,

7-ojo dešimtmečio stiliaus tendencijos, mėgstamos ir šiandien

7-asis dešimtmetis buvo kultūrinių revoliucijų, aktyvizmo ir meninių eksperimentų metas. Nuo kultinės Londono Karnabio gatvės mados iki laisvos dvasios bohemos stiliaus San Fransisko rajonuose – šiame dešimtmetyje atsirado daugybė stiliaus tendencijų, dar ir šiandien darančių įtaką mados pasauliui.

 

Neblėstantis auksinių papuošalų žavesys

 

Viena tendencijų yra meilė auksiniams papuošalams. 7-ajame dešimtmetyje atsisakyta konservatyvių ankstesnių dešimtmečių sidabro ir platinos papuošalų bei imtasi aukso prabangos ir gyvybingumo. Auksinių papuošalų populiarumui įtakos turėjo tokios kultūros ikonos kaip Elizabeth Taylor, kurios prašmatnus gyvenimo būdas ir meilė akinantiems aksesuarams dar labiau įtvirtino šio metalo kaip prabangos simbolio statusą. Auksiniai papuošalai – nuo subtilių grandinėlių ir švelnių žiedų iki drąsių auskarų – išlieka nesenstančiu pasirinkimu, be vargo pagyvinančiu bet kokią aprangą. Elegantiškų auksinių papuošalų ieškokite čia: https://auksosala.lt/lt/.

 

Mini sijonai ir moderni mada

 

Viena ikoniškiausių 7-ojo dešimtmečio stiliaus tendencijų neabejotinai yra mini sijonai. Šis drąsus drabužis, kurio pradininkė buvo britų dizainerė Mary Quant, sukėlė revoliuciją moterų madoje, nes paneigė įprastą ilgio liniją ir skatino laisvumą bei saviraišką. Mini sijonas greitai tapo feministinio judėjimo simboliu, o jo įtakos madai neįmanoma pervertinti. Šiandien mini sijonai vis dar yra daugelio drabužių spintos pagrindas, o begalė jų variacijų ir šiuolaikinių variantų žavi mados entuziastus visame pasaulyje.

 

Psichodeliniai raštai ir ryškios spalvos

 

Psichodeliniai raštai ir ryškios spalvos tiesiogiai atspindėjo kontrkultūros judėjimą bei norą išsivaduoti iš visuomenės normų. Tokie menininkai kaip Peteris Maxas ir Wesas Wilsonas išpopuliarino ryškius, virpančius raštus, tarsi atgyjančius ir vizualiai perteikiančius to laikmečio mąstymą keičiančią patirtį. Pastaraisiais metais šie išraiškingi raštai sugrįžo ir puošia viską – nuo drabužių ir aksesuarų iki namų dekoro. Jų kaleidoskopiškumas šiuolaikinei madai suteikia įmantrumo ir individualumo.

 

Platėjančios kelnės

 

7-ajame dešimtmetyje atsirado revoliucinio silueto kelnės. Iš pradžių jas dėvėjo jūreiviai, o vėliau jas perėmė hipių judėjimas ir jos tapo maišto bei kontrkultūros simboliu. Jų forma, palaipsniui platėjanti nuo kelių žemyn, sukūrė išskirtinę estetiką, kuri buvo iššūkis to meto vyraujančiai madai. Dėl retro žavesio ir gebėjimo pailginti kojas platėjančios kelnės puikiai tinka tiek laisvalaikiui, tiek puošnesnėms progoms.

 

Bohemiška mada ir kutai

 

Bohemiškos mados judėjimas propagavo laisvą dvasią, individualumą ir grįžimą prie gamtos. Šiai tendencijai būdingos plazdančios maksi suknelės, kaimiškos palaidinės ir liemenės su kutais – visa tai įkūnijo nonkonformizmo troškimą bei griežtų visuomenės normų atmetimą. Šiandien bohemiška mada ir toliau įkvepia dizainerius bei mados mylėtojus. Būtent kutai tapo mėgstamu boho stiliaus elementu, žaismingu judesiu ir įnoringu žavesiu puošiančiu švarkus, rankines bei kitus aksesuarus.

 

Ryškūs akiniai

 

7-ajame dešimtmetyje išpopuliarėjo ryškūs akiniai, o svarbiausiomis formomis tapo per dideli apvalūs rėmeliai, katės akys ir aviatoriai. Tokios įtakingos asmenybės kaip Audrey Hepburn ir Jackie Kennedy išpopuliarino šiuos drąsius akinius bei įtvirtino juos kaip nesenstančius aksesuarus. Šiandien šie retro įkvėpti rėmeliai tebėra stilingų akinių pasirinkimas norintiems būti stilingiems. Nesvarbu, ar tai būtų per dideli akiniai nuo saulės, spinduliuojantys holivudinį žavesį, ar katės akių formos rėmeliai, primenantys senovinį rafinuotumą, 7-ojo dešimtmečio stiliaus akiniai bet kuriam ansambliui suteikia intrigos ir asmeniškumo.

 

Spalvų blokai

 

Spalvų blokavimas – menas aprangoje derinti kontrastingų spalvų vientisus blokus – išpopuliarėjo kaip maištas prieš santūrias ankstesnių dešimtmečių spalvas. Tokie dizaineriai kaip Yvesas Saint Laurentas ir André Courrèges’as naudojo šią drąsią techniką savo kolekcijose – pritaikė ryškius atspalvius bei grafines kompozicijas. Šiandien spalvų blokai tebėra populiari tendencija, o mada besidomintieji eksperimentuoja su itin drąsiais deriniais, kad sukurtų vizualiai įspūdingus ir modernius įvaizdžius.

 

Piterio Peno apykaklės

 

Mielos ir moteriškos Piterio Peno apykaklės buvo itin mėgstama tendencija 7-ajame dešimtmetyje. Ši apvali plokščia apykaklė, pavadinta klasikinės J. M. Barrie pasakos personažo vardu, suknelėms, palaidinėms ir net paltams suteikia įmantrumo bei nekaltumo. Piterio Peno apykaklės išliko populiarios, o šiuolaikiniai dizaineriai jas įtraukia į savo kolekcijas. Nesvarbu, ar tai būtų vintažinė suknelė, ar modernus klasikinių marškinių variantas, Piterio Peno apykaklės tebekelia nostalgijos ir žavesio jausmą.

 

Golfai aukštu kaklu

 

XX a. 7-ajame dešimtmetyje atsirado golfas – universalus drabužis, greitai tapęs pagrindiniu garderobo elementu. Šis prigludęs megztinis aukštu kaklu ne tik šildo, bet ir dvelkia rafinuotumu bei elegantišku paprastumu. Tokios stiliaus ikonos kaip Audrey Hepburn ir Steve’as McQueenas išpopuliarino golfus bei pademonstravo jų universalumą, derindami juos su švarkais, sijonais ir net kostiumais. Šiandien golfai tebėra populiarus tiek vyrų, tiek moterų pasirinkimas.

 

Akį traukiantys viršutiniai drabužiai

 

XX a. 7-asis dešimtmetis garsėjo naujoviškais ir akį traukiančiais viršutiniais drabužiais. Nuo drąsių ir spalvingų dirbtinio kailio paltų iki avangardinių modelių – šio laikmečio viršutiniai drabužiai tapo neatsiejama mados dalimi. Tokie įtakingi dizaineriai kaip Pierre’as Cardinas ir Paco Rabanne’as savo netradiciniais kūriniais peržengė ribas, eksperimentavo su medžiagomis, formomis bei raštais. Šių modelių atgarsiai matomi šiuolaikinėje madoje – dizaineriai į viršutinių drabužių kolekcijas įtraukia drąsias tekstūras, unikalius siluetus ir akinančias spalvas. Kiekvienas jų žingsnis yra ryškus.

 

XX a. 7-ojo dešimtmečio stiliaus tendencijos ir toliau įkvepia bei formuoja mados kraštovaizdį šiandien. Nuo auksinių papuošalų ir mini sijonų iki psichodelinių raštų ir kutų akcentų – šie kultiniai elementai atlaikė laiko išbandymą bei žavi naujas mados entuziastų kartas. Ilgalaikis 7-ojo dešimtmečio poveikis liudija to laikmečio maišto, saviraiškos ir kultūrinės revoliucijos dvasią.Taip pat skaitykite: