,

Minibatutų treniruotę išbandžiusi Joana Bartaškienė: senjorams būtina išbandyti vis kažką naujo

Daugkartinė Lietuvos gimnastikos čempionė, aerobikos pradininkė Lietuvoje, trenerė, lektorė, įvairių renginių ir projektų organizatorė bei dalyvė Joana Bartaškienė (73 m.), atrodo, iš tiesų naudoja kažkokį stebuklingą jaunystės eleksyrą. Tačiau visuomet energinga, nenustygstanti vietoje, judri ir nuolat besišypsanti moteris tvirtina, kad jaunatviškumo paslaptis paprasta: senjorams būtina bendrauti ir judėti. 

Joanos Bartaškienės jaunatviškumo paslaptis: bendravimas ir judėjimas

Pasiūlymą išbandyti minibatutų treniruotę moteris priėmė su entuziazmu. Anot Joanos, nors anksčiau tekdavę ir kūlversčius ant batutų daryti, vyresniame amžiuje reikia būti atsargesniems. Nors iš pradžių, gal ir nejauku užlipti ant minibatuto, tačiau įsidrąsinus, tai – puiki treniruotė ne tik visam kūnui, bet ir protui. „Anksčiau sakydavau, kad senjorams būtinas judėjimas ir bendravimas. Vėliau šiuos žodžius apkeičiau vietomis: bendravimas ir judėjimas. Nes per bendravimą ir tas judėjimas įdomesnis išeina. Be to, auksinio amžiaus žmonėms svarbu atitolinti įvairias su užmaršumu susijusias ligas. Dėl to, geriau neįnikti į vieną sritį, verčiau išbandyti vis naujus dalykus. Jeigu tokiose minibatutų treniruotėse dar įjungsite smegenų veiklą, bus dviguba nauda – nereikės gerti krūvos papildų ir vaistų“, – tvirtina sporto ambasadorė, kuri iki šiol du kartus per dieną veda aerobikos treniruotes, į kurias susirenka net iki 60 moterų.

Kokia minibatutų treniruočių nauda vyresnio amžiaus moterims?

Minibatutų treniruotes vedanti trenerė Donata Raižytė sako, kad, visų pirma, tokių treniruočių metu dirba visi 638 kūno raumenys. Tai ypač svarbu vyresniame amžiuje, kai natūraliai mažėja raumenų masė ir kaulų tankis. Todėl spyruokliavimas ant minibatutų gali padėti ir osteoporozės prevencijai. 

Anot profesionalios trenerės, šie minibatutai – saugūs žmonėms, turintiems nugaros problemų. Tokios treniruotės taip pat lavina kordinaciją ir pusiausvyrą. O vyresniame amžiuje tai itin aktualu, siekiant išvengti rizikos paslysti, pvz., žiemą. D.Raižytė įsitikinusi, kad šios treniruotės lavina ir smegenų veiklą, nes spyruokliuojant ant batuto ir atliekant įvairius pratimus, turi įsijungti ir protas. Todėl treniruotės ant minibatutų – puiki prevencija vyresniems žmonėms, siekiant išvengti su atmintimi susijusių problemų. O be to, minibatutų, kurie primena vaikystę, treniruočių metu išsiskiria endorfinai – laimės hormonai, gerinantys nuotaiką, didinantys energijos lygį ir mažinantys stresą. Tai yra svarbu senjorams, kuriems neretai tenka kovoti ir su depresija. 

Minibatutų treniruotės padeda spręsti šlapimo nelaikymo problemą

Anot trenerės Donatos Raižytės, mini batutų treniruočių metu aktyviai dirba dubens dugno raumenys, todėl šie pratimai gali padėti spręsti ir šlapimo nelaikymo problemą, kuri yra itin aktuali  vyresniame amžiuje. 

Apie treniruočių ant minibatutų naudą šlapimo nelaikymo problemai spręsti įsitikinusi ir šį projektą inicijavusios nevyriausybinės organizcijos “Versli mama“ įkūrėja Skaidrė Vainikauskaitė-Tomaševičienė: „ Statistika sako, kad 50 proc. vyresnių nei 40 m., apskritai, ne tik moterų, bet ir vyrų, jau patiria šlapimo nelaikymo problemų. Tad, minibatutas yra viena iš fizinio aktyvumo veiklų, kuri dėl savo treniruočių pobūdžio įdarbina vidinius raumenis, ypač dubens dugno vidinius raumenis.“

Auksinio amžiaus žmonės

Pasak energingosios Joanos Bartaškienės, senjorai – auksinio amžiaus žmonės, kurių vaikai užauginti, darbai nudirbti, ir kuriems belieka rūpintis savo gera sveikata ir įdomiu, ir įvairiapusišku gyvenimu. Tiesa, nors per pastaruosius 10 metų mūsų senjorų gyvenimas žymiai pagerėjo, daugelio jų finansinės galimybės tikrai nėra tokios geros, kaip kad pvz., panašaus amžiaus žmonių Vakarų Europoje. 

Tad įvairius socialinius projektus inicijuojanti nevyriausybinė organizacija „Versli mama“ prisijungė prie jau ne vienerius metus veikiančio projekto „60+“, kuris šį rudenį pristatė išskirtinę nuolaidų kortelę senjorams. Su šia kortele senjorai mini batutų treniruotes galės išbandyti su solidžia nuolaida, o pirma treniruotė bus apskritai nemokama. 

Viena kortelė – 60+ galimybių

Dauguma verslų, prekybos vietų ar įstaigų taiko įvairias nuolaidas senjorams, kurios suteikiamos tik su būtent to tinklo nuolaidų kortele, tačiau žurnalą, televizijos laidą ir renginius kuruojantis projektas „60+“ pristato unikalią naujieną – kortelę, kurios užteks vienos, norint daugiau nei šešiasdešimt vietų gauti išskirtinius pasiūlymus. Projekto iniciatoriai tikina, jog tokios kortelės poreikį pastebėję jau seniai, mat tai – kompleksiška priemonė, palengvinsianti senjorų kasdienybę bei paraginsianti juos dar daugiau veikti.

 

„Su senjorais dirbu daug metų, su jais bendrauju kasdien, todėl iš asmeninės patirties galiu pasakyti, jog tipinio Lietuvos senjoro paveikslas neatitinka realybės. Įprasta manyti, kad išėjęs į pensiją žmogus tampa našta, tampa nereikalingu, tačiau iš tiesų yra priešingai. Tai didelė auditorija, kuri savo laiką skiria gyvenimo malonumams: jiems nereikia rūpintis augančiais vaikais, darbais, karjeros siekiais, jie kada panorėję eina į teatrą, kiną, muziejų, jie perka knygas, domisi renginiais, keliauja, skiria dėmesį savo sveikatai, seka naujienas, pasiūlymus ir akcijas“, – teigia projekto iniciatorė Laura Balčiūtė.

Pasak projekto organizatorių, įsigijus kortelę (www.60plius.lt),  ji atsiperka labai greitai, ji neturi galiojimo laiko, tad naudotis galima tiek kartų, kiek norisi, o kai kur nuolaidos siekia 20-30 proc. teikiamai partnerių paslaugai ar net leidžia sutaupyti kelis šimtus eurų, įsigyjant konkrečią prekę.

 

Senjorų laukia išskirtiniai pasiūlymai odontologijos klinikose, optikos salonuose, sanatorijose, medicinos centruose, nuolaidos taikomos perkant papuošalus, keliones, grožio prekes, baldus, interjero detales, knygas, mokymo kursus, langus ar net automobilių priežiūros priemones ir kt. 

 

 

 

Taip pat skaitykite: