,

Vidinių palangių montavimas

Vidinė palangė atlieka dvigubą vaidmenį. Jos padeda tinkamai šildyti namą ar butą, taip pat gali būti naudojamos kaip praktiška lentyna ar dekoratyvinių interjero detalių laikymo vieta. Kaip tinkamai sumontuoti vidinę palangę, sužinosite šiame straipsnyje.

Kada montuoti vidines palanges?

Vidines palanges rekomenduojama montuoti dar sienų apdailos stadijoje. Jei nuspręsite jas įtaisyti prieš tinkuojant sienas, nepamirškite tinkamai apsaugoti palangių. Jos gali būti lengvai sugadintos. Tai ypač svarbu, jei renkatės medines palanges. Jų atveju, nutinkavus sienas, rekomenduojama palaukti iki kito etapo. Tada palangės nebus veikiamos drėgmės ir purvo.

 

Vidines palanges verta montuoti dėl kelių priežasčių. Visų pirma, jos gali papildyti interjero dizainą, būti papildomu dekoratyviniu elementu. Pavyzdžiui, tinkamai parinktos vidinės palangės gali pabrėžti langų išvaizdą.

 

Vidines palanges verta montuoti dėl praktinių sumetimų. Jų dėka įgausite papildomos erdvės. Jos gali atlikti lentynų vaidmenį, ant kurių galite padėti vazonus su gėlėmis, nuotraukų rėmelius ar knygas.

 

Vidinių palangių įrengimas taip pat gali reikšti geresnę šilto oro cirkuliaciją gyvenamosiose patalpose. Kaip?

Palangės montavimas virš radiatoriaus

Butas ar namas gali būti šildomi keliais būdais, pavyzdžiui, naudojant grindinį šildymą arba radiatorius. Pastarasis šildymo variantas vis dar yra labai populiarus. Radiatoriai dažnai įrengiami šalia arba tiesiai po langais.

 

Vidinės palangės įrengimas virš radiatoriaus neleis šiltam orui tekėti tiesiai link lubų. Dėl to, kad jis susidurs su kliūtimi – palange – todėl pasklis po visą kambarį.

 

Be to, dėl palangės, esančios virš radiatoriaus, vanduo nesikondensuos ant aukščiau esančio lango. Taigi palangės montavimas apsaugo nuo drėgmės susidarymo.

Medinė, konglomeratinė ar plastikinė palangė – kurią pasirinkti?


Kokią vidinę palangę verta rinktis? Priimkite sprendimą vadovaudamiesi ne tik estetiniais sumetimais. Svarbu pasirinkti palangę pagal kambario tipą.

 

Pavyzdžiui, vonios kambarys dažnai gali būti drėgnas. Dėl šios priežasties verta rinktis plastikinę palangę, kuri bus atspari vandeniui. Kainos ir kokybės santykiu geriausias sprendimas bus palangės iš PVC, t.y., plastiko. Jų pasirinkimą galite rasti čia: https://torx.lt/produktai/palanges-pvc/

 

Taip pat galite rinktis granitą arba marmurą. Tačiau akmeninės palangės yra palyginti brangios. Alternatyva joms – palangės iš konglomerato, iš malto kvarco, marmuro ar granito. Jos pasižymi atsparumu išoriniams veiksniams, o tuo pačiu yra pigesnis variantas.

 

Palangė iš konglomerato ar akmens tiks ne tik vonioje, bet ir virtuvėje. Ant tokios palangės galite uždėti, pavyzdžiui, karštą puodą, nebijodami, kad palangė bus pažeista.

 

Svetainės ar miegamojo atveju medžiaga nėra tokia svarbi. Tokio tipo kambariuose išvaizda bus svarbiau bei patvarumas. Medinės ar medį primenančios palangės gali optiškai sušildyti interjerą, o jų spalvą nesunkiai priderinsite prie langų rėmų, durų ar grindų. Gyvenamosiose patalpose taip pat galite montuoti palanges iš konglomerato arba akmens. Viskas priklauso nuo to, kokį efektą norite pasiekti.

Kiek turi išsikišti palangė?

Palangės išsikišimo laipsnis bus ypač svarbus, kai ją montuosite virš radiatoriaus. Tai turės įtakos oro cirkuliacijai.

 

Vidinę palangę geriausia montuoti 10–20 cm atstumu virš radiatoriaus. Jei ji yra tokiame aukštyje, po montavimo tai turėtų visiškai uždengti radiatorių arba net keliais centimetrais išsikišti už jo.

 

Tačiau jei vidinė palangė įrengiama mažesniu nei 10 cm atstumu nuo radiatoriaus, ji neturėtų užgožti šildymo įrenginio. Priešingu atveju tai neigiamai paveiks šilto oro cirkuliaciją. 

 

Palangės, jų montavimui skirtos priemonės bei vinys iš Torx.lt – tai geriausias pasirinkimas kainos ir kokybės klausimais!Taip pat skaitykite: