,

Kaip patogiai įsirengti kompiuteriui vietą?

 

Jeigu nori pasiekti gerų darbo rezultatų, turi pasirūpinti ir tinkama darbo aplinka. Ypač tai aktualu tiems, kurie darbo kabinetą yra nusprendę įsirengti namuose. Pirmiausiai darbo aplinka turi būti palanki sveikatai, kad dirbdami kompiuteriu galėtumėte ne tik jaustis patogiai, bet ir darbo metu palaikyti taisyklingą laikyseną, kuri prisideda ir prie palankesnių regėjimui darbo sąlygų.

Kaip pasitarnauja dirbančiajam kompiuteriu patogūs monitoriaus laikikliai?

Monitoriaus laikikliai, jei tinkamai parinkti, padeda išlaikyti kompiuterio ekrano perduodamą vaizdą akių lygyje. Patogu ir tai, kad, prireikus, ekraną lengvai galima kilstelti aukštyn, nuleisti žemiau, ar pasukti šonu.

Neturi reikšmės ir tai, ar jūsų kompiuterio ekranas yra prie pat sienos, ar darbo stalas per mažas, jo laikikliu ekraną galima pareguliuoti taip, kad jums būtų kuo patogiau į jį žiūrėti. Lanksčiai reguliuodami ekrano aukštį, jo gylį ar pakreipimo kampą, pasirinksite jums patogiausią variantą, kas jums leis dirbant mažiau pavargti.

Kokių esama monitorių laikiklių?

Monitorių laikiklių esama stalinių, sieninių ir su svirtele. Pastarieji gali būti tvirtinami prie sienos ar atraminės kolonos, juos galima sukioti devyniasdešimties laipsnių kampu, todėl labai lengva nustatyti norimą jų padėtį.

Dar esama ir teleskopinių laikiklių, kurie tvirtinami prie darbo stalo briaunos. Juos galima išstumti bei suskleisti. Tokį laikiklį galima ištiesti tiek, kiek reikia dirbančiajam su kompiuteriu. Pagrindinė visų rūšių monitorių laikiklių paskirtis – patogus ir lengvas naudojimasis kompiuterio ar televizoriaus ekranu.

Kodėl yra naudinga darbo vietoje turėti monitoriaus laikiklį?

Naudodami darbo vietoje monitoriaus laikiklį akivaizdžiai sumažiname nepatogią kaklo ir juosmens stuburo padėtį, o akių lygis išlieka tolygus monitoriui. Kitaip tariant, šie elektronikos įrenginių priedai vartotojams leidžia jaustis itin patogiai naudojantis kompiuteriu ir televizoriumi.

Ar daug elektronikos prietaisų ekranų vienu metu galima tvirtinti prie laikiklių?

Rinka pirkėjams siūlo kelių rūšių ekrano laikiklius, kurie yra skirstomi į vieno, dviejų ar kelių ekranų laikiklius. Tai reiškia, jog laikiklį galite pasirinkti pagal tai, kiek monitorių turite. Tad tikrai rasite tokį, kuris atitiks jūsų poreikius ir bus jums pats tinkamiausias.Taip pat skaitykite: