,

Senjorų kelionė į užsienį – kokią atostogų kryptį pasirinkti?

Ekspertai pastebi, kad vis daugiau brandesnio amžiaus žmonių renkasi keliones į kitas užsienio šalis. Ne veltui, mat nauji įspūdžiai, neatrasti kraštai, skirtingos kultūros leidžia pasijusti ypatingai. Senjorus dažniausiai skatina keliauti vaikai ir anūkai, įteikdami kelionių paketus arba keliaudami kartu. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl verta senjorams keliauti ir kokią atostogų kryptį pasirinkti.

Priežastys, kodėl verta keliauti senjorams

Vyresnio amžiaus žmonėms kelionės leidžia susipažinti su kitokiomis kultūromis, istoriniais objektais ir įspūdingais vaizdais, kurie praturtina gyvenimą. Atostogų metu taip pat galima įsitraukti į aktyvias veiklas, pavyzdžiui, ekskursijas vietiniuose miestuose. Dėl to atostogos brandesnio amžiaus žmonėms leidžia pagerinti bendrą fizinę sveikatą ir gerovę.

Kelionių metu taip pat galima susipažinti su bendraminčiais ir užmegzti naujas draugystes. Tai ypač aktualu tiems, kurie jaučiasi vieniši. Be viso to, naujos patirtys, įspūdingi kraštovaizdžiai gali pagerinti ne tik senjorų nuotaiką, bet ir atmintį. Žinoma, ieškant kelionės pasiūlymo, svarbu atkreipti dėmesį į senjorų sveikatos būklę, poreikius ir charakterio bruožus.

Populiariausios atostogų kryptys

Senjorams, norintiems išvengti planavimo streso, bene geriausia įsigyti atostogų paketą iš kelionių organizatoriaus. Tokio tipo pasiūlymuose įskaičiuoti skrydžiai, pervežimai iš ir į oro uostą, nakvynės viešbutyje bei maitinimas. Dėl to reikės tik išsirinkti norimas ekskursijas į populiariausius istorinius šalies objektus. Toliau trumpai apie populiariausias senjorų atostogų kryptis.

  • Egiptas. Didinga šalies istorija, nepriekaištingas klimatas vilioja turistus iš viso pasaulio. Egipte lengvai galima susikalbėti ne tik anglų, bet ir rusų kalbomis. Kadangi Egipte vyrauja dykumų klimatas, senjorams geriausia čia atostogauti šaltuoju metu sezonu, kai vidutinė oro temperatūra siekia 20–22 laipsnius šilumos.
  • Tunisas. Į Tunisą poilsiautojai vyksta dėl įspūdingo istorinio paveldo, kvapą gniaužiančių kraštovaizdžių ir minkšto smėlio paplūdimių. Čia senjorai taip pat gali atostogauti šaltuoju metų sezonu ir mėgautis švelniu Tuniso žiemos klimatu. Atvykus į Tunisą žiemą, galima apsilankyti didžiausioje Žemės tropinėje dykumoje – Sacharoje.
  • Turkija. Brandesnio amžiaus žmonės keliauja į Turkiją dėl palankaus klimato, aukšto lygio aptarnavimo ir svetingos kultūros. Be viso to, keliaujant į Turkiją nereikia vizos, o ir skrydžiai trunka vos 3 valandas. Dėl to galima sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko. Čia senjorams rekomenduojama vykti ankstyvą pavasarį arba vėlyvą rudenį.

Nesvarbu, kuri kelionių kryptis domina, svarbiausia pasidomėti šalyje vyraujančiu klimatu. Norintiems išvengti varginančio karščio ir intensyvios saulės, geriausia vykti šaltuoju metų sezonu, ankstyvą pavasarį arba vėlyvą rudenį. Atostogaudami ne sezono metu, išvengsite turistų minių ir galėsite mėgautis aktyviomis ekskursijomis. Jeigu domina atostogos Turkijoje su viskas įskaičiuota paketu, daugiau apie jas sužinoti galite paspaudę ant šios nuorodos: https://labaspasauli.lt/kryptis/turkija. 

Akivaizdu, priežasčių, kodėl senjorai turėtų keliauti į užsienį, – ne viena. Keliaujant galima sutikti bendraminčių, kurie gali tapti gerais draugais, pagerinti emocinę sveikatą ir, žinoma, pajusti jaunatvišką energiją. Dėl to rekomenduojame nedelsti ir įsigyti patikusį kelionės pasiūlymą į išsvajotą šalį, kurioje patirsite naujų įspūdžių, emocijų.

Taip pat skaitykite: