Kas yra pigi paskola ir kaip išvengti finansinių rūpesčių skolinantis?

Šis straipsnis buvo paruoštas „TF Bank“ užsakymu

Daugelis žmonių į internetines paieškų naršykles veda užklausą „pigiausia vartojimo paskola“, ieškodami jų lūkesčius atitinkančios paskolos su nedidelėmis palūkanų normomis, patogiu paskolos grąžinimo terminu ir lanksčiomis paskolos suteikimo sąlygomis, atitinkančiomis jų poreikius. 

Nors pigios paskolos yra patogi finansinė priemonė, tinkanti įvairių finansinių poreikių tenkinimui, vis dėlto, prieš skolinantis svarbu žinoti šių paskolų privalumus ir trūkumus, taip pat vadovautis pagrindinėmis skolinimosi taisyklėmis, kurios padės užtikrinti sklandų paskolos suteikimo ir grąžinimo procesą.

 

Žmones domina pigiausia vartojimo paskola: ko iš tiesų jie ieško?

Pigios paskolos paprastai reikalingos tuomet, kai vartotojui reikalinga nedidelė pinigų suma, kuri gali būti suteikta per sąlyginai trumpą laiką. Renkantis pigią vartojimo paskolą, dažniausiai pagrindinis vartotojo tikslas yra rasti tokius finansinius susitarimus su kreditoriumi, kurie leistų sumažinti bendras skolinimosi išlaidas.

Ieškant pigios paskolos, paprastai svarbiausias dėmesys yra skiriamas palūkanų normoms, kadangi mažesnės palūkanos gali sumažinti bendrą grąžinamą sumą, t. y., pigios paskolos patrauklios ne tik dėl galimybės gauti reikiamą pinigų sumą vos per kelias darbo dienas, bet ir dėl to, kad paprastai jos siejamos su mažesniu įsipareigojimu.

 

Kas lemia paskolos kainą?

Paskolos kainą gali lemti įvairios sudedamosios dalys, kurių dažniausios yra:

  • Palūkanų normos. Brangesnės ar pigesnės paskolos kaina didžiąja dalimi priklauso nuo kreditoriaus nustatytos palūkanų normos, todėl išlikite racionalūs ir visuomet palyginkite kelių kreditorių pasiūlymus.
  • Paskolos terminas. Paprastai trumpesnio termino paskolos siejamos su mažesne paskolos suma, bet jų palūkanų norma gali būti didesnė. Ir atvirkščiai, – ilgesniam terminui suteikiamos paskolos dažniausiai yra didesnės sumos, bet turi mažesnę palūkanų normą. Žinant tai, galima rinktis pigesnę vartojimo paskolą, atitinkančią jūsų lūkesčius. Vis dėlto, nepamirškite, kad tai yra bendrosios gairės ir dėl konkrečios pigios paskolos reikėtų pasitarti su kreditoriumi.  
  • Paskolos suma. Paskolos kainai tiesioginės įtakos turi ir visa suma, kurią skolinatės.
  • Papildomi mokesčiai. Prieš skolinantis rekomenduojame visuomet pasidomėti kreditoriaus taikomais papildomais mokesčiais, kurie gali turėti nemažos įtakos bendrai gražintinai sumai, t. y. bendrai paskolos kainai.
  • Kredito istorija. Kartais paskolos kaina priklauso ir nuo skolininko kredito istorijos. Jei skolinamasi didesnė pinigų suma, gera kredito istorija gali turėti įtakos mažesnėms palūkanų normoms, t. y. paskola tampa pigesnė, o prasta kredito istorija gali lemti didesnes palūkanų normas arba kreditoriaus atsisakymą suteikti paskolą.
  • Paskolos tipas. Fiksuotų palūkanų paskolos išlaiko pastovią palūkanų normą visą paskolos laikotarpį, o kintamųjų palūkanų paskolos gali svyruoti, priklausomai nuo rinkos sąlygų. Visa tai gali būti tiesiogiai susiję su tuo, ar paskola vartotojui tampa pigesnė ar brangesnė.

 

Kam gali būti panaudojamos pigios paskolos?

Pigi paskola gali būti naudojama įvairiems tikslams, įskaitant neplanuotas svarbias išlaidas, pavyzdžiui, automobilio taisymą ar namų remontą. Labai dažnai pigios paskolos naudojamos ir netikėtai atsiradusioms medicininėms išlaidoms padengti, operacijoms, dantų taisymui ir kt.

Pigios paskolos yra puikus sprendimas ir norint išvykti atostogų, nusipirkti didesnės vertės pirkinį ar kitiems finansiniams poreikiams patenkinti.

 

Kas sukuria teisingo skolinimosi pagrindus?

Pigi paskola, kaip ir bet kuri kita vartojimo paskola, reikalauja racionalaus savo finansinių galimybių įvertinimo ir tam tikrų taisyklių laikymosi. Rekomenduojame vadovautis žemiau pateiktais patarimais, kurie padės įsitikinti, ar pigios paskolos ėmimas yra tikrai jūsų lūkesčius ir galimybes atitinkantis sprendimas:

  • Racionaliai įvertinkite savo finansinę padėtį ir įsitikinkite, kad reguliarus jums suteiktos paskolos įmokų mokėjimas nesukels finansinių rūpesčių nei jums, nei jūsų šeimai.
  • Įvertinkite paskolos būtinybę – ar pinigai jums reikalingi dabar, ar galite šią sumą sutaupyti be paskolos, pvz., jei jūsų automobilis sugedo ir jums reikalingi skubūs remonto darbai, tikėtina, kad laukti nenorėsite, tačiau, jei, pavyzdžiui, planuojate kelionę po metų, galbūt tą pinigų sumą galite sutaupyti be paskolos?
  • Venkite per didelio įsiskolinimo.
  • Naudokite internetinėmis vartojimo paskolų skaičiuoklėmis.

 

Pigios paskolos internetu: pigu ir greita, tačiau svarbu įvertinti kreditoriaus pasiūlymus

Pigios paskolos internetu yra patogus ir greitas būdas pasiskolinti pageidaujamą sumą pinigų vos per vieną darbo dieną. Internetiniai paskolų bankai gali užtikrinti greitį, lankstumą ir patogumą bei pasiūlyti konkurencingas palūkanų normas. Tačiau, siekiant priimti racionalius finansinius sprendimus, svarbu kruopščiai įvertinti skolintojų pasiūlymus. 

Visuomet rekomenduojame įvertinti kreditoriaus patikimumą, atsižvelgti į paskolos suteikimo sąlygas, palūkanų normas ir papildomus mokesčius. Būtinai pasidomėkite paskolos grąžinimo sąlygomis, terminais ir papildomais niuansais, kurie gali skirtis priklausomai nuo kreditoriaus, pvz., „TF Bank“ savo klientams siūlo mėnesio trukmės kredito atostogas.

Palyginę kelis kreditorių pasiūlymus, galėsite matyti, ar jums siūlomos paskolos pigiau iš tiesų atitinka jūsų asmenines galimybes ir poreikius. Disciplina, racionalumas ir atidumas – svarbiausi principai, kurių laikantis pigios paskolos gali tapti patogiu sprendimu jūsų finansinių tikslų įgyvendinimui.

Taip pat skaitykite: