,

Indukcinės viryklės: kuo jos naudingos ir kodėl reikėtų jų vengti?

Virtuvė – vienas iš svarbiausių ir labiausiai praktiškai panaudojamų kambarių, kiekvienuose namuose. Čia gimsta kulinarinės bei konditerinės idėjos, šedevrai ir tradicijos. Tiesa, norint, kad virtuvėje būtų jauku ir patogu gaminti bei būti, būtina pasirūpinti ir kokybiška, patvaria ir efektyvia buitine technika. Šaldytuvas, viryklė, indaplovė, o ką jau kalbėti apie smulkius įrenginius, tokius kaip virdulys, virtuviniai kombainai ir t.t. Tiesa, nei viena virtuvė tikrai nebūtų įsivaizduojama be viryklės, kuri ir atlieka pagrindinį maisto ruošimo darbą. Žinoma, viryklės gali būti labai skirtingos, jos skiriasi savo tipais. Nors dujinės ir elektrinės rinkoje vyrauja jau daug metų, šiomis dienomis didelio susidomėjimo sulaukia indukcinės viryklės. Kas jos, kodėl jas naudinga rinktis bei kodėl jų reikėtų vengti? Visą tai sužinosite šiame straipsnyje. 

Kas yra indukcinė viryklė ir kaip ji veikia? 

Indukcinė viryklė yra elektrinė viryklė, kuri turi indukcinę kaitlentę. Tad, iš esmės, indukcinėje viryklė, indukcinė yra tik kaitlentė, o orkaitė yra elektrinė. Šio tipo viryklės naudoja elektromagnetinę technologiją, o ne dujas ar elektrinė kaitinimo elementą, kad veiktų. Šių viryklių kaitlentės pasižymi lygiu ir plokščiu paviršiumi, gali būti įvairių formų ir dydžių. Žinoma, visos šios viryklės ypatybės, funkcijos bei kiti ypatumai priklauso nuo gamintojo, modelio.  Dažniausiai, indukcinės viryklės kaitlentė yra pagaminta iš karščiui atsparaus, sutvirtinto keraminio stiklo, o valdymas yra vykdomas naudojant liečiamus mygtukus. Orkaitės, esančios indukcinėse viryklėse, yra standartinės elektrinės orkaitės, kurios gali pasižymėti skirtingais dydžiais, funkcijomis ir ypatybėmis.

Naudinga paminėti, kad indukcinės viryklės veikia šiek tiek kitaip nei elektrinės viryklės. Nors elektrinių ir indukcinių viryklių orkaitės veikia taip pat, skiriasi tai kaip veikia jų kaitlentės. Indukcinių viryklių kaitlentės veikimui naudoja vario rites, kurios įjungus elektros įtampą ir kaitelnetę, sukuria aukštos įtampos magnetinį lauką. Elektromagnetinis laukas reaguodamas su kepimo indo dugno ima jį kaitinti. Kepimo indai įkaista itin greitai, efektyviai, tačiau, siekiat, kad kepimo ar virimo procesas vyktų, jie privalo pasižymėti magnetinėmis savybėmis. 

Kodėl verta rinktis indukcines virykles? 

Nors šiomis dienomis dauguma žmonių renkasi atskirai įmontuojamas kaitlentes ir orkaites, pastatomos viryklės taip pat yra plačiai naudojamos. Itin didelio susidomėjimo sulaukia ir indukcinės viryklės, kurios veikia greitai ir efektyviai. Tačiau, kuo jos tokios ypatingos ir kodėl jas verta rinktis?

Visų pirma, indukcinės viryklės įkaista kur kas greičiau nei standartinės elektrinės ar dujinės viryklės. Taip yra todėl, kad indukcinės kaitlentės perduoda šilumą tiesiai į kepimo indą, o ne kaitlentės paviršių. Tyrimai rodo, kad indukcinės viryklės kaitlentės gali iki virimo užkaitinti 5 litrus vandenį per mažiau nei 15 minučių. Negana to, šios viryklės užtikrina tikslų temperatūros valdymą. Elektrinės kaitlentės įkaista ir atvėsta per labai ilgą laiką, todėl, labai sunku nustatyti tikslią ir tinkamą jų veikimo temperatūrą. Tačiau, indukcinės viryklės garantuoja tikslumą, kuris lemia ir tikslesnį maisto ruošimą. Vienas itin ryškus privalumas – energetinis efektyvumas. Indukcinės viryklės pasižymi itin aukštu energetiniu efektyvumu, kadangi, veikimo metu neišnaudoja daug bereikalingos energijos. Indukcinės viryklės, o tiksliau jų kaitlentės, įkaitina tik kepimo indą, o ne paviršių, todėl, sumažinamas energijos netikimas. Na, o kadangi, neįkaista kepimo paviršius, šios viryklės yra laikomos ir saugesnėmis. Jas saugu naudoti net jei namuose yra mažų vaikų ar augintinių, o patraukus kepimo indą nuo paviršiaus, jos nustoja veikti. 

Kokiais trūkumais pasižymi indukcinės viryklės? 

Kaip ir dalis kitų virtuvės įrenginių ir prietaisų, indukcinės viryklės pasižymi ir tam tikrais trūkumais. Pirmiausia, jos yra kur kas brangesnės už kitų tipų virykles. Taip yra dėl to, kad jų veikimo technologija yra pakankamai nauja. Žvelgiant iš kitos pusės, indukcinės viryklės yra puiki investicija, kuri ilgainiui atsiperka, kadangi, jos yra tikrai ekonomiškos. Taip pat, šios viryklės pasižymi ir dar vienu, ryškiu trūkumu – joms reikalingi specialūs puodai ir keptuvės. Indukcinės viryklės veikia tik su tais kepimo indais, kurie pasižymi magnetinėmis savybėmis. Joms reikės puodų, keptuvių, kurie yra pagaminti iš nerūdijančio arba paprasto plieno. Na, o dalis senesnių kepimo indų paprasčiausiai neveiks. Tai gali lemti papildomas išlaidas. Dalis žmonių teigia, kad maisto ruošimas naudojantis indukcine virykle reikalauja ir tam tikrų įgūdžių. Indukcinės viryklės veikia greitai, o tai reiškia, kad maistas gali greitai sudegti, pervirti, jei naudotojas yra neįpratęs.

Vis dėlto, nepaisant išvardintų trūkumų, indukcinės viryklės yra tikrai vertos dėmesio. Platų jų pasirinkimą galima rasti varle.lt svetainėje. Čia rasite ir indaplovių, šaldytuvų bei kitos buitinės technikos, žemomis kainomis! 

Taip pat skaitykite: