Kokios prekių dėžės yra praktiškesnės?
Pakuotės, dar kitaip – talpos, skirtos prekėms laikyti, mūsų buityje yra naudojamos nuo neatmenamų laikų. Per visą pakuočių evoliucijos istoriją yra žinoma jog josanksčiau buvo gaminamos iš medienos, stiklo ir kartono, o dabartiniais laikais didžioji jų dalis yra gaminama iš plastiko. Taip pat fiksuojama ir kombinuotų pakuočių gamyba, kuriose gali būti panaudojamos jau išvardintų medžiagų kombinacijos.
Kokių savybių reikalaujama iš prekėms skirtos taros?
Prekių dėžės yra naudojamos pačiais įvairiausiais tikslais, tačiau visoms joms bendrai taikomas patikimumo, patvarumo ir ilgaamžiškumo reikalavimas. Šios dėžės turi būti ne tik tvirtos, apsaugančios viduje esančias prekes nuo galimo išorinio jų sugadinimo, bet ir garantuoti, jog prekėms nepakenks nei drėgmė, nei staigūs temperatūros pokyčiai, nei pašalinių kvapų prasiskverbimas, nei kitokios gamtinės stichijos.
Prekių dėžutės privalo būti nepriekaištingos kokybės todėl, kad jose laikomos prekės ar pašto siuntos be jokių nemalonių nutikimų saugiai galėtų nukeliauti iš vienos vietos į kitą ir nepakitusios pasiekti galutinį adresatą.
Kokios prekių laikymo ir gabenimo talpos paskutiniu metu yra pačios populiariausios?
Šiuo metu pačios populiariausios yra plastikinės talpos, nes jose vienodai saugiai galima vežti ir buitinę techniką, ir elektronikos prekes, ir tekstilės gaminius, ir drabužius, ir pačių įvairiausių rūšių maisto gaminius. Ir nieko keisto, juk plastikinės dėžės puikiai apsaugo prekes nuo drėgmės ir kitokio aplinkos poveikio. Jas ne tik lengva nešioti, transportuoti, sandėliuoti, bet ir jų sanitarinė priežiūra nėra sudėtinga.
O mažos plastikinės dėžutės idealiai tinka namų buityje. Jos yra naudingos virtuvėje, vonios kambaryje, rūsyje ir sandėliuke, nes į jas, išrūšiavus pagal paskirtį, talpiai galima sudėti ne tik maisto produktus bet ir daugybę kitų namų apyvokos daiktų.
Ką daryti su atitarnavusia plastikine produkcija?
Jeigu plastikinės dėžutės, nors ir ilgaamžės, tačiau ilgainiui prarado prekinę išvaizdą ir kokybę, jas kuo puikiausiai galima nunešti ir įdėti į plastikui skirtą atliekų konteinerį. Tada jos galės iš naujo atgimti kitu ar tuo pačiu pavidalu, nes šiuo metu Lietuvoje veikia per dvidešimtį plastiką perdirbančių įmonių.