,

Kaip atnaujinti daugiabučio namo balkoną?

Atėjus pavasariui ir geresniems orams – natūralu, kad didėja noras praleisti daugiau laiko gryname ore. Jei gyvenate daugiabutyje ir vienintelė jūsų privati vietelė yra balkonas – tai puiku. Tačiau dažnai senesnės statybos namų balkonai nėra itin geros būklės – neretai jiems reikia kapitalinio remonto. O kad poilsis savo balkone būtų pilnavertis, labai svarbu, kaip jis atrodo. Laimei, balkoną atnaujinti nesunku ir daugeliu atvejų tai galite padaryti patys. Čia pateiksime keletą idėjų, kaip tai galite padaryti.

Idėjos, kaip paprastai sutvarkyti nedidelę balkono erdvę

Nusprendus atnaujinti balkoną, pirmiausia reikėtų apsispręsti dėl jo spalvos, įsigyti tinkamus dažus ir dažymo priemones bei skirti laisvą dieną darbams atlikti. Po to, kai sienomis ir, jei buvo poreikis, lubomis jau pasirūpinti, metas grindims. Terasinės lentos balkono erdvei tiks kuo puikiausiai, nepaisant specifinio pavadinimo. Neapsigaukite, šios medžio kompozito lentos puikiai tiks šiai naujai kuriamai poilsio zonai. Jausitės tarytum sėdėtumėte gyvenamojo namo terasoje. 

 

Tokie užsiėmimai paprastai neužima daug laiko, tačiau savo patogumui geriausia juos suplanuoti savaitgalį. Tada turėsite pakankamai laiko atlikti reikiamus ir suplanuotus darbus, susitvarkyti po jų ir apgalvoti naujo šios erdvės interjero dizaino galimybes. Dažnai nutinka taip, kad iškart po, atrodytų, visai paprasto ir nekalto dažymo, naujų baldų ir kitų mūsų balkono įrangos elementų pirkimas atrodo tiesiog būtinas atsinaujinimui.

Pirmiausia išsivalykite 

Deja, dažnas balkonas, reikalaujantis remonto, gana dažnai virsta tiesiog sandėliuku. Tai, kad dėl vietos stokos bute jame laikome, pavyzdžiui, dviratį, dar nėra nieko blogo. Blogiau, kai balkone yra daiktų, kuriems konteineris jau seniai buvo geriausia vieta. Taigi pirmiausia, ką turėtumėte atlikti prieš imantis remonto darbų, tai atsikratyti nereikalingais daiktais. Tuščia vieta leis jums laisvai pastatyti kopėčias ir išsidėlioti visus kitus daiktus, kurių prireiks erdvės remontams.

Balkono remontas – ko prireiks?

Dažniausiai naudojama balkono atnaujinimo priemonė sienoms ir luboms yra dažai. Šioje vietoje jas nuolat veikia įvairios oro sąlygos, todėl reikėtų rinktis kokybiškus dažus, kad po pusmečio netektų gailėtis ir iš naujo perdažyti sienų bei lubų. Pasirinkus pigius ir, dažniausiai, nekokybiškus dažus, spalvos tampa blyškesnės ir visa danga pradeda atsiskirti nuo pagrindo, ilgainiui nubyra, nutrupa. Deja, dėl to balkoną atnaujinti tenka gana dažnai, todėl šioje vietoje netaupykite, nes skūpas moka du kartus!

 

Balkono turėklai, jei tokių pas jus esama, reikalauja kitokio tipo dažų. Dažniausiai turėklai yra pagaminti iš ketaus arba plieno, todėl juos reikia dažyti dažais, skirtais metalui.

 

Be dažų, mums prireiks ir įrankių bei kitų priedų balkonui atnaujinti. Todėl būtina turėti du skirtingus volelius (emulsiniams ir ftalatiniams dažams), teptukus, vielinį šepetį, mentelę, lipnią juostelę ir kt. Laimei, šie indai nėra brangūs ir tinkamai jais pasirūpinus jie galės mums tarnauti daugybę kartų.

 

Kalbant apie grindis, jau minėjome anksčiau, kad mūsų nuoširdžios rekomendacijos keliauja inovacijai – WPC lentoms. Dėl aukšto patvarumo bei atsparumo besikeičiančioms oro sąlygoms lygio, jos yra idealus pasirinkimas bet kuriai erdvei, kuri yra lauke – terasai, sodo pavėsinei, vaikų žaidimų erdvei ir netgi daugiabučio namo balkonui. Šių statybinių medžiagų kainas galite sužinoti čia: https://www.prodeck.lt/terasiniu-lentu-kainos/


Taip pat skaitykite: