,

Šilumos siurblys oras-oras: universalus pritaikymas

Šildymas ir vėsinimas reikalingas įvairios paskirties patalpose, padeda užtikrinti poilsiui ar darbui komfortišką temperatūrą. Vienas paprasčiausių būdų reguliuoti temperatūrą – šilumos siurblys oras-oras, kuris yra plačiai naudojamas ir puikiai vertinamas rinkoje. Šiame straipsnyje apžvelgsime šių šildymo agregatų pritaikymo pavyzdžius įvairios paskirties patalpose.

Namų šildymo sprendimas

Namuose šilumos siurblys oras-oras dažniau yra naudojamas kaip papildomas ar alternatyvus šildymo būdas. Tokį sprendimą lemia tai, kad šie šilumos siurbliai savo efektyvumu ir patogumu neprilygsta oras-vanduo sistemoms. Antra vertus, oras-oras šilumos siurblys gali puikiai pasitarnauti individualiuose namuose užmiestyje, kuriuose nėra galimybės pasinaudoti centrinio šildymo sistema ar dujotekiu.

Kitas pasirinkimas yra aukštos energetinės klasės namai, kurie pasižymi puikia izoliacija. Šilumos siurblys oras-oras tokiuose naujos statybos namuose puikiai atlieka pagrindinio šilumos šaltinio funkciją ir užtikrina patogumą bei ramybę. Be to, svarbu ir tai, kad šie šilumos siurbliai karštomis vasaros dienomis gali veikti kaip oro kondicionieriai.

Komercinių patalpų šildymas

Biurai, prekybinės patalpos, viešbučiai – tai tik keletas komercinių patalpų tipų, kuriose šilumos siurblys oras-oras puikiai tiks. Tai sistema, kuri leidžia prireikus greitai pašildyti orą patalpoje arba jį atvėsinti. Žinoma, negalima pamiršti, jog šilumos siurblys yra skirtas tik vienai patalpai. Vis dėlto tokie įrenginiai yra palyginti nebrangūs, tad daugelis verslų renkasi juos net ir tokiais atvejais, kai reikia reguliuoti temperatūrą keliose patalpose. Skirtingų šilumos siurblių naudojimas užtikrina autonomiją – toks sprendimas itin pasiteisina, pavyzdžiui, viešbučiuose.

Taip pat šilumos siurblys oras-oras yra vertinamas dėl galimybės apsaugoti patalpas nuo drėgmės kaupimosi. Su šia problema dažniau susiduriama sandėliavimo patalpose, sporto kompleksuose, prekybinėse salėse. Drėgmės pašalinimas nėra pagrindinės šilumos siurblio funkcija, tačiau jo veikimas leidžia užtikrinti vidaus patalpose tinkamą drėgmės balansą, tad tai dar vienas privalumas, dėl kurio daugelis verslų renkasi būtent šį patalpų šildymo būdą.

Temperatūros reguliavimas pramoniniuose objektuose

Dideli sandėliai, gamybos įmonės ir kiti pramonės objektai dažnai yra aprūpinti sudėtinga ir funkcionalia šildymo ir kondicionavimo įranga. Deja, jos pajėgumų ne visada pakanka, tad šilumos siurblys oras-oras daugeliu atvejų yra tas sprendimas, kurio reikia. Šie įrenginiai padeda palaikyti tinkamą temperatūrą darbo zonoje ir yra itin naudingi tada, kai reikia greitai pakeisti temperatūrą vidaus patalpose – galingoms ir sudėtingoms sistemoms greičio iššūkis gali būti sunkiai įveikiamas.

Antra vertus, šilumos siurblys oras-oras puikiai pakeičia oro kondicionierių. Negyvename itin karšto klimato sąlygomis, todėl oro kondicionavimo naudą dar tik atrandame, o seniau statyti pastatai nėra aprūpinti kondicionavimo sistemomis. Vėsinimui reikalingos sudėtingos sistemos ir brangūs sprendimai, tad oras-oras sistemos tampa puikia alternatyva, kuri padeda užtikrinti darbui tinkamą temperatūrą pramoninėse patalpose. 

Taip pat skaitykite: