,

5 patarimai, kaip numalšinti kosulį

Retkarčiais pasitaikantis kosulys yra normalu ir sveika. Tai natūralus organizmo apsauginis refleksas. Kosėti pradedame tuomet, kai virusai, bakterijos ar dulkės pradeda erzinti mūsų kvėpavimo takus, taigi kosulys yra tam tikras mūsų organizmo bandymas išsivalyti. 

Kosulys, sukeltas paprasto peršalimo, praeina savaime. Vis dėlto, jeigu jus kankina ilgai užsitęsęs kosulys, jeigu be kosulio pasireiškia kiti sveikatos negalavimai, pavyzdžiui skauda krūtinę ar kankina nuovargis, tuomet  išbandyti šiuos kelis kosulį malšinančius būdus, kurie ne tik sugrąžins jums jėgas, bet ir sustiprins jūsų imunitetą. 

 Patarimai, kurie padės numalšinti kosulį

  1. Medus – natūralus kosulį malšinantis vaistas

Medus yra itin naudingas gydant kosulį ir skaudančią gerklę. Pasidarykite karštų gėrimų su medumi: užvirinkite vandenį, įsipilkite į puodelį ir įsidėkite šaukštelį medaus. Jeigu norite galite pagardinti citrina. Medų galite naudoti ir su savo mėgstama arbata. 

Jį galite tiesiog valgyti, kai susergate. Šaukštelis medaus prieš miegą palengvins kosulį ir nuramins skaudančią gerklę.

Labai svarbu, niekada neduokite medaus vaikui iki dviejų metukų. Kai kuriais atvejais gali sukelti botulizmą. 

  1. Gerkite daug skysčių

Gerkite daug karštų skysčių, tokių kaip arbata, vanduo ar sultiniai. Taip palaikysite skysčių pusiausvyrą organizme ir išvengsite dehidratacijos. Karšti skysčiai padeda mūsų imuninei sistemai kovoti su infekcija ar virusu, kuri ir yra kosulio priežastis. 

Ypač nuo kosulio labai gerai čiobrelių arbata. Šios žolelės lapeliuose daugybė kosulį raminančių medžiagų, kurios atpalaiduoja trachėją ir mažina įvairius peršalimo sukeliamus uždegimus. Čiobrelių lapelių įsigysite kiekvienoje vaistinėje.

Kaip pasigaminti čiobrelių arbatą: užplikykite du šaukštelius šių lapelių karštu vandeniu, palaikykite 10 minučių ir išgerkite, jei norite, arbatą pagardinkite medumi ar citrina. 

  1. Karštas dušas 

Jei kada nors pastebėjote, kad mėgaujantis karšta vonia ar karštu dušu, palengvėjo kosulys, tuomet suprantate, karštų garų naudą savo organizmui. Karšti garai yra didžiausias kosulio priešas. Garai nuramina kvėpavimo takus ir suskystina plaučiuose ar gerklėje susikaupusius skreplius. Šis būdas tinka tik peršalimo sukeltam kosuliui. Astma sergantiems žmonėms karšti garai gali dar labiau sustiprinti kosulį.  

  1. Nereceptiniai vaistai

Norint tinkamai gydyti kosulį, reikia pagal kosulio tipą (sausas ar drėgnas) parinkti tinkamiausius nereceptinius vaistus. 

Sausam kosuliui gydyti galite čiulpti tabletes su propoliu, svilarožėmis ar čiobreliais. Tai skatina seilių išsiskyrimą burnoje, tokiu būdu gerklė yra drėkinama ir mažėja gerklės dirginimas. Nuo sauso kosulio gerai padeda ir gerklės skalavimas šiltu pasūdytu vandeniu. Taip pat gali padėti fiziologinio tirpalo inhaliacijos. 

Jei sausas kosulys trukdo miegoti, prieš miegą galite išgerti kosulį malšinančių nereceptinių vaistų. Tačiau nepamirškite pasitarti su gydytoju. 

Drėgnam kosuliui gydyti galima vartoti atsikosėjimą gerinančius vaistinius preparatus. Jie gali palengvinti giluminį ir drėgną kosulį ir daug lengviau atkosėsite suskystintą bronchų sekretą. 

Viena populiariausių vaistinių medžiagų tinkamų drėgno kosulio gydymui, yra ambroksalio hidrochloridas.

Tačiau dėl bet kokio nereceptinio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju. Netinkamai vartojami vaistai gali pakenkti jūsų sveikatai. 

Svarbu: drėgno kosulio jokiais būdais negalima slopinti, nes tuomet bronchų sekretas gali pradėti kauptis kvėpavimo takuose. 

Taip pat kalbant apie drėgną kosulį patartina turėti omenyje, kad atkosėjamų skreplių išvaizda gali rodyti ligos eigą, nes jų pakitimas reiškia, kad liga progresuoja.

Tam, kad jaustumėtės visą laiką puikiai, patartina savo sveikata rūpintis nuolatos. Drops Clinic specialistai padės jums, ir patars kaip geriausiai pasirūpinti savo organizmu ir sveikata ištisus metus. 

  1. Imbieras 

Ir kas nėra girdėjęs, kad imbieras, naudojant su medumi, yra puikus pagalbininkas sergant peršalimo ligomis? 

Imbieras pasižymi stipriu priešuždegiminiu poveikiu, kuris padeda nuraminti raustančią ir perštinčią gerklę. Taip pat, imbieras padeda lengviau atsikosėti, jei turime gleivių ir nuramina sausą kosulį. 

Tam, kad imbieras nuo kosulio būtų pats veiksmingiausias rekomenduojama vartoti žalią imbierą. Žalias imbieras turi daugiau antioksidantų.

Nusipirkę imbiero šaknį, pasidarykite arbatos. Imbiero arbatą geriausia ruošti iš šviežaus ir kuo smulkiau tarkuoto imbiero. Užpilkite mažą šaukštelį imbiero, puodeliu karšto (ne verdančio) vandens. Prieš gerdami pasaldinkite medumi. 

Kad ir koks geras pagalbininkas imbieras nuo kosulio bebūtų, svarbiausia laiku užkirsti kelią kosulio progresavimui. Imbiero arbatos galima atsigerti dėl to, kad ji yra labai skani ir puikiai sušildo vėsiais vakarais.  

 

Taip pat skaitykite: