,

KOKIA SCENINĖ ĮRANGA YRA NAUDOJAMA DIDESNIAM RENGINIUI?

Organizuojant kad ir nelabai didelę šventę reikia įdėti daug pastangų ir sugaišti nemažai laiko. Todėl praktiškiausias pasirinkimas šį darbą patikėti profesionalams, kurie užsiima tokia veikla. Jie šventės rengėjus aprūpina viskuo, ko reikia sėkmingam renginio vedimui. Renginio įranga įprastai pristatoma į vietą kartu su mobilia scena ir joje montuojama gerokai anksčiau prieš šventės pradžią.

Kam yra reikalinga lauko scena ir kaip ji sudaryta?

Lauke vykstantiems renginiams yra būtina scena vien dėl to, kad žiūrovams būtų patogu stebėti šventėje pasirodančių atlikėjų programą. Be to, lauko scenos yra taip sukonstruotos, kad ant jų rėmų galima sumontuoti garso ir apšvietimo įrangą, kuri labai pagerina bendrą renginio kokybę.

Tokios scenos yra padengtos specialios paskirties audiniais, kurie scenoje pasirodantiems atlikėjams, renginių vedėjams garantuoja apsaugą nuo lietaus, saulės spindulių ir vėjo. Kad jose viskas vyktų sklandžiai, lauko scenų grindys nebijo drėgmės, yra neslidžios, o jų danga yra sujungta itin tvirtomis detalėmis, todėl yra labai stabili ir patvari.

Kokius darbus atlieka lauko scenas aptarnaujančios komandos?

Senos įrangą prižiūrinčių ir už gerą jos veikimą atsakanti profesionalų komanda pagal poreikį ne tik parūpina ir prijungia apšvietimo bei garso techniką, bet ir aprūpina apsauginėmis tvorelėmis, garso ir šviesų operatoriams skirtomis kertelėmis. Jei reikia, pristato ir pajungia bei paleidžia dirbti elektros gamybos generatorius.

Kadangi apšvietimas yra gana reikšminga sceninio apipavidalinimo dalis, šviesos operatoriai, atsižvelgdami į renginio paskirtį, scenos dydį ir kitus svarbius aspektus, parenka kiekvienu konkrečiu atveju patį tinkamiausią apšvietimo variantą, kuris padeda sukurti įtraukiančią renginio aplinką, kuri giliai paveikia žiūrovų jausmus.

Koks yra pagrindinis renginio apšvietėjų tikslas?

Pagrindinis renginio apšvietėjų tikslas yra taip apšviesti sceną, kad joje ryškiai būtų matomos skirtingos dekoracinio apipavidalinimo spalvos, tam naudojamų medžiagų tekstūros, išryškinamos skirtingos scenografijos detalės.

Esant geram apšvietimui, labai lengvai yra pastebimos apšviečiamų objektų formos, o tie objektai, kurie skirti pritraukti didesnį žiūrovų dėmesį, yra apšviečiami labiau nei bendras fonas. Apšvietimui naudojami ne tik įprastiniai, bet ir LED PAR prožektoriai. Įvairiems sceniniams efektams išgauti taip pat naudojami lazeriai, dūmų mašinos ir kita specialioji technika. Taip pat skaitykite: