,

5 skalbyklių ir džiovyklių mitai: netiesa, kad šilkinius drabužius privaloma skalbti rankomis

Skalbykles ir džiovykles savo namuose turi bene kiekvienas, tačiau daugybė žmonių ne tik pilnai neišnaudoja šios buitinės technikos funkcijų, bet ir vadovaujasi vis dar gajais mitais. Visgi tobulėjančios technologijos ir jose įdiegtas dirbtinis intelektas ne tik palengvina kasdienius namų ruošos darbus, bet taip pat ir saugo planetą.

 

Domisi ne tik kaina

 

„Pagrindinė taisyklė, kuria reikėtų vadovautis įsigyjant skalbyklę ar džiovyklę, yra labai paprasta: buitinė technika turi padėti palengvinti kasdienybę ir nesukelti papildomo vargo. Pirmosios skalbyklės buvo primityvios, reikalavo nemažo paties žmogaus įsikišimo. Tačiau dabar, net tokiame iš pirmo žvilgsnio paprastame procese kaip drabužių skalbimas, galime pasitelkti dirbtinį intelektą, kaip tai padarėme kurdami „BESPOKE“ skalbykles bei džiovykles. Žmogaus pastangų prireikia nebent mygtuko paspaudimui“, – sako „Samsung Electronics Baltics“ buitinės technikos ekspertas Vytautas Povilas Jurgaitis.

 

Anot eksperto, šiuolaikinė buitinė technika turėtų būti pritaikyta prie greito žmonių gyvenimo ritmo, tačiau tuo pačiu lengvai valdoma, užtikrinanti kokybę ir ilgaamžiškumą. V. P. Jurgaitis pasakoja, jog pirkėjai vis dažniau žvalgosi šiuolaikiškos technikos išvaizdos, paremtos minimalizmu. Tačiau nepamiršta funkcionalumo bei paprastų kasdienių lūkesčių išpildymo, pavyzdžiui, talpios, patalynę galinčios skalbti skalbyklės. Svarbiu kriterijumi pastaraisiais metais tampa ir augantis požiūris į tvarų vartojimą.

 

„Nuolat sekame kintančius vartotojų lūkesčius ir pastebime, kad daugelis ieško gamtą tausojančio varianto, taip pat tokio, kuris būtų orientuotas į taupumą, vartotų mažiau elektros energijos ar vandens. Kai kurie žmonės vis dar tiki visuomenėje vyraujančiais mitais apie drabužių skalbimo ar džiovinimo temperatūrą, būgno apsukas, energijos vartojimą.

Visad siekiame nuraminti ir paskatinti pasidomėti mitus nurungiančiais realiai faktais. Juk dabartinės technologijos leidžia technikai veikti ne tik tyliai, bet ir gudriai, tarkime, skalbyklėje skalbti drabužius, kurie anksčiau būdavo skalbiami tik rankomis. Taip pat pritaikyti sunaudojamo vandens kiekį pagal skalbiamų audinių tipą“, – paaiškina V. P. Jurgaitis.

 

„Samsung Electronics Baltics“ ekspertas įvardija 5 populiariausius drabužių skalbyklių ir džiovyklių mitus, kurie šių dienų buitinei technikai paprasčiausiai nebėra pritaikomi.

 

Mitas: šilkinius, lininius bei vilnonius audinius būtina skalbti tik rankomis

 

Nors kadaise buvo manoma, kad vilnonius megztinius, šilkines palaidines ar linines kelnes reikėtų plauti tik rankomis, šiuolaikinės skalbyklės leidžią tai atlikti pasirinkus specialią švelnaus skalbimo ar specialiai vilnai pritaikytą funkciją. Šios funkcijos dėka, skalbiniams naudojama daugiau vandens mirkymui, tad pats skalbimas būna švelnesnis, drabužiai nesusitraukia, o būgno apsisukimai taip pat atitinkamai sulėtinami.

 

Mitas: skalbiant vėsiame vandenyje, nepašalinamos dėmės

 

Anksčiau 30 laipsnių temperatūroje žmonės baimindavosi skalbti purvinus audinius ar suteptą patalynę, tačiau modernios skalbyklės ne tik turi būtent patalynei skirtą funkciją, bet ir žemoje temperatūroje gali panaikinti net ryškiausias dėmes. „Ecobubble“ technologija ne tik nustato audinio tipą, bet ir patį skalbiklį paverčia burbuliukais, kurie pašalina dar daugiau nešvarumų, taip sutaupant daugiau nei pusę naudojamos energijos.

 

Mitas: skalbyklė bei džiovyklė ir taip švarios – papildomai jų valyti nereikia

 

Kadangi skalbimo metu naudojamas vanduo, įvairūs skalbikliai, minkštikliai bei kiti priedai, nemažai žmonių mano, jog papildomai šios buitinės technikos prižiūrėti nereikia. Vis dėlto, jei po kiekvieno skalbimo neišplaunamos skalbimo priemonių talpos, iš jų gali sklisti ne tik nemalonus kvapas, bet ir dėl atsiradusių nešvarumų nukentėti skalbiami drabužiai. Šias talpas visada reikia išplauti bei nusausinti.

 

Skalbyklės būgnas taip pat turėtų būti prižiūrėtas, kad jame nesiveistų bakterijos, nesikauptų dulkės bei kiti nešvarumai. Negana to, jei po skalbimo skalbyklė lieka neišvėdinta, būgne taip pat gali atsirasti nemalonus kvapas. Naujausiomis technologijomis grįstos skalbyklės turi specialią būgno valymo funkciją, kurią reikėtų atlikti kartą per 40 plovimų, nenaudojant papildomų priemonių.

 

Mitas: kuo daugiau ploviklio – tuo švaresni drabužiai

 

Skalbiant drabužius, net jei jie ir yra dėmėti, nereikėtų persistengti su skalbimo priemonių kiekiu, mat „daugiau“, šiuo atveju, nereiškia „geriau“. Įpylus daugiau skalbiklio, šis gali nespėti ištirpti ir paprasčiausiai likti skalbyklės būgno viduje ar ant drabužių. Visa tai gali dirginti odą ar net sukelti nemalonias alergines reakcijas.

 

Visada rekomenduojama pažvelgti į skalbiklio gamintojo nurodymus, kiek jo reikėtų naudoti ir vadovautis šiomis instrukcijomis, o moderniausios skalbimo mašinos reikiamą skalbiklio kiekį apskaičiuoja automatiškai. Tokiu būdu skalbti dar paprasčiau, lengviau ir taupiau.

 

Mitas: naudojant ir skalbyklę, ir džiovyklę – komunalinių paslaugų sąskaitos bus labai didelės

 

Moderni buitinė technika yra pritaikyta prie vartotojų reikalavimų, tad dažnai dirba trumpiau ir naudoja mažiau energijos. Ekologiškas skalbimo režimas pašalina dėmes net žemoje temperatūroje ir sunaudoja dar mažiau energijos. „Ecobubble“ funkcija sutaupo apie 70 proc. energijos, optimizuoja skelbimo laiką, temperatūrą bei gręžimo greitį, tad pagal šiuos parametrus atitinkamai sunaudojama mažiau vandens bei elektros.

Taip pat skaitykite: