,

Kas signalizuoja, kad kojinės išties kokybiškos?

Daugelis esame pavargę nuo nekokybiškų prekių, kurioms išleidžiame per metus išties nemažai pinigų, tačiau jos, toli gražu, neatitinka savo kainos. Jos itin greitai dyla, suplyšta, po kelių skalbimų praranda spalvą ir t. t. Kad kojinių pirkimas būtų sėkmingas – jūs išleistumėte mažesnę pinigų sumą, tačiau ilgiau galėtumėte naudotis įsigytomis kojinėmis – turite žinoti, kokios kojinių savybės signalizuoja apie jų kokybę. Pradedam? 

Kojinių sudėtis – kokybiška medvilnė

Niekas nesuteikia mūsų pėdoms daugiau malonumo nei minkštos ir kvėpuojančios medvilninės kojinės. Tai bene populiariausias natūralus pluoštas tekstilės pramonėje. Ji pasižymi daugeliu gerų savybių – tiek iš jos gaminant kojines, tiek kitus drabužius ar tekstilės gaminius. Medvilnė skiriasi priklausomai nuo jos kilmės, todėl reikia pažymėti, kad yra keletas medvilnės rūšių. Kokybiškos ir minkštos kojinės paprastai yra gaminamos iš šukuotinės medvilnės. Tokių galite įsigyt Sparta Textile internetinėje parduotuvėje.

 

Antras dalykas – medvilnės kiekis audinio sudėtyje. Galima sakyti, kad kuo jis didesnis, tuo geriau, tačiau būtent sintetiniai pluoštai, tokie kaip elastanas, užtikrina dėvėjimo komfortą – elastano atveju tobulai priglunda prie kojų. Norint atpažinti geras kojines, svarbu, kad kitų medžiagų būtų ne daugiau kaip 20 proc. Tik neapsigaukite, nes neretai ant pigių kojinių etikečių yra dažnai naudojamas šūkis  „100% medvilnė“, kai iš tiesų, jos gali būti tik pusė arba dar mažiau.

Patogu nešioti

Geras kojines mūvime su malonumu. Pasidomėkite, ar kojinės stipriai nespaudžia, tačiau tuo pačiu puikiai išsilaiko ant kojų. Jas užsidėjus turėtumėte pajusti, kad jos gerai priglunda prie pėdos, pavyzdžiui, dėvint neslysta, tačiau nesukelia diskomforto. Nes anksčiau tikrai visi esame turėję kojinių, kurios itin apspaudžia blauzdą – po ilgos dienos net matosi ryškūs įspaudai, palikti kojinių. Šiuo metu, kojinių gamybos technologijoms patobulėjus, reta kojinių pora taip stipriai spaudžia. Tačiau taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ir į kojinių dydį. Per mažos kojinės tikrai apspaus kojas ir kels diskomfortą. 

Patvarumas

Aukšta kokybė eina koja kojon su kojinių patvarumu. Jei kojines renkatės daugiausia dėl jų išvaizdos, tikrai būtų gaila, jei jūsų spalvingos kojinės po trečio plovimo prarastų savo ryškias sodrias spalvas. Patvarios kojinės yra dažomos pasirenkant aukštos kokybės dažus, tad dėl kojinių išblukimo nereikėtų jaudintis. Kad apsaugotumėte kojines nuo spalvų išblukimo, turite laikytis ir tam tikrų kojinių plovimo taisyklių, kad šios tarnautų ilgiau. Geriau turėti vieną porą kojinių už, pvz., 5 eurus, kurių užteks ilgam, nei tris poras už tą pačią kainą, kurios po kelių plovimų atsidurs šiukšliadėžėje.

Leidžia odai kvėpuoti

Natūrali kojinių audinio sudėtis leidžia pėdai kvėpuoti. Geros kojinės neturėtų versti jūsų pėdas prakaituoti vasarą. Šia savybe ypatingai turėtų pasižymėti vaikams skirtos kojinės. Kokybiškų ir leidžiančių odai kvėpuoti vaikiškų kojinių ieškokite čia: https://spartatextile.lt/produkto-kategorija/vaikams/kojines-vaikams/.

Stilingos kojinės = ryškiaspalvės kojinės

Pastaraisiais metais žmonės, norintys kurti stilingus ir įsimintinus įvaizdžius, ne tik nevengia, bet ir specialiai ieško kokybiškų, ryškiaspalvių, įdomaus rašto kojinių. Tai neabejotinai viena iš daugelio šių metų mados tendencijų. Svarbiausia, tinkamai derinti raštus bendrame savo įvaizdyje. Taip pat skaitykite: