,

Žinomi atlikėjai tradiciškai kviečia susitikti Klaipėdoje: tapome Aludarių dienos dalimi

Šeštadienį, liepos 16 d., Klaipėdą sudrebins Tarptautinės Aludarių dienos festivalis. Tradiciškai „Švyturys Brewery“ darykloje lankytojų lauks aludarių vedamos degustacijos ir ekskursijos, o čia pat išdygusiame gatvės maisto vagonėlių „miestelyje“ – įvairiausių pasaulio virtuvių patiekalai ir užkandžiai. Dėl muzikos čia vykstantiems pramogautojams organizatoriai ruošia net 3 scenas, kuriose dieną pasirodys populiariausi Lietuvos atlikėjai ir humoristai, o vakare prasidės iki pat kito ryto trunkantys šokiai. 

Į aplinkinėse gatvėse bei pačioje darykloje esančias scenas lips „Solo Ansamblis“, „ba.“, „Golden Parazyth“, „First Hate“ ir Evgenya Redko, taip pat „SHISHI“, „Šventinis bankuchenas“, „Palmės žiedas“, Lukas Pilkauskas, Rūta MUR, „Kedrostubùras“.

„Tiesą sakant, mes jau pripratome prie kasvasarinės išvykos į Aludarių dieną – tapome jos dalimi. Šitame masyviame ir kokybiškame renginyje susitinkame su kolegomis iš daugybės įdomių, alternatyvių ir aktualių lietuviškų grupių. Smagu būti sudedamąja kokybiško muzikos koncentrato dalimi!“ – sako grupės „Solo Ansamblis“ vokalistas Vytautas Leistrumas.

„Nuo pat grupės susikūrimo, Klaipėda mums visada buvo viena svarbiausių koncertinių stotelių. O kalbant apie Aludarių dieną, viskas įgauna dar gilesnę prasmę. Šiais metais po pertraukos grįžtame įrodyti, kad pagrindinė „Aludarių“ scena yra ta vieta Klaipėdoje, kurioje mums verta ir patinka stovėti“, – sako grupės „ba.“ lyderis Benas Aleksandravičius.

Elektroninės muzikos gerbėjus šokių aikštelėje judins Samanta, Indré, „Pinigai“, „Black Feeling“, Tomas BOO ir „Kaštonas“.

Festivalyje skambės ne tik muzika – taip pat bus galima išgirsti puikiai žinomų Lietuvos humoristų pasirodymus. Lankytojus linksmins Dominykas Klajumas su Paul De Miko, Emilis Jokūbas ir Domas Raibys.

Ekskursijos gilyn į aludarystės istoriją ir skonių jūrą

Kadangi festivalį organizuoja aludariai, vizitine šio festivalio kortele yra tapusios ekskursijos po alaus daryklą. Ši ištisus metus viduje esančio gastrobaro lankytojams yra matoma pro stiklinę sieną. Tačiau per Aludarių dieną bus galima pamatyti ir specialaus leidimo alaus dirbtuves, ir brandinimo rūsius, išgirsti visą aludarystės šiame krašte istoriją ir įdomybes. Patyrę gidai visus norinčius supažindins ne tik su alaus gamybos tradicijomis, bet ir šiuolaikiniais procesais bei inovacijomis.

Čia gimstančius receptus iškart bus galima ir ragauti. Aludariai kvies sudalyvauti ne tik įdomiausio lietuviško, bet ir užsienio daryklų alaus degustacijose.

„Kiekvienais metais organizuodami Aludarių dieną norime pranokti pačius save ir pradžiuginti ištikimus festivalio gerbėjus, tiek atvykstančius čia metai iš metų, tiek ir pirmą sykį. Į festivalio puoselėjimą ir planavimą dedame daug pastangų, stengiamės maksimaliai išpildyti brandinamas vizijas ir sukurti nuotaikingą, vasarišką atmosferą. Nors susitinkame čia jau devintą kartą, vis tiek stebinsime naujais skoniais ir neatrastais deriniais“, – sako daryklos aludaris Mažvydas Matukas.

Prie gėrimų derinti ir palepinti savo skonių receptorius festivalio svečiai galės rinkdamiesi patiekalus iš daugybės skirtingo gatvės maisto vagonėlių. Šiemet festivalyje maistą čirškins „Aštriai aštru“, „Viking The Chef“, „Charlestons BBQ“, „Dešrainis.24.lt”, „Fox Kitchen“, „Vagonetė“, „Bao Bao“, „Antrax Food“, „Wok to Walk“, „Barbeque Burgers“, „Neptūno žuvys“, „Personalo maistas“, „BHouse“, „Degustacijų palapinė“.

Tarptautinė Aludarių diena kasmet minima liepos 18 d., tačiau dėl lankytojų patogumo festivalis organizuojamas šeštadienį, liepos 16 d., ir duris atveria 12 val.

Vaikai iki 14 m. įleidžiami nemokamai ir tik su tėvų ar globėjų palyda.

Asmenys iki 18 m. yra įleidžiami tik su tėvų ar globėjų palyda, o asmenims iki 20 m. alkoholis yra neparduodamas. Kad pavyktų išvengti nesusipratimų, festivalio svečiai raginami su savimi turėti asmens amžių įrodantį dokumentą.

Taip pat skaitykite: