Vytauto Didžiojo Universitete, kur jos jau lauks mokytoja, Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro artistė, sopranas Sandra Lebrikaitė.

„Iš pradžių buvo įtampos, jaudulio, nežinojimo, ką daryti, ypatingai, kai tą darai pirmą kartą, bet kuomet pradėjome dainuoti kūrinį, muzika atpalaiduoja ir tą pamačiau Antaninos veide, kokia emocija eina iš jos“, – įspūdžiais po pamokos su senjore dalinsis Sandra.

Kita laidos istorija pakvies susipažinti su Vilniuje gyvenančiu Vytautu Vilbiku. Jau daugiau nei 15 metų vyras dirba draudimo kompanijoje, todėl jis puikiai žino, ką reiškia stresas ir įvairias nelaimes patyrusių žmonių skambučiai vidury nakties.

„Būna paskambina žmonės su bėdomis trečia-ketvirtą valandą nakties, tenka tuomet padirbėti ir visi miegai dingsta. Dėl to kasmet vis kreipiuosi į šeimos gydytoją, kad pasitikrinčiau savo sveikatą, nes penktajame dešimtmetyje atsiranda tam tikrų sveikatos klausimų, kai pradedi galvoti apie sąnarius, apie raumenų funkciją, apie lytinį pajėgumą. Savo aplinkoje turiu žmonių, kurie į sveikatą žiūri pro pirštus, tačiau aš rekomenduočiau daugumai vyrų neužleisti to“, – laidoje teigs pašnekovas.

Kasdienis maisto papildų vartojimas gali pagerinti vyrų organizmo veiklą ir padėti išlaikyti tonusą, o renkantis maisto papildus prostatai, potencijai ir gyvybingumui, galima atkreipti į jų sudėtį. Vyro organizmui itin naudingas juodasis eleuterokokas, iš Peru Andų kilusi pipirnė, afrikinės slyvos ekstraktas, goji uogos bei sėjamojo lino sėklos. Visos šios natūralios priemonės, sutalpintos į maisto papildo, tokio kaip „RED3“ kapsulę, tikslingai veikia vyro sveikatą bei padeda palaikyti normalią potenciją bei prostatos būklę. Gydytojo urologo Vytauto Kamarausko teigimu, būtent prostata yra glaudžiai susijusi su vyrų potencija ir apskritai viso vyro organizmo gyvybingumu.

„Tai yra organas, kuris atsakingas ir už vyro mąstymą, ir už raumenų tonusą, ir be abejonės, už lytinį gyvenimą. Vyrai galvoja, kad jie yra savaime sveiki, savaime gražūs ir jeigu dar nueina į salę parsportuoti, tai to užtenka. Tačiau toli gražu ne visada yra taip ir kai atsiranda simptomai, jog po sporto raumenys nedidėja, nėra nuotaikos, reikia ieškoti priežasties. Prostata neišmeta tam tikrų medžiagų į kraują, o tai yra viena iš labai svarbių organizmo fiziologijos dalių“, – teigs gydytojas.

Na, o štai senjorė Salomėja Kemežienė rodo pavyzdį kaip reikia teisingai rūpintis savimi ir kasdien nueina bent 10 tūkst. žingsnių. Energingai ir žvitriai moteriai rinkti žingsnius telefone tapo nauju hobiu. Iki tos dienos, kai prieš metus ji pasijuto prasčiau, pradėjo kibti peršalimo ligos, kankinti lėtinis nuovargis, trūko energijos.

„Pajutau, kad man sunkiau vaikštosi. Tada pasitariau su vaistininke, išsiaiškinau, kad atėjus pavasariui nusilpsta imunitetas. Aš pradėjau pirkti polifenolių-antioksidantų daug turinčius maisto produktus, bet supratau, kad tokiais kiekiais jų valgyti nenoriu. Tada pradėjau gerti maisto papildą, kurio vienoje kapsulėje yra visa reikiama medžiagų dozė“, – pasakos senjorė.

Jungtinės Karalystės Kembridžo universiteto mokslininkai, vadovaujami garsaus profesoriaus, onkologo Robert Thomas, atrinko daugiausiai polifenolių ir antioksidantų turinčius keturis superproduktus – brokolius, granatus, ciberžoles ir žaliąją arbatą, kuriuos patalpinę į kapsules, klinikiniais tyrimais nustatė jų priešvėžinį poveikį. Yra žinoma, kad polifenoliai ir antioksidantai, mažina ne tik onkologinių ligų, bet ir daugelio kitų lėtinių ligų riziką, nes palaiko imuninę sistemą. Atliktas nacionalinis klinikinis Pomi-T tyrimas pirmąkart pasaulyje patikimai įrodė, kad tinkamai suderinti skirtingų augalų polifenoliai ir antioksidantai, koncentruoti vienoje kapsulėje, slopina ne tik vėžio žymenų augimą, bet ir kitus organizmo uždegimo procesus, lemiančius įvairių lėtinių ligų atsiradimą bei vystymąsi.

„Polifenoliai yra tokios medžiagos, kurias kaupia vaisiai, daržovės, riešutai, prieskoniai ir jie pasižymi tuo, kad mažina laisvųjų radikalų kiekį, pasižymi antioksidacinius efektu. Laisvieji radikalai žmogaus organizme gali sukelti lėtines ligas, o antioksidantai-polifenoliai mažina šią riziką ir žalą, todėl jie be galo svarbūs tiek profilaktikai, tiek siekiant užkirsti kelią jau esančioms lėtinėms ligoms, kad būtų geresnis jų tiesioginis valdymas“, – teigs vaistininkė Giedrė Tautkevičienė.

Laida „Pirmi kartai. 60+“ – puikus įrodymas, kad troškimui mėgautis gyvenimu amžiaus ribos nėra. Vedėjos Lauros Balčiūtės kalbinami senjorai, jų pirmi kartai bei aktualiausios naujienos – šeštadienį, 17 val., tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.“

Taip pat skaitykite: