,

Kaip išsiugdyti sveikos mitybos principą?

Sveika mityba yra pati populiariausia tema, kurią lengviausiai galima apipinti įvairiausiais mitais. Greitos dietos, didžiulis kiekis numestų kilogramų per trumpą laiką, badavimas yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių variantų kalbant apie neva sveiką mitybą. Tam, kad būtų galima atsirinkti informacijos srautą, reikėtų atidžiai pašniukštinėti, kad būtų galima rasti, tai kas yra išties naudinga jūsų sveikos mitybos įpročio puoselėjimui.

Geriausias pasirinkimas – natūralūs maisto produktai

Natūralus, švarus ir tikras – tai yra pagrindiniai žodžiai, kuriais galima apibūdinti sveiką ir neperdirbtą maistą. Tokio tipo maistas turėtų sudaryti net 80 – 90 procentų visos jūsų dienos maisto raciono. Šie maisto produktai būna sudaryti iš svarbiausių maistinių medžiagų, todėl juos vartodami – būsite tik sotesni ir sveikesni. Prie sveikų maisto produktų priskiriami: mėsa, daržovės, vaisiai, pieno produktai, pilno grūdo gaminiai, jūros gėrybės ir pupelės. Iš šių maisto produktų galima pasigaminti ne tik sveikus, bet ir labai gardžius patiekalus – reikia tik nepatingėti pasisukioti virtuvėje ir atrasti vis įdomesnius skonius!

Taip pat prie sveikos mitybos prisideda ir maisto papildų, vitaminų ir gerųjų bakterijų vartojimas. Jų galite rasti tam specializuotoje parduotuvėje – Ohhira. Labai kviečiame apsilankyti ir prisidėti prie sveiko kūno puoselėjimo!

Kas yra pagrindinės maisto medžiagos?

Norėdami pradėti sveikai maitintis, pirmiausiai reikėtų sužinoti, kokios yra trys pagrindinės maisto medžiagos, kurios padeda jums sukurti sveikos mitybos racioną. Labai svarbu sužinoti apie jų tiekiamas funkcijas jūsų organizmui bei kokią naudą jos gali atnešti jūsų gyvenimo ritmui.
Angliavandeniai – šie suteikia žmogaus organizmui energijos. Jeigu jos turite per mažai, nuolat jaučiamės mieguisti ir pavargę. Svarbu pabrėžti, kad angliavandenių neišnaudotas kiekis gali tapti kūno riebalais, todėl juos rekomenduojama vartoti pirmoje dienos pusėje (arba po aktyvios sporto treniruotės)
Baltymai – šie yra ypatingai svarbūs aktyviai sportuojantiems, tačiau tai nereiškia, kad jie nėra reikalingi ir tiems, kurie neužsiima aktyviu laisvalaikiu. Baltymai padeda atstatyti raumenis ir prisideda prie naujų ląstelių atsiradimo bei nuolatinio atsinaujinimo mūsų organizme
Riebalai – nors ir šios medžiagos yra vertinamos labai prieštaringai, tačiau jos geba prisidėti prie sėkmingų vitaminų pasisavinimo ir suteikia energijos. Būtent dėl to nerekomenduojama jų atsisakyti, tačiau svarbu subalansuoti jų kiekio patekimą į organizmą! 

Reguliarumas prisideda prie sveikos mitybos plano

Subalansuotos mitybos principas yra toks, kad ši paremta ne tik tuo ką valgote, bet ir kada valgote. Pasirinkę šį valgymo metodą, turėsite išmokti maitintis reguliariai, nepraleidinėti valgymų ir nuolat keisti jų laiką. Jeigu iš anksto susiplanuosite dienos valgymo racioną, viską suspėsite ir įgysite įprotį. Tiesa, pradžioje nėra lengva, tačiau po truputį pavyks prisijaukinti sveikos mitybos planą!

Taip pat skaitykite: