,

Kokios yra krepšinio tradicijos Lietuvoje?

Tikrai nemaža dalis lietuvių ne tik žiūri, bet ir žaidžia krepšinį. Apie jo pagrindus dažniausiai sužinome mokykloje, o gal net ir darželyje, nes ir mažųjų sporto salėje arba lauko aikštelėje dažnai būna pastatomas krepšinio stovas. Prieš keletą metų atlikti tyrimai yra parodę, jog beveik šimtas tūkstančių Lietuvos gyventojų krepšinį žaidžia vien savo malonumui. Mūsų šalyje egzistuoja ir ne viena profesionali bei visa galybė mėgėjų lygų. Juk visi puikiai žinome gilias krepšinio tradicijas, vyrų rinktinės laimėtus olimpinius medalius, Europos čempionų titulus bei garsiuosius A. Sabonio marškinėlius, kurie kabo NBA arenos palubėje. 

Su krepšiniu turime ir ne vieną susijusią tradiciją. Juk prieš kiekvieną vasarą vykstantį krepšinio čempionatą miestų parduotuvės suspindi trispalvėmis bei jomis dabintais atributais. Kuriamos naujos dainos, dedikuotos šiai mūsų šalies antrajai religijai bei planuojami susitikimai su draugais, kada ir kaip bus stebimos vykstančios varžybos arba net ir organizuojami profesionalūs arba mėgėjiški lažybų statymai: kuri komanda laimės, kokiu taškų skirtumu bus pasiekta vienos ar kitos komandos pergalė arba kiek taškų pelnys garsiausi mūsų šalies krepšinio atstovai.

Taigi spalvingas fanų palaikymas yra būtinas krepšinyje. Netgi pasauliniu mastu yra pastebima, jog lietuviai krepšinio sirgaliai yra patys aktyviausi Europos žemyne. Tai labai lengvai pastebi ne tik patys krepšininkai, bet ir priešininkų komandos žaidėjai, nes pastariesiems tenka atlaikyti nemenką psichologišką fanų įniršį.

Tikrai ne kartą esate matę, kaip lietuviai krepšinio fanai ištempia mūsų šalies vėliavą salėje. Jos yra dvi. Viena su trispalve, o kita yra senoji Lietuvos vėliava (vytis raudoname fone). Jos yra pripažįstamos, kaip dar vienu tradiciniu akcentu, kuris reprezentuoja mūsų valstybę. Fanai šias vėliavas vežasi į visas vykstančias krepšinio varžybas.  Taigi šios įspūdingo dydžio vėliavos puikiai demonstruoja milžinų valią.

Tad kad ir kokią komandą Lietuvoje palaikytumėte, mūsų šalies rinktinę ar Uniclub Casino – Juventus komandą, krepšinis vis tiek išlieka ir tikriausiai dar ilgai bus pati populiariausia mūsų šalyje sporto šaka, kuri skaičiuoja jau daugiau nei šimtmetį Lietuvoje.

Taip pat skaitykite: