,

KĄ ĮDOMAUS TURISTAMS SIŪLO MALTOS SALA?

Malta – tai nedidelių salų valstybė, esanti Viduržemio jūroje tarp Italijai priklausančios Sicilijos salos ir Afrikos žemyno šiaurinėje dalyje esančio Tuniso. Šios salos plotas siekia vos 316 kvadratinių kilometrų, joje gyvena per pusę milijono gyventojų. Maltoje gerai jausis ir ramų, ir aktyvų poilsį mėgstantys turistai, o jos krantus skalaujančios jūros vanduo labai šiltas, nes čia dažniausiai vyrauja giedros dienos.

Kuo keliautojus žavi senoji ir dabartinė Maltos sostinės?

Dabartinė Maltos sostinė Valeta yra laikoma pačia mažiausia Europos Sąjungos sostine, nes užima vos 0,8 kvadratinio kilometro plotą. Ji yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo objektų sąrašą. Valeta yra apjuosta dar šešioliktame šimtmetyje statytais įtvirtinimais, o iš geltono kalkakmenio pastatyti namai stebina savo spalviniu vientisumu. O senoji istorinė sostinė Mdina lankytojus žavi romaninio ir barokinio architektūrinių stilių pastatais, ją pelnytai praminė Maltos karūnos deimantu. Šis archajiškas miestas yra apjuostas stora gynybine siena, į jo vidų galima patekti pro trejus vartus – Vakarinius, Graikų ir pagrindinius.

Kodėl verta aplankyti Gozo ir Komino salas?

Maltos valstybę sudaro trys pagrindinės salos – Malta, Gozas ir Kominas ir dar keturios miniatiūrinės salelės. Gozo ir Komino salas galima aplankyti iš Maltos salos išplaukiant į kruizinę išvyką. Pirmiausiai aplankoma Gozo sala, kurioje turistų laukia įspūdingas istorinis Viktorijos miestas su senoviniais gynybiniais įtvirtinimais, pastatais ir bažnyčiomis. Po keleto valandų kruizinis laivas turistus plukdo į Komino salą, kurioje atplaukusius sužavi Žydrosios lagūnos pakrantė. Žodžiais nenusakoma žydra vandens spalva stulbina savo ryškumu. Ši lagūna yra gana sekli, o jos vanduo labai šiltas, todėl joje gausu besimaudančių žmonių.

Ką turistams siūlo nacionalinė Maltos virtuvė?

Maltos virtuvėje yra daug angliškų ir itališkų patiekalų, tačiau joje rasite ir šį tą išskirtinio. Ypač yra gardūs iš triušienos pagaminti patiekalai, jų racionas gana platus. Taip pat verti smagurių dėmesio jautienos suktinukai ir sluoksniuoti pyragėliai su naminiu rikotos sūriu. Ypatingu skoniu pasižymi vietinė žuvies sriuba, ravioli koldūnai su sūrio įdaru. Turistams siūloma paragauti ir ožkos pieno sūrio, pagardinto įvairiais prieskoniais.

Ką daryti, jei panorote aplankyti Maltą?

Jei jūs panorote aplankyti Maltos salą, šį savo norą galite lengvai įgyvendinti. Skrydžiai į Maltą yra lengvai pasiekiami, jums tik reikia susirasti pigius skrydžius organizuojančią internetinę įmonę, kuri padės jums įsigyti bilietus už pačią palankiausią kainą. Ir tada galėsit leistis į išsvajotąją salą.

 

Taip pat skaitykite: