,

Kačių akių ligos ir jų gydymas

Kačių akių ligos yra gan dažnas šių naminių gyvūnų negalavimas. Augintinių šeimininkai rūpinasi savo kačių akimis ir tariasi su specialistais ne tik kaip gydyti augintinius, bet ir kaip užkirsti kelią negalavimams. Kokios akių ligos dažniausios ir ką reikia žinoti šeimininkams?

Į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Jei turite galimybę, savo katės akių sveikatą preliminariai galite įvertinti ir namuose. Tai patartume daryti gerai apšviestoje aplinkoje ir atkreipti dėmesį į pagrindinius aspektus. Ašarojimas –tai vienas dažniausiai šeimininkų pastebimų požymių, jog katės akys sirguliuoja. Taip pat svarbu įvertinti ar augintinio akys nėra išvirtę ir jų vokai nėra raudoni ar baltos spalvos.

Dažnai akių kampučiuose pasitaiko pūlingos traiškanos. Apie ligos požymius gali byloti ir pakitusi akių spalva (drumzlinumas), aplink akis drėkstantis kailiukas, atliekant apžiūrą pastebėtas trečiasis vokas.

Jausdamos nepatogumus, susijusius su galima liga,katės dažnai tiesiog užmerkia akis, bando jas liestiletenėlėmis. Todėl dera atkreipti dėmesį į pasikeitusį augintinio elgesį.

Dažniausio kačių akių ligos, simptomai

Gydydami katinus specialistai susiduria su besikartojančiomis ligomis ir be abejonės gali įvardinti pagrindinius simptomus bei dažniausiais ligas. Pavyzdžiui, jei pastebimas katės akių išvirtimas, raudonumas, tynis, tuomet gali būti diagnozuotas konjuktyvitas.

Akies krašto uždegimas–keratitas taip pat yra gan dažna liga. Jai būdinga akių drumzlinumas, gyvūnėliui išsiskirs daug ašarų.

Trečiojo akies voko sutrikimai, gali būti nustatytas tuomet, jei pastebite augintinio akyje trečiąjį voką. Tai yra virusinio susirgimo požymiai. Esant šiam sutrikimui katė gali turėti parazitų, viduriuoti.

Jeigu pastebėjote, kad Jūsų katė elgiasi neįprastai, o jos akys neįprastai jautrios, ašarotos ar atitinka kitus aukščiau įvardintus požymius, kreipkitės į veterinarijos specialistus.

Taip pat skaitykite: