,

Anūkai svečiuojasi pas senelius: žaidimų ir ramybės kampelis savaitgaliu

Anūkai – visų senelių džiaugsmas, tačiau nesinori, kad pas senelius svečiuose besilankantys mažieji būtų prilipę prie telefonų ar planšečių ekranų. Siekiant to išvengti seneliai kartu su tėvais turi pasirūpinti vaiką sudominti gebančiu žaidimų kampeliu, kuris būtų ir mažylio ramybės oazė nepažįstamoje ar rečiau matomoje aplinkoje. 

 

Kaip sukurti jaukų žaidimų kampelį?

 

Jeigu seneliai gyvena nuosavame name ar erdvesniame bute, problemų dėl to, kur turėtų būti vieta anūkų kampeliui tikrai nekils – tam gali būti skirtas atskiras kambarys ar net namų palėpė. Tačiau turint mažiau laisvos ir baldais neužstatytos vietos, reikia sukurti tokią erdvę, kurią būtų patogu parengti žaidimams ir sutvarkyti, kai jie pasibaigs. 

 

Pavyzdžiui, laisvesnėje vietoje patieskite švelnų, minkštą kilimą ar guminius grindų paklotėlius, kurie apibrėžtų vaikų žaidimų erdvę, sukurtų saugumo pojūtį ir būtų lengvi paslėpti spintoje ar po lova. Be to, jaukumą mažiesiems žaidžiant (ar tiesiog ilsintis po žaidimų) sukurs ir girliandos, kurias galėsite vos kelių judesių pagalba užkabinti ir nukabinti, panaudoti per šventes ar tiesiog saugoti dėžėje sieninėje spintoje, kol namus vėl užpildys vaikiškas juokas ir nekaltas nuoširdumas.

 

Kokiais žaislais užpildyti žaidimų kampelį?

 

Kadangi erdvės namuose gali būti nedaug, svarbiausia rinktis tokius žaislus, kurie neužims daug vietos anūkams išvažiavus, tačiau suteiks daugybę galimybių žaidimams. Vienas populiariausių žaidimų kampelio daiktų turėtų būti knygos įvairaus amžiaus vaikams. Mažiesiems skaitykite patys, o vėliau knygeles pakeiskite tokiomis, kurios skatintų pačių vaikų domėjimąsi skaitymu ir istorijų sekimu, supažindintų juos su raidėmis ir skirtingais garsais.

 

Taip pat nebijokite paklausti savo vaikų, kokių žaidimų labiausiai reikia jų atžaloms – jūsų anūkams – ar kokius žaislus mažyliai mėgsta labiausiai. Visų vaikų pomėgiai skiriasi, o laikui bėgant keičiasi ir žaislų bei žaidimų tendencijos, todėl geriau pasiteirauti, nei nupirkti niekam nereikalingą žaislą. Be to, vaikų susidomėjimą paskatins ir tai, jeigu vienu metu neleisite jiems žaisti su visais žaislais, o dalį jų paslėpsite iki kito apsilankymo pas senelius. Taip vaikai pamirš apie senus žaislus, todėl jie vėl taps it nauji.

Taip pat skaitykite: