,

Iškilmingai paskelbti konkurso „Metų senjoras 2022“ nugalėtojai

Šiandien paaiškėjo, kas tapo „Metų senjoras 2022” konkurso nugalėtojais. Jau trečią kartą organizuojamuose rinkimuose dalyvavo beveiki 100 veiklių ir aktyvių senjorų, kurie sulaukė beveik 20 tūkstančių palaikymo balsų.

Šiemet senjorai varžėsi penkiose nominacijose: „Metų veikliausio“, „Metų keliautojo“, „Metų socialiai atsakingo“, „Metų aplinkos puoselėtojo“ ir „Metų senjoro“. „Metų senjoras 2022“ titulas atiteko Zitai Joanai Jančauskienei – aktyviai senjorų klubų narei, Trečiojo amžiaus universiteto veiklų dalyvei, bendruomenės sielai, nuolat buriančiai ir įkvepiančiai kitus senjorus veikti. „Visi norime jaustis reikalingi ir mylimi. Tačiau tai įmanoma tik tuomet, jeigu būsime patys aktyvūs, atviri naujoms patirtims, bendravimui su jaunais žmonėmis,“ – atsiimdama apdovanojimą kalbėjo Zita Joana.

Metų senjorė – Zita Joana Jančauskienė

„Metų veikliausiu“ senjoru tapo Gaudentas Aukštikalnis – patriotas ir  žmoniškumo puoselėtojas, tėtis, senelis, giminės išminčius, gyvename atliekantis ir kitus smagius vaidmenis – nuo Kalėdų senelio iki Žalgirio mūšio inscenizacijos kovotojo. Senjorės „Metų keliautojos“ titulas atiteko Aldonai Indriulienei, nestokojančiai smalsumo ir energijos keliauti po įvairius pasaulio kraštus. Jau nuėjusi 30 milijonų žingsnių  Aldona planuoja įveikti dar dvigubai tiek.

Metų veikliausias – Gaudentas Aukštikalnis

Metų keliautoja – Aldona Indriulienė

„Metų socialiai atsakingąja“ tapo Zinaida Gineitienė, savo sodyboje įkūrusi Melkio mokyklą ir darželį, nuolat savanoriaujanti ir burianti bendruomenę. „Svarbiausia, kad būtume atviri ir pasirengę bendravimui. Esame sukaupę daug patirties ir išmokę daug pamokų, todėl labai svarbu rasti būdą visu tuo dalintis su jaunąja karta“, – kalbėjo Zinaida, primindama, kad Lietuvoje yra daugiau kaip 600 tūkst. senjorų, kurie yra stipri ir didelė jėga.

Zinaida Gineitienė – Metų socialiai atsakinga

„Metų aplinkos puoselėtoja“ išrinkta Kristina Lazdauskienė, savo bendruomenėje vadinama darbščiąją bitute. Ji savo sodybą Svirkančių kaime, Mažeikių rajone vasarą papuošia gausia žaliuojančia augmenija ir spalvingais gėlių žiedais, o tamsųjį žiemos laikotarpį – tūkstančiais kalėdinių lempučių, taip džiugindama ne tik savo kaimynus, bet ir važiuojančius pro šalį.

Kristina Lazdauskienė – Metų aplinkos puoselėtoja

Konkursas vyko beveik mėnesį – nuo spalio 17 d. iki lapkričio 9 d. Pirmas dvi savaites senjorai registravosi nemokamo žurnalo senjorams „60+“ portale, vėliau čia vyko balsavimas, o paskutiniame etape iš daugiausia balsų surinkusių senjorų komisija išrinko nugalėtojus. Šiais metais komisiją sudarė projekto sumanytoja Laura Balčiūtė, praėjusių „Metų senjoro“ titulą pelniusi Jūratė Stasė Bartkuvienė ir Lietuvos žurnalistų sąjungos tarybos narė Angelina Liaudanskienė. Apdovanojimų šventė vyko bendrystės namuose – Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje esančiame socialiniame restorane „Pirmas blynas“.

Taip pat skaitykite: