,

P. Kazlauskas išpildė savo seną svajonę, dėl kurios pavydėjo dukrai Ingridai: „Stebėdavau ją plaukiojančią su delfinais ir pats taip norėdavau“

Visiems puikiai žinomas šeimyninis estrados duetas Liveta ir Petras Kazlauskai muzikos padangėje sukasi jau ne vieną dešimtmetį, tačiau su bėgančiais metais nei energijos, nei užsidegimo tam tikrai nepritrūksta. Petras pasakoja, kad žiemos laikotarpis yra pats tinkamiausias grūdinimuisi, o peržengus 60-ies metų ribą gyvenimas tikrai nesustoja ir siekdamas tą įrodyti išpildė senai trokštą svajonę – iš arti susipažino su delfinais.

Šeštadienio rytais „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovus jau kurį laiką žadina laida „Pirmi kartai. 60+“, kurioje dalinamasi ne tik senjorams aktualia šių dienų informacija, bet ir unikaliomis istorijomis, kurių herojai, laužydami mitus apie savo amžių, išpildo ilgai kauptas svajones ir pasiryžta išbandyti dalykus pirmą kartą savo gyvenime.

Šios savaitės herojus – 66-erių metų dainininkas Petras Kazlauskas, Livetos ir Petro Kazlauskų dueto neatsiejama dalis. Muzika vyrą lydi visą gyvenimą, jos dėka muzikuodamas vienose vestuvėse Petras sutiko ir Livetą, o neilgai trukus jie tapo pora ne tik gyvenime, bet ir scenoje.

„50 metų muzikos ir po šiai diena vis dar ja gyvenu. Grojau visur: ansambliuose, orkestruose, paraduose, laidotuvėse, kapelose, estradose, visą gyvenimas vien tik muzika. Kuomet išsiskirstė mano grupė, kurioje grodavau, likau vienas, o žmonės kviečia atvažiuot koncertuoti bent dviese. Girdžiu, Liveta virtuvėje dainuoja, pasikviečiau, pabandėm, pakeitėm tonaciją, žiūriu, gaunasi. Ir taip viskas prasidėjo“, – smagiomis istorijomis laidoje dalinsis dainininkas.

Iš tiesų, nepaisant savo amžiaus, Petras visiškai nepanašus į stereotipinį senjorą. Prieš metus jis net juokavo, kad nežinojo jau įstojęs į pensininkų gretas ir pražiopsojęs savo pirmąją pensiją. Tokia neblėstanti vyro energija – sveikos gyvensenos rezultatas. Petras drąsiai žiemos metu neria į eketę, grūdinasi ekstremaliais metodais ir atsakingai puoselėja savo sveikatą.

„Būdamas dvidešimties susirgau tokia stipria astma, kad į antrą aukštą neužlipdavau. Tuomet pradėjau griežtą badavimą distiliuotu vandeniu, vegetarizmą, sportavimas ir grūdinimasis per visą žiemą, lendant į kristą eketę. Tai mane lydi jau visus 46 metus“, – praktiniais imuninės sistemos stiprinimo būdais dalinsis Petras.

Negana to, kad dainininkas yra itin veiklus ir judrus, sustoti jam dar tikrai ne laikas. Petras pripažįsta jau seniai turintis vieną neišpildytą svajonę, kuri užgimė dar tuomet, kai dukra Ingrida dalyvavo viename televiziniame projekte. 

„Kai Ingrida dalyvavo projekte su delfinais, stebėjau ją pavydėdamas. Norėjau atsidurti su tais pačiais gyvūnais, su jais susipažinti, juos paglostyti“, – laidoje apie savo norus prisipažins Petras, pakeliui į Klaipėdos jūrų muziejaus delfinariumą.

Būtent ten laidos kūrybinė komanda pakvies Petrą į individualų užsiėmimą su delfinais. Tokia pramoga prieinama kiekvienam norinčiam muziejaus lankytojui, o jos metu ne tik leidžiama paglostyti delfinus ar su jais pažaisti, bet ir papasakojama istorija, supažindama su skirtingomis delfinų rūšimis, atskleidžiamos jų charakterių ir būdo savybių paslaptys.

„Delfinai yra bendraujantys gyvūnai, kaip ir žmonės, visi turi charakterį, būna prastesnės nuotaikos, būna geresnės, bet šie turi laisvę ir mes jų neverčiame dirbti per prievartą, leisdami patiems pasirinkti“, – laidoje pasakos delfinų treneris Marius Bagdonavičius.

NAUDINGI PATARIMAI SENJORAMS

Kita laidos tema: senjorių nuotykiai keliaujam po Lietuvą

Vida, Angelina ir Jūratė – trys be galo aktyvios, charizmatiškos ir plepios senjorės. Jos nekantriai laukia gražiausių žiemos švenčių, per kurias skubės aplankyti po visą Lietuvą išsibarsčiusius giminaičius. Tokioms kelionėms moterys renkasi „Kautros“ tarpmiestinius autobusus, kuriems bilietus senjorės šiuolaikiškai perka internetu, mat tokiu būdu įsigytus bilietus nebūtina spausdinti, juos pakanka vairuotojui parodyti tiesiog telefono ekrane.

Kita laidos tema: kalėdinis švenčių stalas, nukrautas vaišėmis tiesiai iš turgaus

Prekybos miestelyje „Urmas“ įsikūręs didžiausias Lietuvoje maisto prekių turgus jau nuo seno pamėgtas kauniečių ir miesto svečių. Čia lankytojai kviečiami įsigyti šviežių mėsos, pieno produktų bei gaminių, skanių kepinių, įvairių konditerijos gaminių, daržovių ir vaisių, o artėjant žiemos šventėms – ir patiekalų šventiniam stalui.

„Jau vasarą imame galvoji, ką kepsime per Kalėdų laikotarpį. Tradicinis atributas – kučiukai, kurių mes iškepam labai daug, taip pat Panettone pyragai, kurie ne tik skanūs ir gražūs, bet ir tinka kaip dovana. Pagalvojam ir apie tuos žmones, kurie netoleruoja gliuteno, atsižvelgiame ir į keto gaminių poreikius“, – laidoje pasakos „Biržų duonos“ Kauno regiono vadovė Jūratė Miliūnienė.

Retas kuris įsivaizduoja Kalėdas be šventinio mėsiško patiekalo. Tiesa, vis daugiau žmonių renkasi jau meistrų paruoštus gaminius, dėl kurių netenka ilgai plušėti virtuvėje ir kuriuos tereikia iškepti.

„Kalėdų laikotarpiu žmonės iš anksto užsisako apelsinų sultyse mirkytais obuoliais įdarytą antį, kuri supakuota kepimo rankovėje. Tai populiariausias produktas. Taip pat žalias, iškaulintas anties vyniotinis, išmarinuotas, susuktas ir paruoštas tiesiai kišti į orkaitę ir kepti“, – kulinarines tendencijas atskleis „Kadaginės“ pardavėja Dalia Gričėnienė.

Juokaujama, kad per Kūčias žmogus dvylika kartų paragauja silkės. Tiek variantų būna ant stalo, tačiau žuvis gali tapti ir Kalėdų šventės atributu, o siekiant unikalesnių skonių, įprastai ruošiamą silkę verta išmėginti pagardinti originaliais produktais, pavyzdžiui tokiais, kaip makaronai.

„Išskirtinai tik žiemos šventėms, vieną kartą per metus gaminame karštai rūkytą lašišą, 2,5-4 kg sveriančią visą žuvį. Tai tikrai bus bet kurio stalo puošmena ir pati praktiškiausia dovana. Tačiau aš pats labai mėgstu silkę su makaronais. Reikia pakepti svogūnus, morkas, išsivirti makaronus, supjaustyti silkę, viską sudėti į puodą ir šiek tiek pridėti aliejaus. Gaunasi labai skanu, nors niekas netiki“, – receptu dalinsis „Iceco holdings“ marketingo vadovas Vytautas Kubolis.

Kita laidos tema: mineralinis vanduo ir jo nauda organizmui

Prieš porą metų atlikta apklausa parodė, kad 72 proc. žmonių mineralinį vandenį renkasi pagal skonį ir tik 25 proc. lietuvių prieš pirkdami vandenį atsižvelgia į natūralių vertingų mineralinių medžiagų kiekį ir poveikį. Po sporto, atostogaujant, įtemptą dieną ar laiką leidžiant namuose, natūralus mineralinis vanduo ne tik numalšina troškulį, jis aprūpina organizmą aktyviaisiais mineralais, kurie žmogaus organizmui būtini kasdien.

„Jeigu jaunas žmogus yra labai aktyvus, sportuojantis ir prakaituojantis, tai jisai daugiau netenka ir mineralinio vandens gali išgerti daugiau, taip pat kaip ir senjoras, jeigu vartoja medikamentinius preparatus, skystį varančius, atitinkamai to išgeriamo vandens kiekis gali būti didesnis“, – laidoje pasakos sveikatos konsultantas Valdemaras Kavaliauskas.

Nors didelės mineralizacijos mineralinis vanduo yra sūresnis, kaip kad „Vytautas“, tai lemia ne druska, o sudėtyje esantys aktyvieji mineralai. Tad vienas iš būdų, kaip organizmą aprūpinti reikalingais mikroelementais, tai šalia įprasto vandens kasdien išgerti ir stiklinę didelės mineralizacijos mineralinio vandens.

„Kadangi jokių papildų nenaudoju, tai kalcio, magnio ar natrio gaunu iš mineralinio vandens, tas padeda organizmui palaikyti reikiamą sveiką būklę. Norint atgauti jėgas, kad iš tiesų pasijustum geriau, reikia gerti mineralinį vandenį dažnai ir po ne daugiau kaip trečdalį stiklinės“, – savu atrastu metodu dalinsis vyrų choro „Varpas“ prezidentas Alfredas Antanas Basevičius.

Laida „Pirmi kartai. 60+“ – puikus įrodymas, kad troškimui mėgautis gyvenimu amžiaus ribos nėra. Senjorai, jų pirmi kartai bei aktualiausios naujienos – šeštadienį, 10 val., tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Taip pat skaitykite: