,

Špagatą padaranti 74-erių senjorė Sabina griauna stereotipus ir išpildė seną svajonę: pasidarė pirmąją tatuiruotę

Jog 74-erių metų Sabina Uptienė gyvena pavyzdinga sveikuolišką gyvenimą, žino visa senjorų bendruomenė, mat 2020-aisiais dalyvaudama „Metų senjoro rinkimuose“ laimėjo „Metų sveikuolės“ nominaciją. Jos energija ir veržlumas – tikras pavyzdys net jaunimui, nuo kurio moteris stengiasi neatsilikti. Todėl griaudama bet kokius vyraujančius stereotipus apie savo amžių, Sabina pagaliau įgyvendino seną svajonę ir savo kūną papuošė pirmąją tatuiruote, neslėpdama minties, jog galbūt tai tik pradžia.

Sabina Uptienė. Nuotr. autorius Tomas Petrovskis

Šeštadienio rytais „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovus jau kurį laiką žadina laida „Pirmi kartai. 60+“, kurioje dalinamasi ne tik senjorams aktualia šių dienų informacija, bet ir unikaliomis istorijomis, kurių herojai, laužydami mitus apie savo amžių, išpildo ilgai kauptas svajones ir pasiryžta išbandyti dalykus pirmą kartą savo gyvenime.

Šios savaitės herojė – 74-erių metų kaunietė Sabina Uptienė, kuri stebina visus vis dar galėdama ir šiandien lengvai padaryti špagatą.  Moteris prisipažįsta, kad kai reikia kažkur nurodyti gimimo metus, nustemba ir ji pati, mat visai nesijaučia sulaukusi tokio amžiaus. Senjorė tvirtina, kad to priežastis – sportas, kuriuo ji užsiima nuo vaikystės.

Sabina Uptienė. Nuotr. autorius Tomas Petrovskis

Sabina Uptienė. Nuotr. autorius Tomas Petrovskis

„Stengiuosi palaikyt gerą fizinę formą, nes pensininkams reikalų milijonas ir gyvenimas nesustoja. Aš buvau pasiruošus išeiti į pensiją, psichologiškai ir morališkai. Atsimenu, buvo tuomet vasara, gražus oras, darbai sode, o paskui rudenį, susikviečiau drauges ir dešimčiai dienų išvykom į Izraelį, prie Negyvosios jūros, kad palepinčiau ir atgaivinčiau savo kūną“, – laidoje pasakos senjorė.

Sabina tvirtina, jog daugelis vyresnio amžiaus žmonių per daug nuvertina senatvę. Pati moteris į gyvenimą žvelgia optimistiškai ir drąsiai sako, jog perkopus ne tik 60-ies, bet ir 70-ies metų ribą, gyvenimas yra toks pats gražus, kaip ir jaunystėje.

„Išėjus į pensiją supratau, kad prasideda geras gyvenimas. Nėra ko bijoti, reikia džiaugtis, kad tai užsitarnavai. Matau daug paniurusių, suvargiusių veidų, bet juk įmanoma Lietuvoje iš pensijos gyventi ir visai neblogai“, – drąsiai teigs Sabina.

Nors senjorė jau skaičiuoja aštuntą dešimtį, jos gyvenime vis dar yra neišpildytų svajonių ir pirmų kartų, kuriuos laidos kūrybinė komanda bus pasiruošusi išpildyti. Pasirodo, moteris jau ilgą laiką galvoja apie tatuiruotę ir net jeigu vyresniems žmonėms jos dažnai atrodo nepriimtinos, Sabina laikosi kitokios nuomonės, be baimės sėsdama į meistro kėdę.

„Aš svajoju apie tatuiruotę. Žiūriu į jaunus žmones ir man gražu. Man patinka įvairūs simboliai, ypač lotoso žiedas, kur kiekvienas lapelio atsivėrimas duoda žmogui išmintį. Man tiesiog gražu ir galbūt tai netgi primins, sunkesniais momentais, kad žmogus turi būti harmoningas, nepasiduoti emocijoms“, – apie išsvajotą piešinį ant kūno pasakos Sabina.

 

NAUDINGI PATARIMAI SENJORAMS

Kaip pagelbėti išsausėjusioms akims?

Ozonu prisotinti akių lašai buvo sukurti visai neseniai. Jie pasižymi stipriu oksidaciniu poveikiu, dezinfekuoja akies obuolį ir aplinkinę odą. Apie tokius akių lašus prieš tai nebuvo girdėjusi ir senjorė tautodailininkė Lukrecija Kalnienė, tačiau dabar ji džiaugiasi atradusi šią priemonę.

„Akys buvo paraudusios, perštėjo. Eilės, tiek pas šeimos gydytoją, tiek pas okulistą, buvo ilgos, todėl ėjau tiesiai į vaistinę, o vaistininkas pasiūlė tirpalą akims, kurį panaudojus išsisprendė visos problemos ir tikrai pasijutau geriau, jog nebereikėjo eiti pas gydytojus“, – laidoje pasakos moteris.

Vaistinėse yra akių lašų, kurie pasižymi antiuždegiminiu ir antibakteriniu poveikiu, o svarbiausia, kad jiems nereikia recepto. Renkantis akių tirpalus, galima atkreipti dėmesį į jų sudėtį. Ozonas veikia ne tik bakterijas, bet ir virusus, grybelius, slopina uždegimą. Tokiuose akių lašuose, kaip „DesoDrop“ esanti hipromeliozė, liposomos ir ozonuotas augalinis aliejus yra naudingi, palengvinant atsistatymo procesus po chirurginių intervencijų ar traumų, gydant uždegimo simptomus, akių sausumą, sudirgimą.

„Geriausia rinktis akių lašus, kurie yra be konservantų, kuriuose yra ozonuoto saulėgrąžų sėklų ekstrakto, sojų fosfolipidų. Tokios sudėties akių lašai labiausiai tinka tuomet, kai yra akių traumos, prieš ar po operacijų, kai naudojami kontaktiniai lašai, jie veikia ir priešuždegimiškai, ir puikiai tinka akių drėkinimui“, – laidoje patarimais dalinsis „Eurovaistinės“ vaistininkė Aistė Volungevičiūtė.

Artėjant žiemai, svarbu sustiprinti imunitetą

Imuninė sistema yra viena iš žmogaus organizmo sistemų, sugebanti atpažinti svetimkūnius ir su jais susidoroti, ligai neįsisiautėjus. Pas vienus imunitetas paveldėtas stiprus, pas kitus silpnas, tačiau svarbiausia yra tos imuninės sistemos nežaloti.

„Senjorai į vaistinę, klausdami patarimų dėl imuniteto stiprinimo, ateina net dažniau, nei jaunimas. Šaltuoju metų sezonu tai tampa ypač aktualia tema, tačiau iš tikrųjų reikėtų truputį anksčiau tą pradėti daryti, kai tik ima keistis orai, prasideda darganos, tada jau vertėtų pradėti vartoti įvairius maisto papildus. Patys svarbiausi vitaminai imuniteto stiprinimui yra vitaminas D, C ir cinkas. Taip pat svarbu geras miegas, streso valdymas, fizinė veikla, grynas oras, grūdinimasis ir gera mityba“, – teigs vaistininkė Elvyra Ramaškienė.

Tokiuose maisto papilduose, kaip „Molekin Imuno“ esantis vitaminas D ir cinkas padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą, o vitaminas C padeda mažinti pavargimo jausmą ir nuovargį. Ir nors maisto papildai, gali tapti tikru pagalbos ramsčiu imuniteto stiprinimui, svarbu nepamiršti savo sveikata rūpintis ir patiems.

„Šaltuoju metų sezonu aš niekada nesergu. Geriu vitaminus ir daugiausiai vaikštau, darau žingsnelius, po 10-15 tūkst. per dieną. Maisto papildus geriu reguliariai, patinka, jog visos medžiagos yra vienoje tabletėje“, – praktiniais patarimais dalinsis senjorė Salomėja Kemežienė.

Vyrams nevalia per anksti nuleisti rankų dėl savo vyriškumo

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, dažniausiai vyrų sveikatai grasina širdies, plaučių ir prostatos ligos. Būtent prostata yra glaudžiai susijusi su vyro potencija ir gyvybingumu, gera savijauta bei pasitenkinimu, įvairiose gyvenimo srityse.

„Prostata gamina prostatos sekretą, kurio reikia spermatozoidams judėti, keliauti ir įvykdyti savo funkciją. Jos sveikatai svarbūs reguliarūs lytiniai santykiai, kad bent 2-3 kartus per savaitę tas sėklos išsiliejimas įvyktų vyro gyvenime. Manau, vyresni vyrai per greitai save nuvertina, per greitai nuleidžia savo rankas ir per mažai rūpinasi savo seksualiniu gyvenimu, nes šiuo metu norint lytinę vyro funkciją palaikyti geroje formoje labai ilgai, tikrai yra įvairių priemonių“, – pasakos privačių urologų draugijos prezidentas Ramūnas Kerpauskas.

Kasdienis maisto papildų vartojimas gali pagerinti vyrų organizmo veiklą ir padėti išlaikyti tonusą, o renkantis maisto papildus prostatai, potencijai ir gyvybingumui, galima atkreipti į jų sudėtį. Vyro organizmui itin naudingas juodasis eleuterokokas, iš Peru Andų kilusi pipirnė, afrikinės slyvos ekstraktas, goji uogos bei sėjamojo lino sėklos. Visos šios natūralios priemonės, sutalpintos į maisto papildo, tokio kaip „RED3“ kapsulę, tikslingai veikia vyro sveikatą bei padeda palaikyti normalią potenciją bei prostatos būklę.

„Kalbant apie vyro prostatos sveikatą ir apsilankymą pas gydytoją-urologą, labiausiai yra baiminamasi to rektalinio tyrimo, kai urologas norės savo pirštu pačiupinėti vyro prostatą. Ir tai yra labai svarbu, nes net ir šalyse, kur medicina labai galinga, yra aparatų, kompiuterinės tomografijos metodų, magnetinis rezonansas, ten vis tiek urologas čiupinėja prostatą, nes tokio tyrimo metu galima labai pigiai ir labai gerai įvertinti skausmingumą, padidėjimą ar yra sukietėjimai, būdingi prostatos vėžiui“, – teigs urologas.

Laida „Pirmi kartai. 60+“ – puikus įrodymas, kad troškimui mėgautis gyvenimu amžiaus ribos nėra. Senjorai, jų pirmi kartai bei aktualiausios naujienos – šeštadienį, 10 val., tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Taip pat skaitykite: