Kodėl verta rinktis LED šviestuvus?

Dar visai neseniai visi buvome įpratę prie tradicinių lempučių. Tačiau technologinė revoliucija neaplenkė ir apšvietimo srities. Todėl šiandien galime naudotis moderniomis LED lempomis, kurios yra efektyvesnės ir draugiškesnės mūsų piniginėms bei aplinkai.

Jei vis dar svarstote, kodėl būtent įprastą ar energiją taupantį apšvietimą turėtumėte pakeisti LED šviestuvais, norėtume pateikti jums atsakymą. Perskaitę šį straipsnį, šiuo klausimu nebeturėtumėte turėti jokių abejonių.

Ar LED apšvietimas efektyviai naudoja energiją?

Ne kartą atlikti nepriklausomi moksliniai bandymai vienareikšmiškai patvirtino, kad LED lempos ir (arba) lemputės naudoja mažiausiai energijos iš visų energijos šaltinių, kuriuos galime įsigyti parduotuvėse. LED lempos yra iki 80 % efektyvesnės už tradicines liuminescencines ir kaitrines lempas. Be to, iki 95 % šviesos diodų energijos paverčiama šviesa ir tik 5 % energijos iššvaistoma gaminant šilumą. Palyginimui, tradicinės liuminescencinės lempos 95 % energijos paverčia šiluma ir tik 5 % – šviesa! Skirtumai, kaip galite įsitikinti patys, yra milžiniški.

Be to, LED šviestuvai sunaudoja gerokai mažiau energijos nei standartinis apšvietimas. Įprastą 84 vatų liuminescencinę lempą galima pakeisti 36 vatų LED lempa, kad būtų tiek pat šviesos. Įspūdinga, tiesa? Mažesnis energijos suvartojimas reiškia, kad mažėja šiltnamio efektą sukeliančių dujų, kurios labai kenkia planetai, emisija. Todėl investicijos į LED apšvietimą labai greitai atsiperka, ypač patalpose, kuriose jis naudojamas nuolat.

Svarbu ir tai, kad LED apšvietimas yra iki 5 kartų efektyvesnis už daugumą rinkoje esančių halogeninių lempučių ir gali veikti iki 10 kartų ilgiau nei tradicinės kaitrinės lemputės.

Ar LED apšvietimas užtikrina geros kokybės šviesą?

LED apšvietimas puikiai paskirsto šviesą visame name, sukurdamas malonią atmosferą namo patalpose. Daugelis naujų LED apšvietimo naudotojų iš karto pastebi skirtumus ir nebeįsivaizduoja, kad galėtų grįžti prie tradicinių kaitrinių lempučių. Jie vertina tolygią šviesą, kuri nebėra mirganti (kaip fluorescencinių lempų skleidžiama šviesa), o nuolatinė, todėl neabejotinai sveikesnė žmogaus akiai.

LED gaminiai gerai veikia ir žemoje, ir aukštoje temperatūroje, jų kokybė smarkiai nesuprastėja.

LED šviestuvus galima įsigyti su įvairiomis koreliuojamos spalvos temperatūros (CCT) vertėmis. Todėl galime rinktis “šiltą”, “neutralią” arba “šaltą” šviesą.

Taip pat skaitykite: