,

Kur turėtų vykti kitos slidinėjimo atostogos? Geriausios slidinėjimo vietos Alpėse

Artėja žiema, o kartu su ja ir blizgančių snieguotų peizažų ir adrenalino kupinų nusileidimų laukimas. Slidinėjimo entuziastams šis klausimas kasmet iškyla iš naujo: kur keliauti šį kartą? Alpės siūlo daugybę kvapą gniaužiančių slidinėjimo vietų kiekvieno skoniui ir sugebėjimams. Šiame straipsnyje pristatome keletą geriausių Alpių vietų, kur galėsite mėgautis nepamirštamomis slidinėjimo atostogomis.

Austrija – tradicijos ir įvairovė

Austrija jau seniai yra populiariausių Alpių slidinėjimo regionų viršūnėje. Ir ne be priežasties! Šalis vilioja įspūdingu Alpių kultūros ir modernių slidinėjimo zonų deriniu. Tokie regionai kaip Tirolis, Forarlbergas ir Zalcburgas siūlo daugybę trasų, aukščiausios klasės slidinėjimo mokyklas ir jaukius namelius atsigaivinti. Sölden ledyninė slidinėjimo zona arba legendinė slidinėjimo trasa „Ski Arlberg“ – tai tik keletas iš daugelio Austrijos vietų, kurios slidininkų širdis priverčia plakti greičiau.

Šveicarija – elegancija ir grožis

Šveicarijos Alpės garsėja savo elegancija ir grožiu. Didingos viršukalnės ir sniegu padengti slėniai yra nepakartojamas fonas nepamirštamiems slidinėjimo nuotykiams. Šveicarija garsėja gerai paruoštomis trasomis ir aukščiausios klasės aptarnavimu slidinėjimo zonose. Zermatt, St. Moritz ir Verbier – tai tik keletas populiariausių vietų, kurios pritraukia slidininkus iš viso pasaulio. Toli nuo trasų esantys Šveicarijos kaimai siūlo turtingą kultūrą ir skanius tradicinius patiekalus todėl slidinėjimo atostogos tampa visapusiška patirtimi.

Prancūzija – platybės ir žavesys

Prancūzijos Alpės yra žinomos dėl savo plačių slidinėjimo zonų ir garsiosios „Charme à la française“. Čia rasite didžiausias ir įvairiausias slidinėjimo zonas pasaulyje. Les Trois Vallées, Paradiski ir Espace Killy – tai didžiulės sujungtos slidinėjimo zonos, siūlančios nesuskaičiuojamą daugybę trasų ir modernius keltuvus. Prancūzija taip pat garsėja jaukiais namelių kaimeliais ir išskirtine virtuve, todėl slidinėjimo atostogos tampa ir kulinarine patirtimi.

Italija – Dolce Vita sniege

Italijos Alpėse jūsų laukia itališkas svetingumas, kulinariniai malonumai ir kvapą gniaužiančios kalnų panoramos. Pietų Tirolio slidinėjimo vietovės, tokios kaip Alta Badia ar Val Gardena, idealiai tinka pramogų mėgėjams ir šeimoms. Dolomitai siūlo ne tik puikiai paruoštas trasas, bet ir UNESCO pasaulio gamtos paveldo objektą, kuris kviečia jus jį atrasti. Aosta Valley slėnis vilioja su Courmayeur slidinėjimo zona ir Matterhorn, o Italijos Vakarų Alpėse laukia tokie slidinėjimo kurortai kaip Sestriere ir Cervinia.

Andora – slidinėjimas Pirėnuose

Andora gal ir maža, bet tai tikras slidininkų rojus. Tarp Prancūzijos ir Ispanijos esanti kunigaikštystė garsėja puikiais slidinėjimo kurortais ir kvapą gniaužiančiais Pirėnų kalnų vaizdais. Grandvalira ir Vallnord – tai dvi pagrindinės slidinėjimo vietovės, džiuginančios slidinėjimo entuziastus įvairiomis trasomis ir moderniais keltuvais. Dėl garantuoto sniego ir įspūdingo kalnų fono Andora yra patraukli vieta įvairaus pobūdžio žiemos sporto entuziastams. Nesvarbu, ar esate pradedantysis, pažengęs, ar snieglentininkas, kiekvienas čia ras tinkamas trasas. Po įspūdžių kupinos dienos slidinėjimo trasose atsipalaiduoti ir pasimėgauti kviečia linksmi Après-Ski barai ir jaukūs restoranai. Slidinėjimas Andoroje – tai ne tik sporto malonumas, bet ir nepakartojama patirtis žavingoje šalyje su turtinga kultūra ir šiltais žmonėmis.

Nesvarbu, kokią šalį pasirinksite, Alpės yra puiki vieta kiekvienam slidinėjimo atostogų mėgėjui. Nuo sudėtingų trasų adrenalino mėgėjams iki švelnių trasų pradedantiesiems ir šeimoms – kiekvienas čia atras savo slidinėjimo malonumą. Planuokite laiku ir laukite nepamirštamų žiemos akimirkų Alpėse!

Taip pat skaitykite: