,

Sofa lova ir patogus miegas

Sofa namuose gali būti daugiafunkcinis baldas. Nors dažniausiai ji naudojama kaip patogi ir jauki vieta atsipalaiduoti prie televizoriaus ar smagiai praleisti vakarą su šeima ir draugais. Bet kita vertus, sofa neretai atlieka lovos vaidmenį ir gali užtikrinti visavertį, kokybišką miegą.

Ar sofa gali pakeisti lovą?

Be jokios abejonės, kokybiška sofa gali atstoti lovą. Tačiau ieškant geriausio varianto svarbu atkreipti dėmesį į tam tikrus kriterijus, tokiu atveju, jūsų miegas bus išties patogus bei kokybiškas. Svarbu, pasirinkti tokį modelį, kuris buvo sukurtas ir pritaikytas tam, kad šį nesunkiai galima būtų paversti visaverte lova. Ir tada kasdienis miegas ant tokios sofos nebus prastesnis nei įprastoje lovoje.

Kas svarbu patogiam miegui: sofos pasirinkimo kriterijai

Pirmas dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį renkantis miegamąją sofą lovą, yra sulankstymo mechanizmas. Jis turi būti patikimas, patvarus ir paprastas naudoti. Kitas žingsnis – įvertinti išlankstytos sofos paviršių. Kad būtų lengviau užmigti, svarbu, kad jis būtų lygus, be juntamų siūlių, sujungimų ar iškilimų. Be to, svarbu pažiūrėti, kokį čiužinį naudoja gamintojas. Kasdieniam miegui geriausiai tiks čiužinys su nepriklausomu spyruokliniu bloku arba pagamintas iš tankaus bei elastingo poliuretano putplasčio.

Tinkamo dydžio pasirinkimas

Renkantis miegamąją sofą lovą svarbu atsižvelgti į jos matmenis ir į tai, kaip ir kur ji bus pastatyta namuose. Be to, turite numatyti vietą jai išlankstyti ir kaip būtent bus įrengta miegamoji vieta. Jei renkatės miegamąją vietą dviems žmonėms, tuomet nepamirškite, kad jos plotis turi būti ne mažesnis kaip 140 cm.

Užpildo pasirinkimas

Miegamoji sofa lova turi būti vidutiniškai kieta ir patogi, ilgai neprarasti savo formos. Geram nakties miegui galite rinktis modelį su nepriklausomu spyruokliniu bloku arba tankiomis poliuretano putomis. Abu čiužinių variantai yra modernūs, patvarūs ir patogūs.

Apmušalų medžiaga

Svarbu rinktis praktiškas, sertifikuotas ir saugias medžiagas. Tai gali būti minkštas veliūras, stilingas gobelenas ar oda. Svarbu, kad audinys būtų atsparus dilimui ir apsaugotas nuo nešvarumų ir dulkių kaupimosi. Be to, verčiau rinktis tokį apmušalą, kurį bus lengva prižiūrėti ir valyti. 

Mechanizmai: ką geriau pasirinkti miegui kiekvieną dieną?

Jei sofa naudojama kaip svečių lova, tiks bet koks išskleidimo mechanizmas. Tačiau jei baldas bus naudojamas kasdieniam miegui – reikia rinktis sofą lovą su patikimu ir paprastu naudoti mechanizmu. Išskleista sofa lova turi užtikrinti lygų paviršių miegui.

  • „Knyga“ yra paprasčiausias ir populiariausias sulankstymo mechanizmas. Norėdami išskleisti sofą lovą, turite pakelti sėdimąją dalį, kol ji spragtels, ir nuleisti į pradinę vietą. Taip baldas iš sofos pavirs į lovą. Svarbu atkreipti dėmesį, kad šiam modeliui reikalingas tarpas tarp baldo ir sienos. Priešingu atveju turėsite stumdyti sofą kiekvieną kartą, kai norėsite ją išskleisti. Arba nuleistas atlošas braižys sieną.
  • „Click-clack“ mechanizmas išties labai panašus į „knygos“, skirtumas tik tas, kad sofos nugarėlė su šiuo mechanizmu gali būti tvirtinama skirtingose ​​padėtyse, o ne tik sėdimoje ir gulimoje pozicijoje. Tai leidžia išskleisti modelį tokioje padėtyje, kai nugara palenkta kiek žemiau nei įprastoje sėdimoje padėtyje.
  • „Disclosure“ yra patvarus ir patikimas dizainas, todėl yra labai populiarus. Norėdami išskleisti sofą, turite patraukti sėdimąją dalį į viršų ir į save, o tuomet nuleisti atlošą. Kitaip nei „knyga“ ir „click-clack“, miegamoji sofa lova su „Disclosure“ mechanizmu išskleista yra lygesniu paviršiumi ir ant jos patogiau miegoti. 
  • Miegamosios sofos lovos mechanizmas „Dolphin“ dažnai naudojamas svetainėse ar kambariuose, kur svarbu funkcionaliai išnaudoti erdvę. Norėdami išskleisti sofą su šiuo mechanizmu, turite patraukti už kilpos, kuri yra pritvirtinta po sėdimąją dalimi. Išslys papildoma sekcija, nuo kurios pakils čiužinys.
  • Sofa lova su „akordeono“ mechanizmu puikus pasirinkimas mažesniam butui, kadangi surinkta ji užima mažai vietos, o išskleista virsta pilnaverte dvigule lova. Išskleidimo principas yra labai paprastas: apatinė sofos dalis yra ant ratukų, ją reikia šiek tiek pakelti ir patraukti į save, kol ši visiškai išsitiesia. O sudėti atgal į sofą taip pat lengva – tereikia prikelti ir stumti į pradinę padėtį.

Taip pat skaitykite: