5 efektyvūs taupymo būdai

Kad ir kiek besistengtumėte, vis tiek nepavyksta rasti sėkmingų būdų, kaip sutaupyti pinigų? Atrodo, turite planą, kaip sumažinti kasdienes išlaidas, bet niekaip nepavykta jo laikytis? Skubame jus nuraminti – sutaupyti tikrai įmanoma. Tereikia laikytis kelių efektyvių strategijų. Jas ir norime aptarti šiame straipsnyje. 

Išsikelkite tikslą: kodėl taupote?

Bene svarbiausias dalykas, norint neprarasti motyvacijos taupant – konkretaus tikslo išsikėlimas. Dėl kokių priežasčių nusprendėte taupyti jūs? Galbūt norite įsigyti naują automobilį? O gal svajojate apie egzotišką kelionę į tolimą šalį? Konkrečiai įsivardinkite tikslą – bus daugiau ūpo jį įgyvendinti. 

Tiesa, tikslas gali būti ir abstraktesnis, pvz.: taupymas oresniam gyvenimui pensijoje ar taupymas geresnei vaikų ateičiai. Svarbu, kad aiškiai žinotumėte, kodėl dalį savo pajamų norite kiekvieną mėnesį atidėti. 

Sekite savo išlaidas: planuokite biudžetą

Turite konkretų taupymo tikslą? Puiku – dabar teks imtis darbo ir pradėti planuoti biudžetą. Sekite, kur išleidžiate savo pinigus. Geriausia išlaidas suskirstyti į skirtingas kategorijas: komunaliniai mokesčiai, maistas, transportas, pramogos ir kt. 

Žinodami, kur išleidžiate savo pajamas, galėsite pradėti galvoti: kaip sumažinti savo išlaidas? Kurių paslaugų ir daiktų reikėtų atsisakyti? Galbūt per dažnai valgote restoranuose ir geriau pasirinkti gaminti namuose? O gal perkate per daug rūbų, nors spintos ir taip lūžta nuo drabužių? Būkite su savimi nuoširdūs – tik taip pavyks susiimti ir sutaupyti. 

Domėkitės akcijomis ir specialiais pasiūlymais

Iki šiol nekreipdavote dėmesio į nuolaidas ir pirkdavote viską, ko panorėdavote? Ką gi, teks savo įpročius pakeisti. Juk kam mokėti daugiau, jei galima sutaupyti?

Klausiate, kur sužinoti apie geriausias akcijas? Būdų yra ne vienas. Štai, pavyzdžiui, jeigu jus domina maisto prekių parduotuvėje IKI taikomos nuolaidas, apie jas galite sužinote parduotuvės internetinėje svetainėje. IKI savaitės akcijos, teminiai leidiniai, specialūs pasiūlymai lojalumo programos nariams – viskas vienoje vietoje. 

Informaciją apie parduotuvėse taikomas nuolaidas galima rasti ir jų mobiliosiose programėlėse, taip pat – popieriniuose leidiniuose, kuriuos pasiimti galima fizinėse parduotuvėse. Nepatingėkite ir susipažinkite su nuolaidomis – atėję į parduotuvę tiksliai žinosite, kokių akcinių prekių jums reikia. Sutaupysite ne tik pinigų, bet ir laiko. 

Atsisakykite impulsyvių pirkinių

Pripažinkite, retsykiais (o gal ir visai dažnai), jūsų pirkinių krepšelyje atsiranda prekių, kurių net neplanavote pirkti: tai sužavėjo gražiai atrodantys indai, tai papirko šviežių kepinių aromatas… Vis dėlto, jei norite sutaupyti, impulsyvių pirkinių teks atsisakyti. 

Kaip tą padaryti? Rekomenduojame į maisto prekių parduotuves eiti pasiruošus – susidarius prekių sąrašą. Į skyrius, kuriuose nėra jums reikalingų produktų, net neikite – išvengsite pagundų. 

Dar vienas patarimas – neikite į parduotuves alkani. Jei būsite nepavalgę, didesnė tikimybė, jog jus suvilios įvairūs kvapai ir gražiai atrodantys patiekalai. Prisipirksite to, ko jums net nereikia. Būkite sąmoningi ir į maisto prekių parduotuves eikite būdami sotūs!

Atsisakykite prenumeratų, kuriomis nesinaudojate 

Dar vienas patarimas, norintiems sutaupyti pinigų – atsisakyti prenumeratų, kuriomis nesinaudojate. Galbūt kas mėnesį mokate tam tikrą pinigų sumą už filmų platformą, o filmų net nežiūrite? O gal jau daugelį metų, iš inercijos, užsisakote žurnalo prenumeratą, nors tas žurnalas jūsų kurį laiką nebedomina? Prenumeratų, kuriomis nesinaudojate, atsisakymas gali padėti sutaupyti ne vieną dešimtį eurų.

Taip pat skaitykite: