,

Kaip sumažinti tinimą po traumos?

Vienas iš dažnesnių įvairių galūnių traumų: sumušimo, patempimo ir pan., padarinių yra pažeistos vietos ir audinių aplink ją tinimas. Pastarasis taip pat nėra malonus, kadangi kelia skausmą, maudimą, diskomfortą, negana to, atrodo neestetiškai ir kenkia kasdienėms veikloms, avalynės ar drabužių pasirinkimui ir pan. Tad kaip galima efektyviai mažinti tinimą?

 

Būdai, kaip sumažinti tinimą

Sumažinti traumos sąlygotą tinimą galima įvairiais būdais, pavyzdžiui, tiesiog leidžiant pažeistai vietai ilsėtis, dedant ledo kompresus, naudojant tam skirtus tepalus, specialius įtvarus ir kt. Būdų tikrai yra nemažai, tačiau taip pat labai svarbu žinoti, jog jų pasirinkimui įtakos turi ir pati trauma, jos pobūdis, gydymo planas. Kodėl tai svarbu? Štai, pavyzdžiui, dažnu atveju ledo kompresai gali būti išsigelbėjimas, tačiau kai kuriais atvejais jie tik padarys meškos paslaugą.

Vienas iš efektyviausių ir kone kiekvienu atveju padėsiantis tinimo mažinimo būdas yra limfodrenažinis masažas.

 

Limfodrenažinio masažo nauda varginant tinimui

Limfodrenažas žinomas kaip masažas, kuris efektyviai aktyvina kraujotaką galūnėse bei mažina tinimą. Todėl jei vargina tinimas dėl kojų nuovargio, sėdimo ar stovimo darbo, tam tikrų ligų ar po traumų, verta išbandyti limfodrenažinį masažą. Beje, tai bus ne tik efektyvus tinimo mažinimo būdas, tačiau ir proga pailsėti, atsipalaiduoti.

Limfodrenažinio masažo metu aktyvinama kraujotaka bei limfos tekėjimas, kas labai aktualu kojų tinimo, varikozės, kojų sunkumo kontekste.

Tiesa, jei nuspręsite išbandyti limfodrenažą, o galbūt jau išbandėte ir norite tęsti procedūrų ciklą, nebūtina kaskart planuoti vizitą pas specialistus. Naudojimui namuose galite įsigyti limfodrenažo aparatą ir mėgautis šio tipo masažo malonumais kada tik turite laiko.

Tiesa, verta paminėti kontraindikacijas. Traumų kontekste limfodrenažinio masažo atlikti negalima, jeigu yra stipri minkštosios rankos ar kojos dalies trauma. Tad jei gydotės po traumos ir norite išbandyti limfodrenažinio masažo teikiamą naudą, tikslinga pasikonsultuoti su Jus gydančiu specialistu. O nusprendusiems visgi įsigyti presoterapijos aparatą siūlome rinktis tik patikimus gamintojus ir pardavėjus. Platų šių aparatų spektrą rasite Biomed.lt asortimente.

 Taip pat skaitykite: