Peilinių sklendžių valdymas pneumatiniu, elektriniu ir rankiniu būdu – palyginimas

Itin didelę apkrovą patiriančiose ir didelio našumo reikalaujančiose sistemose, kur teka klampūs ar daug priemaišų turintys skysčiai, naudojamos peilinės sklendės. Aštriabriaunis uždarymo mechanizmas prasiskverbia pro skystį, tekantį sistemoje, ir gali stabdyti jo srautą tiksliai ar greitai. Užsidariusi sklendė palaiko sandarumą, nesukuria sąlygų nuosėdų kaupimuisi. Tradiciškai peilinės sklendės gali būti valdomos elektriniu, pneumatiniu arba rankiniu būdu. Kuris yra geriausias ir kokie kiekvieno iš jų privalumai? Apžvelkime.

Pneumatiniu būdu valdomos peilinės sklendės – ką verta žinoti?

Pneumatiniame mechanizme, sklendei atverti ar užverti naudojamas suslėgtas oras, todėl vožtuvas greitai reaguoja ir yra patikimas. Šis variantas daugiausiai naudojamas pramonės šakose, kuriose svarbiausia greitis ir stabilumas.

Pneumatika reaguoja labai greitai, todėl idealiai tinka tais atvejais, kai reikia greitai reguliuoti srautą. Tokiame mechanizme yra kiek mažiau judančių dalių, tad kai kurių ekspertų ir inžinierių nuomone, šio tipo sklendės rečiau genda ir reikalauja mažiau priežiūros.

Lyginant su elektriniu būdu valdoma sklende, pneumatinė paprastai yra efektyvesnė energijos sąnaudų aspektu, ypač jeigu atliekamos didelio masto procedūros. Tačiau pneumatikai reikia suslėgto oro tiekimo, tad sprendimas gali nebūtinai tikti ten, kur norėtumėte jį pasirinkti.

Elektriniu bei rankiniu būdu valdomos peilinės sklendės – ką verta žinoti?

Elektriniu būdu valdomose sklendėse, jai užverti ar atverti naudojamas elektros varikliukas. Tai bus bene preciziškiausia sistema, kuri užtikrina ir tikslų valdymą, ir lengvą integravimą į automatizuotas sistemas. Tokios sklendės dažnai tampa sudėtingo, pusiau arba visiškai automatizuoto proceso dalimi. Tačiau, kaip ir minėjome kiek anksčiau, didelio našumo darbo rate, energijos sąnaudos gali būti didesnės. Be to, visada reikia pagalvoti apie potencialius elektronikos gedimus, pažeidimus, kuriuos galėtų reikėti tvarkyti.

Rankiniu būdu valdomos sklendės turi ratuką, svirtelę, rankenėlę ar kitokį mechanizmą, kurio pagalba sklendė uždaroma bei atidaroma. Tai – labai paprastas mechanizmas, kuriam nereikia pneumatinės įrangos, elektronikos ar kito maitinimo šaltinio. Toks sklendės tipas paprastai yra ekonomiškiausias iš visų, tačiau būna lėtesnis. Dėl lėtesnio reakcijos laiko jis gali būti nepraktiškas didelėse sistemose arba įrenginiuose, kuriuos reikia dažnai reguliuoti.

Taip pat skaitykite: