,

Ar mano žieminės padangos tinkamos dar vienam sezonui?

Artėjant žiemos sezonui nemaža dalis vairuotojų susimąsto, ar jų turimos žieminės padangos yra pakankamai geros dar vienam žieminių padangų sezonui. Tai rimtas klausimas, nes žieminių padangų efektyvumas turi tiesioginę įtaką važiavimo saugumui bei komfortui. Panagrinėkime pagrindinius veiksnius, į kuriuos reikėtų atsižvelgti norint sužinoti, ar jūsų žieminės padangos yra pakankamai saugios dar vienam žiemos sezonui.

Pamatuokite protektoriaus gylį

Protektoriaus gylis yra kritinis rodiklis, kuris leidžia nesunkiai nuspėti likusį padangos tarnavimo laiką ir jos gebėjimą užtikrinti sukibimą ant sniego bei ledo. Daugumos naujų žieminių padangų protektoriaus gylis yra maždaug 8 milimetrai. Kai protektoriaus gylis susidėvi iki 3 milimetrų, keisti padangas jau privaloma. Taigi, priklausomai kiek kilometrų planuojate įveikti žiemos metu, svarbu įsitikinti, kad padangų protektoriaus likutis būtų pakankamas iki pat sekančio padangų keitimo.

Vienas paprasčiausių būdų patikrinti padangos protektoriaus likutį yra ieškant nusidėvėjimo indikatoriaus. Tai nedidelis iškilimas padangos griovelyje, kuris šone yra pažymėtas TWI (Tread Wear Indicator). Kai protektorius susilygina su šiuo iškilimu, padanga nebėra tinkama naudojimui.

Padangos protektoriaus gylį galite tiksliai pamatuoti naudodami specialų protektoriaus gylio matuoklį arba slankmatį. Vienas iš primityvesnių pasirinkimų yra moneta – žieminių padangų tikrinimui naudokite dviejų eurų monetą. Tiesiog įstatykite į protektoriaus griovelį ir pažvelkite į monetą – jeigu nesimato ant krašto esančių žvaigždučių, tai padanga dar yra tinkama eksploatuoti.

Kaip dėvisi protektorius?

Patikrinkite, ar jūsų padangos nėra nusidėvėjusios netolygiai. Netolygus susidėvėjimas gali būti ratų suvedimo problemų, netinkamo oro slėgio padangose ar pakabos problemų požymis. Jei pastebite netolygų padangų susidėvėjimą, vienas pirmųjų dalykų turėtų būti važiuoklės patikra ir ratų suvedimo atlikimas – padangas geriau keisti tik sutvarkius pakabos problemas.

Patikrinkite padangų amžių

Padangų senėjimas yra labai svarbus veiksnys, net jeigu jūsų padangų protektoriaus likutis vis dar yra pakankamas. Padangos ilgainiui prastėja dėl tokių veiksnių kaip ultravioletiniai spinduliai, temperatūros svyravimai ir atšiaurios sąlygos. Dauguma padangų gamintojų rekomenduoja pakeisti padangas jeigu jos yra senesnės nei šešeri metai, neatsižvelgiant į jų išvaizdą ar protektoriaus likutį. Jūsų padangų amžių paprastai galima rasti ant šoninės sienelės – pagaminimo data įprastai yra atvaizduota keturiais skaitmenimis (pirmieji du nurodo pagaminimo savaitę, o trečias ir ketvirtas metus).

 

Taigi, padangų būklę nulemia įvairūs veiksniai, o daugiau apie tai, kada reikia keisti padangas, galite sužinoti čia.

Klauskite profesionalo pagalbos

Jei abejojate savo žieminių padangų būkle, kreipkitės į padangų specialistus. Jie gali apžiūrėti jūsų padangas, tiksliai išmatuoti protektoriaus gylį ir įvertinti bendrą jų būklę. Jų patirtis leis patikimai įvertinti, ar jūsų padangos yra saugios dar vienam žiemos sezonui. 

Bet kokiu atveju, kviečiame apsilankyti adresu https://melga.lt/3-padangos/ziemines-padangos ir susipažinti su šių dienų padangų pasiūla. Taip pat skaitykite: