,

Išėjusi į pensiją senjorė Austina atrado aistrą kelionėms: „Jei galėčiau, tai ir į namus negrįžčiau“

74 metų senjorė Austina Pocienė kažkada dirbo stiklo fabrike, vėliau įkūrė savo gėlių verslą, o išėjusi į pensiją stačia galva nėrė į nuo vaikystės puoselėtą svajonę – keliones. Moteris drąsiai keliauja ne tik po egzotinius kraštus, juokaudama, kad jeigu tik galėtų, į namus visai negrįžtų, bet ir eilinę dieną, pasičiupusi draugę už parankės, skuba į autobusų stotį, nusiperka bilietus be išankstinio planavimo ir traukia bet kuria kryptimi nuotykių ieškoti.

Kaip ir kiekvieną šeštadienį, „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovus vėl žadins senjorų norus pildanti laida „Pirmi kartai. 60+“, kurioje dalinamasi ne tik senjorams aktualia šių dienų informacija, bet ir unikaliomis istorijomis, kurių herojai, laužydami mitus apie savo amžių, išpildo ilgai kauptas svajones ir pasiryžta išbandyti dalykus pirmą kartą savo gyvenime.

Nuotr. aut. Evaldas Rudys

Šios savaitės laidos herojė – 74 metų Austina Pocienė, kuri išėjusi į pensiją atrado didžiulę aistrą – keliones. Vien šiemet moteris jau yra aplankiusi penkias šalis, o į laidos filmavimo aikštelę atskubėjo kone tiesiai iš oro uosto, po kelionės saulėtoje Portugalijoje.

„Kai aš pradėjau keliauti, man ir Lenkija buvo egzotika, o dabar… Ko gero, jeigu tik galėčiau, keliaučiau nuolatos, negrįžčiau net namo. Tai savotiškas turtas, nes po kelionių vartant nuotraukas, gali antrą kartą keliauti, tik jau atsiminimų keliu“, – laidoje pasakos moteris. 

Tų prisiminimų iš kelionių senjorė prikaupusi apsčiai. Vienas įsimintiniausių vizitų jai buvo Amerikoje, mat šią šalį aplankyti Austina pasakoja svajojusi nuo vaikystės, kuomet mama siūdavo jai sukneles iš medžiagų, atsiųstų iš už Atlanto.

„Nuo vaikystės aš labai norėjau pamatyti Ameriką ir taip kortos iškrito, kad sūnus vyko tenai ir mes, trys draugės, prisijungėm kartu. Buvo fantastiška kelionė, atrodė, kad ir maistas, ir žemė ten kitokia. Amerikoje gyvenantys žmonės yra kur kas laisvesni, jie į parduotuves užsuka vilkintys pižamas, neturi kompleksų, nes kaip nori, taip gyvena“, – patyrimais dalinsis senjorė.

Nepaprastą įspūdį Austinai paliko ir kitas kraštas – Japonija, kur vyresnio amžiaus žmonės itin gerbiami. Tačiau atradimų senjorei netrūksta ir Lietuvoje, mat jeigu ji nevyksta į tolimesnę kelionę, vienos dienos išvyką susiorganizuoja spontaniškai ir iš anksto daug neplanuojant.

„Kuomet neturiu ką veikti, čiumpu draugę už parankės, kartu nueiname į autobusų stotį ir vykstame pirmu pasitaikiusiu maršrutu į kitą Lietuvos miestą. O ten jau praleidžiam visą dieną, pačios iššniukštinėjame, atrandam nematytų objektų. Kartais užtenka tiesiog pajūryje išgerti puodelį kavos ir vėl grįžti atgal namo“, – pasakos senjorė.

Tiek daug keliauti Austina pradėjo tik išėjusi į pensiją. Prieš tai moteris dirbo stiklo fabrike, stiklo gaminių apdailintoja, o vėliau įkūrė savo gėlių verslą. Visgi, daug ką pasaulyje mačiusi, daug kur pabuvojusi ir daug ką patyrusi, senjorė laidos metu išduos vieną paslaptį – pramogą, prie kurios jai dar neteko prisiliesti.

Nuotr. aut. Evaldas Rudys

„Niekada nesu žaidusi golfo, nors keliaujant po pasaulį ne kartą mačiau plačius golfo laukus, tačiau kas per žaidimas juose vyksta – tik įsivaizduoti galiu“, – atviraus moteris.

Būtent todėl laidos kūrybinė komanda Austiną pakvies į Donato Gurnio golfo studiją, esančią Kaune, bei išpildys jos svajonę. Pasak trenerio, golfui nėra reikalingas specialus fizinis pasiruošimas, todėl šį sportą išmėginti gali kiekvienas, o svarbiausia, tai ilgaamžiška veikla, kuria užsiimti žmogus gali visą gyvenimą, kol juda, nepriklausomai nuo metų, užrašytų pase.

NAUDINGI PATARIMAI SENJORAMS

Kita laidos tema: kaip padėti antrajai vyro širdžiai – prostatai?

Pamatus šiuolaikinei šalies medicinai klojęs profesorius Balys Dainys bene vienas pirmųjų garsiai televizijos laidose pradėjo kalbėti apie vyrų lytinę sveikatą ir jai didelę įtaką turinčią prostatą. Šis organas atsakingas už lytinę potenciją, raumenų tonusą, vaisingumą ir net gerą vyro atmintį, o prostatos sekrete plaukioja spermatozoidai, kurie yra viena iš spermos sudedamųjų dalių, tiesiogiai susijusių su vyriškumu ir vyro pasitikėjimu savimi.

„Prostata yra vyriškas organas, kurio moterys neturi. Kartais sakome, kad tai kaip šlapimo kranas pas vyrą: jeigu kranas rūdija – sutrinka šlapimo srovė. Taip pat prostata atlieka svarbų vaidmenį lytinei funkcijai, diriguodama visą procesą, o jeigu dirigentas serga, tai ir orkestras blogai groja“, – laidoje kalbės profesorius.

Pasak urologo, kasdienis maisto papildų vartojimas gali pagerinti vyrų organizmo veiklą ir padėti išlaikyti tonusą, o renkantis maisto papildus prostatai, potencijai bei gyvybingumui, galima atkreipti dėmesį į jų sudėtį. Vyro organizmui itin naudingas juodasis eleuterokokas, iš Peru Andų kilusi pipirnė, afrikinės slyvos ekstraktas, goji uogos bei sėjamojo lino sėklos. Visos šios natūralios priemonės, sutalpintos į maisto papildo, tokio kaip „RED3“, kapsulę, tikslingai veikia vyro sveikatą bei padeda palaikyti normalią potenciją bei prostatos būklę.

„Afrikinės slyvos žievė turi gydomųjų savybių prostatai, pristabdo hiperplaziją. Maisto papildus, su šia sudedamąja dalimi aš net skiriu pacientams po prostatito gydymo, po antibiotikų kurso prostatos reabilitacijai ir stiprinimui“, – teigs prof. B. Dainys.

Kita laidos tema: žarnyno bakterijų disbalansą atstatantys probiotikai

73 metų Zita Stankaitienė gyvena Tauralaukio kaime, Kauno rajone. Aktyvi moteris net ir šaltuoju metų laiku randa ką veikti sode ar savo numylėtame šiltnamyje. Veiklos jai netrūksta ir namuose, ypač kuomet prieš 8 metus senjorė ėmė atsakingiau rūpintis savimi. Būtent šį pokytį lėmė išgirsta diagnozė – trečios stadijos žarnyno vėžys.

„Sužinojusi, kokią ligą turiu, užsibrėžiau tikslą ją įveikti. Jau kokie septinti metai, kaip geriu polifenolius-antioksidantus, tačiau po operacijų ir remisijos atsirado kitų problemų, pūsdavo vidurius. Man patarė išgerti jogurtines gerąsias bakterijas – probiotikus. Kai aš pradėjau juos vartoti, jau po savaitės susitvarkė virškinimas ir dabar nebeliko jokių problemų“, – laidoje savo istorija dalinsis senjorė.

Kai vargina virškinamojo trakto sutrikimai, pilvo putimas, viduriavimas ar užkietėję viduriai, kai kimba infekcijos ar organizmas yra nusilpęs po sunkios ligos, gali būti kad yra sutrikusi gerųjų ir blogųjų bakterijų pusiausvyra. Į pagalbą tokiais atvejais ateina probiotikai, tokie kaip „Yourgutplus+“, kurių sudėtyje esantis 5-ių laktobacillus probiotinių bakterijų štamų mišinys su prebiotiku inulinu ir vitaminu D3, atstato žarnyno mikroflorą ir stiprina žmogaus imunitetą.

„Norint atstatyti bakterijų balansą, galima vartoti maisto papildus, kurių sudėtyje yra laktobakterijų, bifidobakterijų, tokio tipo bakterijos galėtų normalizuoti žarnyno mikrobiotą ir pagerinti ne tik savijautą, bet ir nuotaiką. Taip pat svarbu, kad tuose maisto papilduose būtų prebiotikų – maisto probiotikams, tokio kaip inulinas“, – laidoje kalbės „Camelia“ vaistininkas Faustas Bertulis.

Laida „Pirmi kartai. 60+“ – puikus įrodymas, kad troškimui mėgautis gyvenimu amžiaus ribos nėra. Vedėjos Lauros Balčiūtės kalbinami senjorai, jų pirmi kartai bei aktualiausios naujienos – šeštadienį, 17 val., tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.“

Taip pat skaitykite: